Ząb mądrości? Szczęka?

napisał/a: Matii14 2010-12-05 09:31
Witam. Od około 3 tygodni mam pewien problem. A mianowicie pewnego dnia obudziłem się i poczułem ból po prawej stronie szczęki. Ból przy ruszaniu nią. Pomyślałem, że to normalne bo każdemu czasami w szczęce coś "przeskoczy" poboli trochę ale potem wróci na swoje miejsce. Jednak u mnie tak się nie stało. Z bólu ruszałem szczęką na wszystkie strony, nawet kilka razy uderzyłem się w nią, żeby tylko wszystko wróciło na swoje miejsce, nic to nie dało... Wyczułem na końcu szczęki, po górnej części tam gdzie powinien być ząb mądrości jest takie zgrubienie i czuje jak coś twardego tam wystaje. Zauważyłem, że przez ten ból mam chyba krzywy zgryz, ponieważ jak chce zacisnąć zęby to przednie zęby prawie, że się stykają, na szczęście jeszcze dolna część jest za przednimi, nie mam szczęki jak Pan Gmoch. Staram się nie gryźć nic tą stroną ale i tak odczuwam ból. I tu moje pytanie czy to ząb mądrości, czy jakaś "kontuzja" żuchwy? Pozdrawiam
napisał/a: viki71 2010-12-05 20:54
Zależy ile masz lat.Jeśli to już czas na zęby mądrości to by się zgadzało,że ból jest od jednego z nich.Jak wychodzą,to właśnie jest obolałe dziąsło w miejscu wyrzynającego sie zęba.Może nie mieści się w szczęce i rośnie bardzo blisko zawiasu.Możesz iśc dla spokojności do dentysty.Zrobisz sobie przegląd zebów i przy okazji zapytasz o to,co Cię niepokoi.
napisał/a: Matii14 2010-12-05 21:55
Właśnie chyba będę musiał się przejść do dentysty w tygodniu bo czasami ból jest mały, a czasami ledwo co ruszam szczęką. Mam 17 lat. Jak językiem dotykam dziąsło to mnie nie boli, jedynie przy ruchu.
napisał/a: Blackursus 2010-12-05 22:53
Na moje oko to zab madrosci. Niestety wyzynanie sie tego zeba bywa bardzo bolesne, niektorych bola nawet uszy. Zab czesto nie ma wystarczajaco miejsca, dlatego wizyta u dentysty jak najbardziej wskazana. Pozdrawiam.