Uszkodzenie Łękotki

napisał/a: radekmiastko 2010-10-03 18:19
Witam. Opiszę mój przypadek, ponieważ chciałbym uzyskać od Was jakieś informacje na temat mojego urazu.
15 sierpnia podczas meczu zderzyłem się z zawodnikiem, po czym poczułem okropny ból od kolana aż do piszczela(myślalem ze noga jest złamana) następnego dnia (poniedzialek) poszedlem do lekarza i dostalem skierowanie do chirurga i na przeswietlenie. Chirurg nie nie badając wcale nogi, powiedzial tylko ze mam smarować altacetem i brac tabletki przeciwbolowe, więc tak robiłem po 3 tygodniach gdy nie pomagało poszedlem ponownie i tym razem dal mi skierowanie do ortopedy. Ortopeda sprawdził mi noge lecz bez rzadnego dokladnniejszego zdjecia stwierdził ze uszkodzona mam łękotke i że trzeba operacyjnie wyleczyć, wysłał mnie do kolejnego lekarza. Tamten zaś, gdy już sie pojawił(po 3 godz czekania) wziął tylko moja ksiazeczke i wpisał mi termin( zabiegu ) na 21 października. Jeśli to będzie zabieg, to mam pytanie czy odrazu po nim można wrócić do domu(mieszkam 60 km od miejsca gdzie bd zabieg), czy dostane skierowani na rehabilitacje, jesli tak to po jakim czasie bede mógł ją zacząć. I najważniejsze pytanie, kiedy będę mógł wrócić do uprawiania sportu(piłka nożna). Liczę na pomoc i pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: ulna 2010-10-03 20:48
Witam!
Teoretycznie na drugi dzień po tego typu zabiegu możesz jechać do domu, w praktyce zwykle trwa to 3-4 dni zanim Cię wypuszczą. Powrót do piłki nożnej możliwy jest po ok 3 miesiącach (możesz spotkać się z opinią, że po miesiącu możesz wracać na boisku, w praktyce bardzo często tacy zawodnicy trafiają z powrotem na stół) szybciej oczywiście możesz rozpocząć treningi ogólnorozwojowe skupiając się na wzmacnianie mięśnia czworogłowego i dwugłowego.
napisał/a: radekmiastko 2010-10-04 09:14
Dziękuję za odp.
Mógłbym dostać jeszcze parę informacji ? Mianowicie, na jaki okres dostane zwolnienie lekarskie, ponieważ obawiam się, że noga będzie mocno bolała i nie wiem czy wytrzymam w mojej pozycji pracy(Jestem na stażu praca biurowa, ale również moim obowiazkiem jest noszenie różnych rzeczy, chodzenie do urzędu). Od kiedy będę mógł wykonywać jakieś ćwiczenia i jak z rehabilitacją? Dziękuję jeszcze raz za poprzednią odpowiedź.
napisał/a: ulna 2010-10-04 15:34
Rehabilitację rozpoczyna się od następnego dnia po zabiegu, "jakieś ćwiczenia" ogólnorozwojowe można wykonywać po 1-1,5 miesiąca (mam tu na myśli brzuszki, pompki, wzmacnianie mięśni czworogłowych i dwugłowych itp) po za tym elementem Twojej rehabilitacji również będzie wzmacnianie mięśni czworogłowych i dwugłowych oraz rozciąganie. Po dwóch miesiącach można zacząć wprowadzać się do biegania i pomału wprowadzać elementy specyficzne dla danej dyscypliny. (to jest opcja 3 miesięczna według mnie najbardziej optymalna, która nie zakłada żadnych powikłań itp). Jeśli chodzi o powrót do pracy to jeśli porozmawiasz to jeśli jest to praca biurowa związana z chodzeniem to do miesiąca zwolnienie powinieneś otrzymać, może być też tak, że do chodzenia skory będziesz szybciej
napisał/a: radekmiastko 2010-10-04 19:10
Dziękuję za pomoc.