Wizyta u psychiatry - jak, gdzie, czy warto?

napisał/a: Ganon 2010-09-29 13:26
Witam. Od jakiegoś dłuższego czasu niestety nasila się u mnie fobia społeczna, dochodząca czasem już do zachowań skrajnych. Zdecydowałem się na pójście do psychiatry (nie do psychologa - ze względu na charakter - chciałbym poddać się terapii, także lekowej, gdyż według mnie moja fobia jest już głeboko zakorzeniona w psychice - trauma z dzieciństwa).
Chciałbym Was zapytać co należy zrobić, aby udać sie do lekarza psychiatry - czy trzeba mieć skierowanie? Ile się mniej więcej czeka na wizytę u lek.publicznego w Poznaniu? Gdzie należy szukać placówki jaką wybrać?
Czy lekarz publiczny rzeczywiście może pomóc, czy jest to jak w przypadku innych lek.publicznych - olewka? Niestety nie stać mnie aby płacić 100zł na wizytę prywatną. Szczerze, to boją się iść do poradni/przychodni, czuję że ludzie będą się na mnie tam krzywo patrzeć.
napisał/a: piotrosiama 2010-09-29 13:32
Witam !
Do psychiatry nie musisz mieć skierowania. W Poznaniu znajdziesz wiele placówek, w których uzyskasz taką pomoc. Prowadzone są terapie indywidualne i zbiorowe, a do tego jeśli będzie taka potrzeba lekarz dobierze odpowiednie leczenie farmakologiczne. Najlepiej wejdź w necie na stronę swojego miasta i wybierzesz sobie z najdogodniejszą lokalizacją.
Pozdrawiam
napisał/a: MajaII9mc 2010-09-29 13:45
Ja na wizytę czekam 2mc i u mnie wygląda to tak że najpierw jest wizyta u psychologa a ten dopiero kieruje dalej jeśli jest potrzeba. Zapisz się jak najprędzej szkoda życia, napewno nic nie stracisz a możesz wiele zyskać ;)
napisał/a: mirabela76 2010-10-06 12:06
psychiatrzy są różni, raz można trawić na bardzo dobrego publicznie a raz nie, taka loteria niestety.a ja polecam najpierw psychiatre i wrazie czego on Cie skieruje np., na psychoterapie.