Włosy tłuste po kilku godzinach

napisał/a: eoff 2010-12-16 08:52
Zawsze miałam przetłuszczające się włosy (były tłuste po 3-4 dniach), ale od kilku miesięcy jest naprawdę strasznie. Żeby włosy nie były tłuste, muszę je myć przynajmniej raz dziennie! Stosowanie szamponów do włosów tłustych przynosi odwrotne rezultaty - przesuszają i niszczą włosy, a skóra broniąc się przez przesuszeniem wytwarza jeszcze więcej łoju. Szampony pokrzywowe czy z wyciągiem z ogórka też nie pomagają. Próbowałam też używania szamponu leczniczego Polytar, ale nic nie pomógł. Jestem niemal pewna że przyczyna jest na poziomie hormonalnym, ale nie wiem jak to wyjaśnić. Od 2,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne Novynette, nie zmieniłam raczej trybu życia ani odżywiania. Problem mam także ze skórą twarzy, parę minut po przemyciu i wyczyszczeniu tonikiem jest znowu bardzo tłusta.
napisał/a: emys 2010-12-17 16:42
U mnie z przetłuszczającymi się włosami było tak, że jak przyzwyczaiłam je do codziennego mycia, to wieczorem umyłam głowę, a rano już miałam tłustą. Ktoś mi poradził, żebym nie myła tak często głowy to się włosy przyzwyczają... no to myje co 2,3 dni i jest OK (ale trochę czasu potrwało zanim się faktycznie przestawiły) :) Chociaż w zimie to trochę inna sprawa, bo wystarczy założyć czapkę albo pobawić się trochę włosami (a w okresie zimowym często smaruję dłonie kremami nawilżającymi) i po 1 dniu włosy tłuste. Szybko mi się też włosy przetłuszczają jak nałożę przy myciu zbyt dużo odżywki.
napisał/a: eoff 2010-12-18 11:45
Nie przyzwyczaiłam włosów do częstego mycia - jeszcze latem myłam je co 3 dni i nagle zaczęły mi się przetłuszczać co parę godzin i nie miałam wyjścia.:/ Co do kremów - nie używam, więc ta przyczyna też odpada.
napisał/a: emys 2010-12-18 12:57
Spróbuj sobie poczytać na temat przetłuszczających włosów ogólnie w internecie. Stron jest wystarczająco dużo np. http://www.pieknewlosy.pl/Przetluszczajace-sie-wlosy.html :)
Z tego co mi się samej obiło o uszy to dobry jest szampon z lipy czy szampony przeciwłojotokowe (do kupienia w aptece). Ważna jest też sama pielęgnacja włosów - mycie głowy wodą o temperaturze nieznacznie większą od temp. naszego ciała (ponieważ zbyt niska bądź zbyt wysoka temp. stymuluje gruczoły łojowe), suszyć tylko zimnym powietrzem, ograniczyć używanie lokówki czy prostownicy.

Daj znać jeśli coś wypróbujesz :)
napisał/a: tymozesz 2011-01-11 18:25
A czy przetłuszczanie się włosów może być uzależnione od hormonów?
napisał/a: emys 2011-01-11 18:44
Tak, przetłuszczanie się włosów może być uzależnione od hormonów, ponieważ hormony mają wpływ na aktywność gruczołów łojowych.
napisał/a: dafff 2011-01-11 18:52
W temacie zdrowie i uroda kobiety jest podobny temat. Poczytaj tam bo to raczej chodzi o hormony.