Zapalenie pochewki ścięgna Achillesa

napisał/a: ulna 2011-02-11 14:34
można zrobić usg tej okolicy ale w sumie ostatnie zdjęcie wskazuje mimo wszystko na tą pochewkę. Pojawianie i znikanie bólu jest dość charakterystyczne dla przewlekłego stanu. Proponuje spróbować mimo wszystko butów, które nie będą drażniły niepotrzebnie tego miejsca
napisał/a: model100 2011-02-11 19:58
Aha czyli jednak pochewka...Podobno kaletka dość szybko się goi jak się zrobi przerwe i odpowiednie zabiegi. A to właśnie raz boli, raz nie, raz z prawej, a raz z lewej strony.....Drażni mnie to. Bo już myśle, ze jest wyleczone, zaczynam biegać i znów po paru dniach to samo. Czyli nadal wolne, smarowanie i te zabiegi? Wyleczenie bedzie się wiązało z całkowitym zejsciem tej opuchlizny? Czy moge już takie zgrubienie mieć na pięcie?? Najwczeniej za ile mogę być w 100% zdrowy? Można zrobić jakiś zabieg na to miejsce, czy lepiej stosować leczenie nieinwazyjne i czekac?
napisał/a: ulna 2011-02-11 21:15
Niestety przy zapaleniach przewlekłych na dobrą sprawę można się z tym bawić i bawić, także żadnych terminów podać nie idzie, można przyjąć jedynie zasadę, że po ustąpieniu objawów należy odczekać jeszcze ok 3 miesiące. Obrzęk powinien zniknąć, zgrubienie może pozostać. Zdecydowanie korzystniejsze jest leczenie zachowawcze po wykorzystaniu wszystkich jego możliwości można ewentualnie pomyśleć o chirurgii.
napisał/a: model100 2011-02-11 22:08
Czyli jak ja przestałem regularnie biegać w grudniu i mineło już 2 miesiace to mam jeszcze czekać 3 miesiace??? Czy może w sumie 3 miesiace, czyli do konca lutego jeszcze?? Poprawa jest znaczna przez te 2 miesiace, chociazby w bólu. Wczesniej czulem przy normalnym chodzeniu, teraz juz nie. Opuchlizna zdecydowanie zeszla ale jeszcze jest taka jak na fotkach wyzej...
A co można przyjąć za ustąpienie objawów?? W moim przypadku widnieje opuchlizna czy zgrubienie??
Zabiegi przyspieszają gojenie się pochewki?
napisał/a: ulna 2011-02-12 12:45
mam na myśli 3 miesiące od ustąpienia objawów, czyli bólu (bez względu czy przy obciążeniu, czy nie) i obrzęku. Zabiegi ograniczają stan zapalny i pozwalają na jej regenerację. Tak jak pisałam zgrubienie choć będzie prawdopodobnie mniejsze to pozostanie jako pamiątka
napisał/a: model100 2011-02-12 18:32
Czyli po ustąpieniu stanu zapalnego (brak bólu i obrzęku) należy odczekać 12 tygodni i wówczas można śmialo wejść w trening biegowy? Zabiegi fizykalne skracają ten czas? Ja zamierzam wziasc przez 2 tygodnie zabiegi i później przedłuzyć zabiegi czy poczekać na reakcje pochoweki? Czy truchtanie to jest duże obciazenie dla pochewki po stanie zapalnym?? Bo planuje wejsc regularne truchtanie od marca....
napisał/a: model100 2011-02-15 11:38
Dostałem skierowanie na zabiegi jonoforeza z naproxenem, pole magnetyczne i laser, wszystko x10. I te zabiegi mam brac codziennie?
napisał/a: ulna 2011-02-17 23:30
tak po 12tyg okresu bezobjawowego można wrócić do biegania, zabiegi pozwalają na skuteczniejsze i pewniejsze leczenie, jednak tego okresu 12tyg nie należy skracać, zabiegu jak najbardziej można przedłużyć o ile taka możliwość istnieje należy je brać codziennie, bieganie jest jednym z najbardziej obciążających ćwiczeń pochewkę, jednak po całkowitym jej wyleczeniu nie powinno być problemu (co innego, gdyby doszło znów tylko do zaleczenia, to będzie to nawracać)
napisał/a: model100 2011-02-18 11:28
Rozumiem. Wcześniej robiłem przerwe góra 4 tygodnie i wracalem do biegania i to niestety sie ponawiało. Teraz już nie biegam od poczatku grudnia czyli mineło już 9 tygodni, a wiec jeszcze 3 tygodnie ( w tym 2 tyg zabiegów).
Ostatnio byłem na siłowni i delikatnie potruchtałem(5minut) i nic nie czułem) Czy na siłowni mogę robić przysiady? Czy to raczej zbyt obciaza pochewke?
Nadal wieczorem mam takie piekąco-swędzące bóle w okolicach przyczepy i promieniuje pod pięte. Z dnia na dzien jest to coraz slabsze i krotsze....To jest naturalny objaw??
napisał/a: ulna 2011-02-18 13:01
my się nie rozumiemy chyba do końca 12 tyg od ustąpienia objawów, a z tego co widzę objawy występują nadal...

przysiady (a tu pewnie chodzi o półprzysiady - przysiady pełne generalnie nie są wskazane nigdy) jeśli będą wykonywane prawidłowo nie stanowią przeszkody
napisał/a: model100 2011-02-18 14:31
Przysiady są robione do załamania kąta prostego, a wiec chodzi mi o przysiady...Przysiadów (do kostek) nie robię, jest to szkodliwe. Tak to ćwiczenie wykonuje się z podwyższeniem na pięty. Czyli generalnie nie ma przecwiskazań?
Z tego co się dowiadywałem od ortopedów i traumatologów, to zalecają właśnie od 8 do 12 tygodni przerwy od obciązenia (treningi biegowe) i nakazują wejscie w trening z "wyczuciem". Wiec teraz nie wiem jaki jest tzw. bezpieczny okres przy tej przypadłości.
Z tego co tu wnioskuje to okres przerwy od biegania to wyjdzie aż pół roku??????? I to niezależnie czy się bierze zabiegi fizykalne czy nie??
napisał/a: model100 2011-02-18 15:37
Zamieszcze zdjecie po 3 tygodniach smarowania maścią przeciwzapalna i przerwy w bieganiu. Proszę porównać z 1 stroną...