Wysypka na ciele oraz w jamie ustnej

napisał/a: jmwb 2010-09-18 15:24
Moja córka miała trwająca przez około 2 miesiące wysypkę.objawy wyglądały jak po poparzeniu pokrzywą i były dla niej bardzo uciążliwe.Pojawiało się to na całym ziele. Na początku ulgę przynosił prysznic, później Fenistil w żelu. Alergolog wykonał testy, na wszystkie alergeny zareagowała bąblami, test został uznany za nieważny, do powtórzenia za kilka miesięcy. Alergolog zapisał jej Zyrtec i "pokrzywka" zniknęła. Dodam, że czekamy na wyniki badania kału, aby wykluczyć pasożyty.
Po około tygodniu córka przeziębiła się co skończyło się. antybiotykiem (Ceroxim), równocześnie na dłoniach zaczęły pojawiać się czerwone plamki, które zmieniały się w krostki, a następnie w coś przypominającego bąble. Nie swędzi.
Wysypka na początku obejmowała dłonie wewnątrz i na zewnątrz, nadgarstki. Teraz na łydkach, kolanach i przedramionach jest obsypana czerwonymi kropkami, które chyba powoli zmieniają się w "bąble".
Jama ustna również została zajęta przez to "coś", wnętrze policzków, wnętrze warg, podniebienie, migdały język. Na języku są to białe kropki.

Odwiedziny u trzech lekarzy nie przyniosły skutku, wykluczyły tylko ospę. Nikt nie wie co to jest.
A teraz jeszcze moje dłonie powoli zaczynają być obsypywane kropkami...

Może tu ktoś będzie podejrzewał co to może być?