Uraz palca wskazującego

napisał/a: bielu1996 2010-09-18 16:44
Witam serdecznie. Wczoraj niestety uległem urazowi palca wskazującego prawej dłoni. Z zamiłowania jestem stolarzem i niestety moja pasja mnie zgubiła. Wczoraj frezarka wciągnęla mi palca. Na szczęście zdążyłem ją wyłączyć w pore dzięki czemu nie straciłem go całkiem. Pojechałem na ostry dyżur do szpitala tam wykonano prześwietlenie, oczyszczoo rane i założono opatrunek. Prześwietlenie nie wykazało żadnych uszkodzeń kości ani nic podobnego. Nerwy też chyba w porządku ponieważ palcem moge normalnie poruszać i w sumie nie zażywam leków przeciwbólowych, bo nie boli jakoś szczególnie. Z wierzchu rana wygląda okropnie. górna część całkowicie rozerwana, rozpruta. Płytka paznokciowa wydaje mi się że oberwana i przesunięta (bynajmniej tak tak to wygląda). Ogólnie widok dla ludzi tylko o mocnych nerwach. Chirurg przeprowadzający hospitalizację mojego palca powiedział że miałem bardzo dużo szczęścia, mówił że wygląda to okropnie i że to nie jest poważny uraz, bo zazwyczaj w tego typu przypadkach kończy się gorzej. W karcie wypisowej ze szpitala znalazłem adnotacje: rana szarpana palca drugiego ręki prawej i coś jeszcze z chrząstką i paznokciem, ale nie mogę się niestety doczytać. Zlecił mi leczenie ambulatoryjne i kontrolę. Okłady z Rivanolu. Mam wrażenie, że ów chirurg trochę mnie olał. Niby wszystko fajnie, ale chciałbym żeby mój paluszek był w miare normalny, ponieważ jestem projektantem i w moim zawodzie niemożność obsługiwania myszki komputera oznacza emeryture. Co sądzicie o takim urazie? Czy można to jakoś dobrze wyleczyć, aby ten palec wyglądał jeszcze normalnie, czy nie ma już na to szans i moge spodziewać się najgorszego. Jakie wskazania polecacie aby było dobrze. Zaznaczam, że zaraz w poniedziałek udaje się do lekarza pierwszego kontaktu i proszę o skierowanie jeszcze raz do poradni chirurgicznej. Mimo to chciałbym poznać Wasze sugestie.
napisał/a: ulna 2010-09-19 17:50
Jeśli jest pełna ruchomość, to uważam, że nie ma powodów do obaw. Ból spowodowany jest urazem, obrzękiem. Zarówno uszkodzenie płytki paznokciowej jak i chrząstki nie powinno stanowić problemu w przyszłości, tylko ważne jest aby teraz dobrze zagoiła się rana a palec miał chwilę na odpoczynek.
napisał/a: bielu1996 2010-09-20 11:52
A jaki czas rekonwalescencji przewidujesz? Wiadoma sprawa, że nie będzie to kilka dni. Ale rozpoczynam zajęcia na uczelni od października i mniej więcej chciałbym wiedzieć ile czasu potrzeba. Jak myślisz miesiąc? Dwa?
napisał/a: ulna 2010-09-22 13:47
Myślę że do 2 miesięcy powinno być wszystko w miarę w porządku