Włoski na mosznie u niemowlaka

napisał/a: mamaAli 2010-12-30 21:13
Dzień dobry. U mojego 5- miesięcznego synka zauważyłam czarne włoski na mosznie. W ciągu tygodnia znacznie ich przybyło. Dziś dostałam od pediatry skierowanie do endokrynologa, ale termin mam dopiero na 1 lutego!!! Chciałabym w międzyczasie pójść prywatnie i zrobić jakieś badania, ale nie bardzo wiem, jakie (hormon wzrostu GH???). Dodam, że synek urodził się 56 cm długi, o czasie, siłami natury, dostał 10 pkt. W ciągu tych 5 m-cy urósł 14 cm, mieści się w siatce centylowej (90 centyl), ale wydaje mi się, że to duży przyrost. Ani mąż ani ja nie jesteśmy wysocy (176 i 164 cm). Waga synka też nie jest duża 7,2 kg (25 centyl), obwód główki 44 cm (75 centyl). Obawiam się o nieprawidłową czynność przysadki mózgowej.
Synka karmię piersią i nie wiem, czy może mieć to związek - mam wole guzowate obojętne tarczycy, biorę jodid. Kontroluję TSH co 3 mies. – jest w normie.
Synek miał robione USG przezciemiączkowe, jeśli to może jakoś pomóc to podam opis.
Bardzo proszę o pomoc.
napisał/a: arginina 2011-01-05 01:53
Jezeli chce Pani isc prywatnie do endokrynologa, prosze uprzednio zapytac jakie wstepne badania beda przydatne. Robienie szerszych badan na wlasna reke, czy dlatego ze jakis internauta polecil, mija sie z celem. Lekarz sam skieruje malca na pełna diagnostyke. W gre wchodzi tu tak, jak Pani podejrzewa przysadka, nadnercza, tarczyca.
Poki co, prosze zachowac spokoj i myslec pozytywnie ;)
napisał/a: krk1 2011-01-05 20:36
Jeśli chcesz iść prywatnie to nie do pierwszego lepszego endokrynologa dziecięcego, ale takiego, który się na tym zna. Polecam pani dr Szarras-Czapnik. tu ją znajdziesz:
http://www.adad-med.pl/?site=kadra
jest pediatrą-endokrynologiem-seksuologiem dziecięcym. Na codzień zajmuje się zaburzeniami dojrzewania. Pracuje także w Centrum Zdrowia Dziecka w W-wie- ale tam na pewno się nie można szybko dostać. Pozdrawiam