Uraz łokcia

napisał/a: grunchill 2007-03-26 17:11
Witam! Wczoraj nadarzył mi się wypadek, a mianowicie mocno uderzyłem się w łokieć Prawej ręki). Natychmiast poczułem bardzo mocne mrowienie w prawej części dłoni i straciłem w niej czucie. Łokieć mnie umiarkowanie boli (intensywniej przy dotknięciu) lecz nie widać opuchlizny ani sińca. Mogę dowolnie zginać rękę co nie sprawia mi bólu. Natomiast martwi mnie to, że nadal nie mam czucia w ww części dłoni, a przy dotyku odczuwam lekkie mrowienie. Zdaję sobie sprawę, że to bardzo unerwione miejsce w łokciu lecz zawsze taki stan mijał po kilku sekundach. Co mogło mi się stać i co mam robić? Czy konieczna będzie wizyta u lekarza. Proszę o pomoc.
napisał/a: Cinek38 2011-01-19 13:22
Witam serdecznie
W piątek doznałem urazu łokcia ( upadek na łokieć ), udałem się na ostry dyżur.Po wykonaniu RTG lekarz stwierdził że jest to tylko silne stłuczenie. Przepisał Ketonal forte w tabletkach, aescini założył chustę.
Opis: Nieznaczny obrzęk, bolesność palpacyjna bocznego przedziału, wyrostek łokciowy niebolesny, bólowe ograniczenie wyprostu, neurologicznie i krążeniowo na obwodzie bz, RTG bez zmian urazowych. Po 2 dniach ręka zaczęła puchnąć i pojawiły się wylewy. Okłady z wywaru z arnikii i altacet, aescin w proszkach nie pomagają. ręka napuchła od nadgarstka po ramię. Co robić .......??? Bardzo proszę o poradę
napisał/a: Ania_204 2011-01-21 17:20
W rtg nie widzę zmian,ale jest to niestety słaba jakość oglądanych zdjęć.
Tak jak pisałam wcześniej, maść aescin,altacet i zimne okłady.

W razie dalszych dolegliwości wskazane wykonanie usg.