Wypoczynek w SPA

napisał/a: tunezja 2007-12-03 14:59
Szukam ciekawych porad co do wyjazdow do Ośrodkow SPA.
czy macie jakies doswiadczenia? chcialam wyjechac z mezem i zrobic mu niespodzianke.
znacie jakies spa z klimatem??
napisał/a: Orchidea24 2007-12-28 12:38
byłam w listopadzie w SPA dr. I Eris w Krynicy Górskiej - fajny klimat można na prawdę się zrelaksować, wypocząć i odstresować się. Podobno było tam sporo gości, ale tak tam wszystko jest ułozone, że prawie innych gości nie widziałam (chyba, że w restauracji) i można było się czuć bardzo kameralnie :) (pewnie się jeszcze tam wybiorę kiedyś z mężęm:)
polecam
pozdrawiam
napisał/a: tunezja 2008-01-10 12:40
A ktos wie moze jakie jest dzialanie inhalatorium radonowego?
W Jeleniej Strudze takowy istnieje i chcialam sie dowiedziec w czym moze pomoc
napisał/a: Belay 2008-01-10 13:43
Radon wchłaniany do organizmu może być przez drogi oddechowe, skórę lub przewód pokarmowy [2]. Najszybszą i najbardziej korzystną metodą stosowania radonu są inhalacje.

Działanie tego szlachetnego gazu opiera się o teorię hormezy radiacyjnej, która mówi o pozytywnych efektach radonu związanych z pobudzeniem procesów życiowych, przy niewielkich dawkach. Według badań, oddziaływanie radonu na ludzki organizm jest dwuetapowe. W pierwszym etapie radon wykazuje natychmiastowe działanie na receptory naczyniowe z następstwem zwiększonego przepływu krwi przez tkanki oraz podwyższoną ilością wydalanego moczu. Drugi etap związany jest w sposób bezpośredni lub pośredni z pobudzeniem czynności gruczołów wewnątrzwydzielniczych. Za pobudzenie prawdopodobnie odpowiedzialne jest promieniowanie emitowane przez produkty rozpadu radonu. Efekty działania związane z obecnością promieniowania alfa ujawniają się dopiero po kilku zabiegach radonowych [3].

Liczne opracowania profesora Bogumiła Halawy dowodzą pozytywnych efektów działania radonu na ludzki organizm, korzystający z terapii radonowych w uzdrowiskach. Przykładem może być grupa ludzi poddana działaniom leczniczego radonu, cierpiąca na schorzenia układu krążenia (głównie nadciśnienie tętnicze i choroba wieńcowa). Po tygodniu stosowania kąpieli i inhalacji radonowych zauważono spadek ciśnienia skurczowego o około 12% i rozkurczowego o 8%. Tak pozytywne efekty u osób chorych wydłużone były w czasie, nawet do kliku tygodni po zakończeniu kuracji [4]. Podjęto również próby leczenia kąpielami wodą zawierającą radon na pacjentach z chorobą wieńcową, które to wykazały, iż u 73% leczonych zmniejszyła się częstość występowania bólów wieńcowych. Korzystne rezultaty zanotowano u 80% cierpiących na bóle wieńcowe, po kąpielach w wodzie radoczynnej o aktywności radonu od 40 do 120 nCi/l (1480 Bq/l – 4440 Bq/l) [5]. Kąpiele radoczynne również obniżają poziom cholesterolu i trójglicerydów.

Badania przeprowadzone na grupach pacjentów z bólami stawowo-mięśniowymi dowiodły, że kąpiele radonowe przyczyniły się do zmniejszenia bólu do 14,9%, a stan ten utrzymywał się do sześciu miesięcy po zakończeniu kuracji [6].

Terapie radonowe pomagają również w różnych schorzeniach alergicznych skóry, bólach reumatycznych, wpływają również na wzrost poziomu testosteronu i estrogenów, co skutkuje lepszym samopoczuciem u ludzi.

Obecnie na świecie istnieje jedynie pięć miejsc uzdrowiskowych wykorzystujących antroterapię w leczeniu różnych chorób. Spośród nich wyróżnia się przede wszystkim „Jelenią Strugę POLSKIE MONTE BADEN” w Kowarach, która oprócz bogatej oferty związanej z zabiegami odnowy biologicznej i SPA proponuje inhalacje radonowe w sztolni.

Opracowała mrg inż. Marta Bujnicka
napisał/a: basia1125 2008-01-10 20:29
SPA......
A ja dostałam ostatnio caly zestaw kosmetyków spa...
ślicznie pachną, ale żeby miały jakieś superowe działanie, to ja nie wiem...
Takie kosmetyki działają jakoś inaczej niż normalne zele i kremy??
napisał/a: jeremi333 2008-01-15 16:31
A może znacie jakies dobre zbiegi na twarz ktore warto wybrac w SPA.
Kiedy gadalam ze znajomymi i jezdza do Jeleniej Strugi na zabiegi na twarz.
no fajnie, ale co wybrac?? po omacku??
napisał/a: natka1 2008-02-04 15:11
planuje coś szczególnego na walentynki, znalazłam w necie informację, że w Kowarach, w Jeleniej Strudze organizują 4 dniowe SPA Walntynki. Brzmi ciekawie: rytuały z afrykańskim olejem arganowym, peeling twarzy z krzyształami korundu i inne dziwne zabiegi :)
Czy ktoś z Was juz może tam był i czy warto? Prosze o odpowiedź, bo nie zostało juz dużo czasu, organizja tam walentynki juz 7 lutego.

Dziękuje i pozdrawiam :)
napisał/a: Patka2 2008-02-04 15:21
tunezja [ 6 Posty ]
kattela [ 4 Posty ]
hANKA [ 3 Posty ]
roza1 [ 1 Post ]

ostrzegałam Cię tunezja, wciąż reklamujesz to spa, raz nie wystarczy??
napisał/a: Cubanita 2008-02-05 11:14
Ja byłam w styczniu w Zakopanem w hotelu Belvedere.. tam też jest takie małe spa Polecam... hotel przepiękny, jedzonko extra... w miarę blisko do Krupówek....a serniczek z malinowym sosem w Kawiarni Wiedeńskiej w hotelu... hmmm niebo w gębie.

Pod koniec lutego jedziemy na 4 dni na Słowację, do Poprad... też do hotelu spa - Mountain View. Hotel mieści się w kompleksie aquacity, wód termalnych i spa.... jak rzyjadę to zdam relację czy warto.... na stronce internetowej wygląda to extra..zwłaszcza podoba mi sie opca - codzienne party przy basenach z pokazami leserowymi w moim przypadku ta opcja przebija inne oferty
napisał/a: Anetka1 2008-02-05 11:40
O Jeleniej Strudzę słyszałam że jest rewelcyjnie. Ale pewnie najlepiej będzie poczytać o tym na stronce internetowej. Napewno jest kilka opcji i w ten sposób można dostosować ofertę pod siebie. Dla Panów też jest jakiś specjał - o ile dobrze pamiętam "biznesmen"
napisał/a: iwa_ch 2008-03-05 12:24
och poszłabym sobie do takiego SPA zwłaszcza dziś
napisał/a: Milusia22 2008-04-03 14:47
Hej ;) Ciekawa pomysł, tylko czy ktoś o tym słyszał? Tu jest stronka zerknijcie i napiście co o tym myślicie czy warto? http://www.wyjatkowyprezent.pl/pl/SPA-relaks-masaz/id-140