Uciskanie podczas robienia brzuszków

napisał/a: dale 2010-08-29 02:17
Witam
Od ostatnich 2 tygodni mam bóle serca czy raczej uciski. Mam 18 lat, sporo jeżdżę rowerem. Bóle zaczęły się pojawiać podczas jazdy rowerem, były to krótkie jakby uciski wyczuwalne po lewej stronie klatki piersiowej. Nie było innych objawów. Zauważyłem niestety że podobne uciski pojawiają się podczas robienia tzw. brzuszków i czasem podczas innych czynności. Mam wadę postawy czy to może mieć związek? Nigdy wcześniej nie miałem takich objawów. Nie zauważyłem innych problemów. Co to może być?
napisał/a: prist2005 2010-09-01 03:09
Wada postawy może wpływać na wydolnosć Twojego organizmu, nie tylko na serce, ale też na układ oddechowy. Wady postawy prowadzą do upośledzenia czynności życiowych m.in poprzez uciski na korzenie nerwowe. Jednak nie sądzę, żeby u Ciebie były w wieku 18 lat te zmiany tak posunięte, żebyś to odczuwała w ten sposób. Napisałaś, że dużo jeździsz na roweże, robisz brzuszki słowem prowadzisz aktywny tryb życia, kwestia tego czy nie nazbyt aktwyny, czy się nie przemęczasz, takie bóle mogą być też związane z adaptacją organizmu, do 20 roku życia sam miałem takie bóle jednak występowały one sporadycznie. Jeżeli masz je często, albo bez przerwy udaj sie do lekarza pierwszego kontaktu, zrobi EKG osłucha Cię i będziesz spokojniejsza, nie będziesz się stresować. Bo samo zamartwianie się stanem zdrowia, a już zwłaszcza jeśli pojawiają sie bóle w okolicach serca też może je nasilać i powodować.
napisał/a: dale 2010-09-06 13:05
Witam. Miałem 4 dni przymusowej przerwy od roweru z powodu pogody i na razie jak ręką odjął. Jednak jest jeszcze coś - jeżdżę rowerem regularnie od marca. Pod koniec czerwca miałem kryzys formy, znacznie osłabłem na jakiś tydzień. Wcześniej jeździłem intensywnie i dużo, uznałem że to przetrenowanie. Po tygodniu przeszło. Teraz pod koniec sierpnia najpierw pojawiły się te uciski, a potem kompletnie straciłem formę. Nie wiem czy nie jest gorzej niż na początku sezonu. Myślałem że mi przejdzie, ale na razie po odpoczynku 4 dni przeszło mi serce, ale dalej nie mam siły tyle ile miałem. Łapię zadyszki co wcześniej nie miało miejsca. Boję się że to może mieć związek z tymi uciskami. Mimo że to mój właściwie dopiero drugi rok jazdy rowerem na poważnie.

Nigdy nie robiłem badań serca. Czy powinienem się zgłosić do mojego lekarza w przychodni i tam dostanę skierowanie ewentuanie na miejscu mi zrobią?
napisał/a: prist2005 2010-09-07 23:00
Twój organizm jest w takim razie przemęczony, a formy nie masz bo sie przetrenowałeś co może wydawać sie absurdem, jednak nim nie jest, poczekaj parę dni, dużo pij odżywiaj sie, organizm potrzebuje się zregenerować, jeżeli bóle powrócą, a zmęczenie nie ustąpi zgłoś sie do lekarza. Możesz zawsze iść do lekarzai zrobić badania ekg, echo, jednak nie wiem czy do końca na chwilę obecnąsą one wskazane, jednak skonsultować sie nigdy nie zaszkodzi.
napisał/a: dale 2010-09-09 21:41
Na razie jest ok, znowu mam dobrą formę, wystarczyły jeszcze 2 dni odpoczynku. Na razie się oszczędzam żeby dojść do pełni sił, jeżdżę nie więcej jak 20km na dzień i powoli. Dzisiaj zrobiłem jeszcze jeden dzień odpoczynku. Jutro wybieram się w dłuższą trasę około 30km i spróbuję przejechać ją swoim normalnym tempem, tzn. takim z jakim mogłem jeździć wcześniej. Dziwie mnie tylko skąd przetrenowanie skoro wcześniej nie jeździłem codziennie, a robiłem nawet 2-dniowe przerwy.