Wynik Echo Serca

napisał/a: cholek6 2010-08-23 22:12
Witam!
Dzisiaj wykonałem echo serca(wynik w załączniku)
Staram się o przyjęcie do wojska i zastanawiam się czy ten wyniki podlega pod taki paragraf: *Zastawkowe wady serca bez powikłań i istotnych zaburzeń hemodynamicznych nieupośledzające sprawności ustroju*.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.
P.S Zapomniałem jeszcze zapytać czy niedomykalność może być spowodowana stresem przy badaniu??
[attachment=0:2azzixub]aaaaa.jpg[/attachment:2azzixub]
napisał/a: Agusia1982 2010-08-24 08:52
Niedomykalnoście nie powoduje stres przy badaniu.
Z tym się normalnie żyje i nawet leków nie trzeba przyjmowac jedynie co jakiś czas kontrolne echo robić.
Jak mam niedomykalnośc zasatwki mitralnej,aortalnej z falami zwrotnymi i nie przyjmuje żasnych leków,co pół roku kontrolnie echo.
Nie ma przeciwskazań do pracy fizycznej,żadnej innej więc wydaje mi się,ze spokojnie Cię przyjmą.
Chyba,że na jakiegoś niedouczonego nadgorliwca trafisz na komisji:)
napisał/a: cholek6 2010-08-24 09:13
ok dzięki za odpowiedź. A może są jakieś leki , które poprawiłby sytuacje ponieważ w tamtym roku niestety robili mi problemy. Szkoda że jednak ta wada istnieje bo wojskach lądowych dają N/Z , czyli decyzja komisji a w mojej wymarzonej marynarce od razu N.
Pozdrawiam
napisał/a: Agusia1982 2010-08-24 09:15
Boją się a nie mają czego tak naprawde.
Wiele ludzi ma niedomykalność i nawet o tym nie wiedzą.
Na przepisy nic nie poradzimy i chyba nie ma magicznego leku ,który naprawi zastawke.
Możesz pogadac z kardiologiem jak to jest dokładnie,żebys miął argumenty na komisji.
napisał/a: cholek6 2010-08-24 11:01
a czy ta niedomykalność jest na tyle mała że kardiolog mógłby z czystym sumieniem opisać ten wyniki korzystniej dla mnie na komisji??
Jeszcze chciałem zapytać czy wielkość mięśnia sercowego nie jest graniczna albo coś w tym stylu , bo o to też się często na komisji czepiają.
Pozdrawiam
napisał/a: Agusia1982 2010-08-24 15:11
Jeszcze raz przestudiowałam to Echo...ten wynik w moich oczach wcale Cie nie dyskfalifikuje ja nie wiem co oni mają za problem.
Serce prawidłowe,niedomykalność w granicach fizjologi czyli dopuszczalne
napisał/a: cholek6 2010-08-24 17:43
ok dziękuje bardzo za zainteresowanie tematem.
Pozdrawiam

P.S Serce prawidłowe tzn że ten mięsień nie jest powiększony???
napisał/a: Agusia1982 2010-08-24 17:57
Gdyby był powiększony to by napisali w opisie:)
napisał/a: oliwia1980 2010-08-26 18:19
Przecież tam jest napisane nawet z wykrzyknikiem, że jest to śladowa niedomykalność, to ja też nie wiem czego mogą się czepić. Mozesz zakręcić się koło kardiologa żeby napisał Ci jakieś zaświadczenie, że w pełni jesteś zdolny do służby.
napisał/a: rocco11 2010-08-26 23:36
Powiem Ci tak jak mailem robione badania do WSOSP na kurs za pierwszym razem uznali mnie w ogole za niezodlnego bo wyszly mi zle plytki, ale jak sie okazalo wszystko bylo oki, wiec komisja odwolawcza wydala mi orzeczenie na moja korzysc, na drugiej komisji juz, WKLL powpisywali mi paragrafy jak plaskostopie, wade oczu, i wlasnie to serce mi wyszlo jak u Ciebie tzn. zbyt wiodki platek zastawki i sladowa niedomykalnosc tej zastawki nie dali mi kategorii napowietrznbej tylko na ziemie wiec sie odwolywalem. Na WIMLU porobili mi dodatkowe badania, okulistka powiedziala ze wszystko z moimi oczami jest oki i u niej jestem zdolny, kobieta ktora znow miala mi wydac opis odnosnie serca stwierdzila, ze tego typu wady to standard u ludzi, dodala ze ona nie widzi przeciwskazan abym nie mogl latac, jednak w swoim opisie opisala te wade serca podobnie z lekka roznica, ale nie stwierdzila abym sie nie nadawal. Ze wszystkimi badaniami komisja odwolawcza wyslala mnie jeszcze do internisty a ten stwierdzil ze jednak mam wade serca, ale zeby nie bylo ze bedzie najgorszy wypisal mi jak on to ocenia i niech decyduje komisja, ktora wydaje ostateczny werdykt no i oni stwierdzili, ze decyzji wydanej przez WKLL mi nie cofna bo jednak mam wade serca i mnie nie puscili. Takze co lekarz to inne zdanie, ale jak bedziesz naciskal to mozesz wymeczyc decyzje na swoja korzysc jak nie beda przychylni, ja juz na WIMLU nie naciskalem bo z pewnychg wzgledow nie wyrobilem sie z badanami przed egzaminami wiec chodzilo mi tylko o to aby wiedziec czy mnie od reki puszcza to moze probowal bym jeszcze raz za rok, ale teraz nie ma to sensu ale z innych wzgledow i bede swoje plany probowal realizowac w inny sposob.
Powodzenia
napisał/a: Blackursus 2010-08-27 00:56
Oprocz niedomykalnosci zastawki, masz jeszcze nieznacznie powiekszona prawa komore serca. Mozna z tym zyc, ale komandosem, lub marynarzem raczej nie bedziesz. Przykro mi, pozdrawiam.
napisał/a: oliwia1980 2010-08-27 08:38
Kurcze nie wiedziała, że te przepisy są aż tak restrykcyjne. Przykre jest, gdy nasze zdrowie przeszkadza nam w realizacji planów. Ale pozytywne jest to, że na szczęście nie masz poważnej wady serca.