Ząb mądrości i nieprzyjemny zapach z ust.

napisał/a: Rayan 2012-11-07 14:24
Witam wszystkim!

Od jakiegoś czasu rosną mi zęby mądrości. Jednak problem nie jest to, że rosną tylko to, że w miejscu, gdzie przebijają się przez dziąsło, powstaje nieprzyjemny zapach. Gdy dotknę tam palcem lub gdy myję zęby zapach jest okropny. Jak się go pozbyć? Są jakieś na to leki albo płyn do płukania jamy ustne?

Pozdrawiam!
napisał/a: ratownik_0395 2012-11-07 18:52
Witam !
Może trzeba udać się do stomatologa ? Prawdopodobne, że mół w tym miejscu rozwinąć się stan zapalny z ropą i trzeba podawać antybiotyk. Ja ostatnio miałem stan zapalny własnie w okolicy jednego z guzków ósemki. Aktualnie jestem już po wyrwaniu a w piątek jadę zdjąc szwy. Pozdrawiam :)
napisał/a: Rayan 2012-11-07 19:46
Być może rozwinął się stan zapalny, bo boli mnie szczęka i nawet węzły chłonne mam powiększone. :| Strasznie boli.
Zęby rosną mi dwa, z prawej i lewej strony na dole. Problem z bólem mam w prawej stronie, a w lewej również mam miejsce na dziąśle, gdzie po dotknięciu czy myciu szczoteczką wydobywa się nieprzyjemny zapach.
napisał/a: ratownik_0395 2012-11-07 20:07
To tym bardziej trzeba pójść do dentysty który przepisze antybiotyk. Do czasu wizyty złagodzić dolegliwości może płukanka z szałwi lub rumianku.
napisał/a: Rayan 2012-11-07 21:16
Jutro udam się do dentysty, bo ból jest coraz gorszy. Nie mogę dotknąć się do policzka. Powiedz mi, czy wyrywanie tych zębów jest bolesne?
napisał/a: ratownik_0395 2012-11-08 16:03
Ja osobiscie jedyny moment w ktorym poczulem ból jest pierwsze wbijanie igły ze znieczuleniem. Ale wiadomo krótki, słaby ból. Momentalnie zdretwiał jezyk, potem policzeka a na koncu połowa wargi. Dentysta wyrwał zeba i po sprawie. Krotko mowiac wyrywanie zeba nie boli i strasznie sie tego na poczatku balem, ba nawet zastanawiałęm sie nad znieczuleniem ogólnym (narkoza) ale teraz z biegiem wydarzen nie polecam tego bo jednak to narkoza a bólu wogóle nie czułem. Po wyrwaniu wzielem tylko jedna tabletke i do dzis mam spokoj :) Pozdrawiam
napisał/a: Jezioroooo 2019-08-30 22:41
Witam ,czy do usunięcia 8 semek musiał Pan spełniać jakieś kryteria ? Czy po prostu miał Pan usuniętego przez zapalenie ? Bo szczerze mówiąc podejrzewam że też mam zapalenie ale nie jestem pewna czy ta ósemka mi wyszła czy to po prtz zęba obok mam taką dolegliwości ale druga sprawa że te żeby bardzo mi przeszkadzają . Przygryzam policzek ,mam trudności w dojechaniu szczoteczką do tego chyba mi krzywo rosną ,i wydobywa się z nich nieprzyjemny zapach z jednego szczególnie z reszty zapach jest słaby ale właśnie nie wiem czy ten mocniejszy zapach wydobywa się z zęba obok czy ósemki do tego czytałam że może wystąpić bardzo dużo skutków ubocznych .. stracenie czucia w języku etc