Wypukłe paznokcie

napisał/a: Marcin2406 2010-10-09 21:56
Witam ,
Jak w temacie , u jednej z rąk , która przebyła 4 miesiące temu złamanie collesa ( w nadgarstku ) paznokcie na sródku uwypuklają mi się lekko w górę , u drugiej ręki tak nie mam. Co może to oznaczać , czy to są zaburzenia spowodowane po tym złamaniu ? Wcześniej nie zwracałem na to uwagi , dzisiaj przy obcinaniu paznokci zauważyłem małą różnice , lecz widoczną.
napisał/a: ulna 2010-10-10 13:22
Raczej mimo wszystko nie jest to efekt złamania, dziwne że dotyczy to tylko i wyłącznie jednej strony, bardziej to wygląda na jakiś problem dermatologiczny lub efekt uderzenia z paznokcie samo w sobie złamanie nie jest bezpośrednią przyczyną
napisał/a: Tomasz1975 2012-11-22 17:57
Witam. Mialbym pytanie o przyczyne powstawania paznokci podobnych to paznokci przy palcach paleczkowatych. Pol roku temu wyszlo mi ASO okolo 400 i zasugerowano mi , ze moze mialem lub mam paciorkowca. Wiem, ze mniej wiecej od tego czasu obserwowalem powolne zmiany w ksztalcie i strukturze paznokcia. Tzn. paznokcie robily sie troche paleczkowate. Na poczatku u kciukow a pozniej inne. Nie maja jednak tak do konca paleczkowatego ksztaltu a raczej sa szersze niz zwykle, wieksze (jak by z tylu sciagala sie troche skora) i na koncu zaginaja sie lekko w dol. Dodatkowo maja podluzne bruzdy starcze, ktorych nigdy nie mialem. Mam obecnie 37 lat. Czy to po prostu objawy starzenia sie organizmu czy za tym moze stac jakas przyczyna chorobowa ? Paciorkowiec ? Rak ? Czy cos moze jeszcze innego ? Pozdrawiam.