Wada wzroku

napisał/a: Titty 2010-08-19 00:00
Witam wszystkich. Mam 13 lat i noszę okulary od 5 lat. Teraz mam wadę -3,75 (lewe) i -3,5 (prawe). Chodzi o to, że ta wada cały czas mi się powiększa. Może da się ją jakoś trochę "przystopować"? Dodam, że nie biorę żadnych tabletek na oczy, ale zapuszczam krople Polcrom.
napisał/a: Candace 2010-08-22 18:16
miałam prawie identycznie.

a wzrok zepsuli mi okuliści dobierający za słabe okulary.
w pewnym momencie wada postąpiła o tyle, że nie można było dać odpowiednio mocniejszych szkieł, więc lekarz przypisał jedynie o 1D więcej. sytuacja się powtórzyła i przez to dziś mam ponad -5D. na szczęście trafiłam na rozsądną okulistkę, która przez niecały miesiąc zaleciła nosić co raz to mocniejsze soczewki, aż w końcu dobrała mi odpowiednie do wady. i po tym przestała ona postępować.

musisz zastanowić się, czy na pewno masz dobrze dobrane okulary, czy nie boli cię od nich głowa itd.
dla pewności skonsultuj się z kilkoma okulistami.

suplementy niestety nie pomogą na postępującą wadę, krople tym bardziej.
po prostu musisz dbać o higienę oka, rozsądnie z tego narządu korzystać. i mieć nadzieję, że jak rozwój oka zakończy się to i wada przestanie się powiększać.
napisał/a: Titty 2010-08-22 22:15
Dzięki. Ale niestety krople muszę zapuszczać bo mam alergię. I jak się pomaluję rano, a wieczorem zmyję makijaż to mnie strasznie pieką oczy więc muszę krople zapuszczać. Byłam już u wielu okulistów. Jeszce raz dzięki za odpowiedź
napisał/a: Candace 2010-08-22 22:20
nie no, krople dobra rzecz ; ). wady wzroku nie zmienią, ale na zmęczone, czy suche oczy jak najbardziej.

ja przy soczewkach nie wyobrażam sobie życia bez nich.
napisał/a: Titty 2010-08-28 01:40
Ja miałam mieć soczewki. Nie założę ich. Nie dam rady, więc mam okulary. A co do okularów to jest taki jakiś antyrefleks do komputera czy coś takiego. Jeżeli z niego zrezugnuję to oczy będą mi się bardziej psuć a wada zwiększać?