ugryzienie owada,czerwona pręga

napisał/a: jagodka6 2010-08-23 19:14
Witam,

Podczas kąpieli zauważyłam na ramieniu czerwona krostę o srednicy ok 1 cm mm (nie boli,nie swedzi),wygląda jak po ugryzieniu jakiegos owada.Od tej krosty odchodzi cieniutka czerwona prega o szer ok 2 mm i długości kilku cm.Obserwuje ją i nie widzę zeby sie powiększała czy wydłużała.Czy to jest zakażenie?Nie mam pojęcia czy moge to czymś posmarowac i co to w ogóle jest.Wypiłam dwie rozpuszczalne tabletki wapna...
Czy powinnam podjechac z czyms takim na pogotowie?Nie chcę wyjśc na panikarę....
napisał/a: piotrosiama 2010-08-23 20:09
Też nie chcę panikować, ale ślad po ugryzieniu z odchodzącą pręgą to mi się nie podoba. Byłaś może w parku, lesie ?
napisał/a: jagodka6 2010-08-23 22:27
Nie nigdzie nie chodzilam,nawet na spacerze nie byłam.Siedziałam w domu całą niedzielę,w poniedziałek (dzisiaj) rano pojechałam do pracy,jak wóciłam poszłam wziąc prysznic i wtedy znalazłam u siebie ten ślad-wygląda jak ugryzienie (taka 1cm krosta),nie boli,nie swędzi,jest czerwona i twarda,nie ma żadnego obrzęku,ani zaczerwienienie wokół,tylko ta pręga.Zaznaczyłam ją długopisem gdzie się kończy i jak na razie się nie wydłuża,ale również nie znika.
napisał/a: piotrosiama 2010-08-23 22:32
To pozostaje obserwacja. Gdyby się pręga poszerzała bądź następowała jakaś inna zmiana na gorsze to pozostaje lekarz. Ale bądźmy dobrej myśli. Dobrze że zaznaczyłaś długość tej pręgi bo będzie punkt odniesienia. Odezwij się za jakiś czas.