Wyleczyłem się z alergii

napisał/a: Cyprian* 2010-10-12 08:51
Witam

Piszę tu po raz pierwszy. Mój rocznik to 1981r. Od małego dziecka często chorowałem na anginę. Jak mówi moja mama byłem dziwnym dzieckiem, bo antybiotyki mi czasem nie pomagały i wymiotowałem. Jedynie co mi pomagał, to zastrzyk z paracetamolu. To był dosyć bolesny zastrzyk. Lekarz mi powiedział, że w czasie okresu przekwitania przestanę chorować na anginę. To się sprawdziło. W wieku chyba trzynaście lat kiedy Alergolog zrobił mi testy i wykazały, że jestem uczulony na pyłki traw i zbóż. Jestem uczulony na leki Zyrtec, bo mi wyskoczyła wysypka na moim brzuchu. Ostatnio brałem leki Aleric. Jakieś pięć lat temu brałem w szpitalu szczepionkę na odczulanie. Kiedy skończyła się szczepionka, to więcej już nie brałem szczepionek, z powodu braku czasu. Lekarz Alergolog zabronił mi palenia papierosów. Kiedy skończyłem studia zacząłem palić. Paliłem przez rok i zauważyłem, że alergia zanika. W tym roku brałem prawie 10 tabletek Aleric. Niepotrzebnie kupiłem dwie paczki Aleric po 30 tabl.

Mam pytanie do Alergologa.
Czy to jest możliwe, że paląc papierosy z nikotyną pomaga wyleczyć z alergii na pyłki traw ?
Wydaje mi się, że mój organizm jest mniej podatny na infekcje alergiczne zastępując nikotyną.
Dodam, że od urodzenia jestem zniewieściały, bo ważę 46 kg i wzrost 168 cm.

Podkreślam, że nie piszę dla żartów. Napisałem to poważnie.

Pozdrawiam Cyprian
napisał/a: wikam2 2010-10-12 09:18
Powaznie to Ci powiem, ze mnie też opuszcza alergia na pyłki traw. Pierwszy przełom zauważyłam po porodzie. Potem z kolejnymi latami alergia "mijała" a ja wraz z nią paliłam. Jednak nigdy tego nie wiązałam i raczej tego nie zrobię. Alergikom nie zaleca się palenia. Nie słyszałam i jakoś nie wierze w to, że trucie się papierosami w jakiś sposób pomaga - no chyba, ze mnie ktoś tutaj zaskoczy.
Napisali mi kiedyś na forum, ze bardzo możliwym jest, ze alergia sama z siebie "przycichła" co nie oznacza, ze nie powróci z takim natężeniem z jakim się pojawiała.
ps. Juz bardzo, bardzo dawno się nie odczulałam.