Zapalenie jamy ustnej

napisał/a: bubusiek 2011-01-15 16:33
Witam!
Od 3 tygodni mam problem z jamą ustną, zaczęło się od afty i dwóch bolesnych nadżerek na języku i zapalenia gardła (niebolesnego), wyleczyłem to stosując szałwie, niestety wszystko wróciło po wypaleniu kilku papierosów tydzień później na sylwestrze, po czym zrobiły mi się kolejne afty, zaczął się kaszel, katar, podwyzszona temperatura. Na to pani doktor przepisała mi strepsils intensive / rutinacea / eurespal. Początkowo dało efekt niestety wszystko wróciło.
Następnie poszedłem do innej pani doktor która przepisała mi antybiotyk fromilid uno i brałem już 4 tabletki, na afty mam jodyne i 3% wode utlenioną, dalej kontynuuje leczenie strepsilsem i rutinacea.
Niestety po 4 dniach efekty są zbyt małe.. dalej mam zapalone gardło, 1 afte (przez przebieg całej choroby miałem już ich chyba z 10) Katar minął, tylko nawraca na zimnym powietrzu (to zatoki) , i chrapie mnie w gardle troszkę.


Dodam że dziewczyna ugryzła mnie w język jakiś czas temu (niewiem może sie od niej czymś zakaziłem?) Oddawała krew więc chyba badania by jej wykazały ze cos z nią nie tak? Może kiła ? jakiś czas temu miałem wrzoda.

Grrr jestem już taki rozdrażniony całą tą sytuacją. Ogólnie samopoczucie mam dobre, nie gorączkuje, jedynie to to gardło które dalej jest zapalone..
I dalej drapie (nie kaszle już)
napisał/a: malutka40 2011-01-23 23:41
Ostatnio rozmawiałam z moją lekarką na taki sam temat,co mi odp napisze ci na pw.