Wypadanie włosów

napisał/a: Agnieszka17 2010-10-22 20:50
Witam! moje TSH wynosi 0,07norma to (0,27-4) wszystkie wyniki są w miarę dobre.Jednak strasznie mocno wypadają mi włosy.Czy będzie konieczność ich obcięcia.? czy wystarczy zastosować odpowiedni hormon.? Co mam dalej robić.?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-10-22 20:58
Podaj wszystkie wyniki, tsh wsakzuje na nadczynność tarczycy.
napisał/a: aalaalaa 2010-12-09 17:13
Od około dwóch lat strasznie wypadają mi włosy, jestem przerażona. Jakiś czas temu byłam z tym problemem u dermatologa przepisał mi Ducray Neoptide (początkowo nie wykupiłam ze względu na dosyć wysoką cenę), zażywałam różne suplementy diety (np. skrzyp), polecono mi równiez ampułki radical, była może minimalna poprawa, jednak po miesiącu wypadanie bardzo się pogorszyło. Byłam u lekarza rodzinnego, od którego dostałam skierowanie na badanie krwi (morfologia-wszystko w normie, mocz- wszystko w normie, TSH- 2.73 norma 0.51-4.30) lekarz odesłał mnie z niczym. Wykupiłam Ducray, jednak po tygodniu stosowania odstawiłam ponieważ włosy zaczęły wypadać tak jak jeszcze nigdy. Teraz wróciłam do radicalu, ale sytuacja nadal jest tak samo zła. Czy mimo badania TSH, powinnam zrobić jakies inne hormonalne, czy ten wynik na pewno wyklucza wypadanie włosów spowodowane problemami z tarczycą? Dodam, że mam 18 lat, poza słabym krążeniem, wiecznie zimnymi i sinymi dłońmi, czasem nieregularnymi miesiaczkami nic mi raczej nie dolega. Z góry dziekuję za pomoc : )
napisał/a: eleni32 2010-12-09 19:19
Wypadanie włosów może wiązać się z podwyżoną ilością androgenów w organiźmie. Zazwyczaj bada się testosteron wolny i całkowity, androstendion i DHEA-S w 2-4 dniu cyklu. Wskazaniem do badania są również nieregularne miesiączki.
napisał/a: aalaalaa 2010-12-09 21:19
eleni32 napisal(a):Wypadanie włosów może wiązać się z podwyżoną ilością androgenów w organiźmie. Zazwyczaj bada się testosteron wolny i całkowity, androstendion i DHEA-S w 2-4 dniu cyklu. Wskazaniem do badania są również nieregularne miesiączki.


dziękuję bardzo, tylko że skierowanie na takie badania moge dostać dopiero od endokrynologa, do którego z kolei potrzebuje skierowanie od rodzinnego? (który nie bedzie mi chciał dac, i skończy się ze będę to robić prywatnie, wiec jaki jest przybliżony koszt takich badań?)
napisał/a: aalaalaa 2010-12-09 21:20
albo moze skierowanie od ginekologa? hmm.
napisał/a: eleni32 2010-12-26 09:29
Można spróbować uzyskać skierowanie na takie badania od endokrynologa lub ginekologa ale bardzo trudno dostać, można też spróbować uzyskać skierowanie na oddział endokrynologiczny w szpitalu po przedstawieniu swoich objawów ale również bardzo trudno dostać.
Najczęściej osoby zaniepokojone objawami same sobie finansują badania.
Do endokrynologa kieruje lekarz rodzinny ale to zależy jakie ma podejście bo może nie dać skierowania. Ja miałam teakiego który mi nie chciał wystawić skierowania choć praktycznie nie mam już włosów na głowie.