USG KOLANA

napisał/a: sabion 2010-10-08 14:26
Witam!
Dzisiaj mialam robione usg lewego kolana, ladne 15 lat temu mialam w nim kiedys po urazie wode i krwiaka. Wszystko sie samo wchlonelo. Jakis czas temu, kolo czerwca stojac obrocilam sie w miejscu i cos mi w nim strzelilo, przeskoczylo. Mam problem z wchodzeniem i przede wszystkim schodzeniem po schodach, nie jest ono sprawne, boli mnie od wewnetrznej str nogi. strzela nad kolanem, wogole to kazdy gwaltowniejszy ruch sprawia mi bol. RTG nic nie wykazal.

Oto wynik dzisiejszego usg:

Zachyłek górny - przerost błony maziowej
Przedział przyśrodkowy - Podejrzenie uszkodzenia rogu przedniego łąkotki przyśrodkowej - uszkodzenie przytorebkowe
Przedział boczny - niestabilność poboczna boczna/uszkodzenie LCL/
Dół podkolanowy - nie stwierdza się obecności torbieli
Wolnego płynu w jamie stawowej nie wykazano


Bardzo prosze o pomoc, nie wiem co mam robic, kolano dokucza mi juz bardzo dlugo, mam malutkie dziecko, ktore sama wychowuje i musze byc sprawna, nie wiem co ma po prostu robic..

Dziekuje z gory i czekam na pomoc

Pozdrawiam Agnieszka
napisał/a: ulna 2010-10-08 21:35
Przeskakiwanie nad rzepką może być spowodowane przerośniętym fałdem, który się wklinowuje powodując przeskoki nad rzepką, po za tym więzadło LCL się zwykle nie rekonstruuje, a co do łękotki diagnoza jest niepewna. Generalnie można zrobić artoskopię, ale można też spróbować najpierw rehabilitacji i to ta druga opcja wydaję się rozsądniejsza, też ze względów na niepewność w wyniku uszkodzenia łękotki (zresztą uszkodzenia przytorebkowe, czasem się zaleczają same), . Wyjątek stanowi duża dokuczliwość bólu i ciągle pogarszanie stanu oraz brak ustępowania dolegliwości bólowych.