Usunięcię migdała

napisał/a: Turista95 2010-08-24 13:34
Witam, gdy miałem 9 lat w szpitalu usunęli mi trzeciego migdała przy okazji przed zabiegiem wyszło że mam Hemofilie typu B łagodną. Niestety przez to musieli przenieść mnie do innego szpitala ponieważ w naszym mieście nie mieli jakiegoś tam czynnika X czy coś.
Zabieg jakoś przeżyłem ;) Przez tydzień piekło w gardle ale to nic. Dziś mam 15 lat i drugi migdał w ciągu ostatnich 3 lat ciągle się powiększał teraz jest tak duży że wiać go jak otworze buzie.od ponad roku w tym że migdale zrobiły mi się takie małe kanaliki w których od czasu do czasu gromadzi się tak zwana "masa serowata" Fuu... Codziennie ramo muszę tym pluć a czasami na śpiąco to rozgryzę i nie było by w tym nic złego gdyby to nie śmierdziało . Nawet jak wymyje zęby aż świeca posmak tego dziadostwa zostaje .
Byłem u laryngologa powiedział że to normalne dał mi jakieś tabletki na odświeżenie oddechu i skierowanie na wymaz z migdała, po wymazie okazało się że mam gronkowca złocistego i przepisał mi na to antybiotyk nie wiem czy coś pomógł bo nie byłem na kontroli.
Czy mogę poprosić larngologa o skierowanie na wycięcie migdała ?
napisał/a: makijaja 2010-08-26 21:09
Po pierwsze, szkoda, że nie poszedłeś na kontrolę.
Po drugie, wyciąć migdał zawsze zdążysz. Z reguły do wycięcia kwalifikują się takie migdały, które powodują częste infekcje.
Może spróbuj płukać gardło szałwią albo septosanem?