zapalenie węzłów chłonnych a piercing

napisał/a: kingaa777 2012-09-15 21:58
Witam, jakiś czas temu znalazłam u siebie za uchem guzek. Pewnie zwlekałabym z pójściem do lekarza, ale namówił mnie chłopak i po 3 dniach udałam się do rodzinnego. Lekarza tego znam od dawna i wiem jak on nie cierpi a wręcz nienawidzi kolczyków. Ja posiadam ich kilka, głównie w uszach a także w wardze i języku. Na wizycie opowiedziałam lekarzowi, że od kilku dni mam guzek za uchem a on zaglądnął mi do gardła i stwierdził, że mam ostre zapalenie węzłów chłonnych od kolczyka w uchu który zrobiłam jakiś tydzień lub półtora więcej.

Lekarz zrobił mi USG i powiedział że mój węzeł jest OGROMNY bo 17mm i nastraszył, że jeśli nie wyleczę tego w ciągu 2 tyg. i nie wyciągnę wszystkich kolczyków (nawet tych które mam od lat) to wyląduję na onkologii, bo guzek przekształci mi się w nowotwór...

Przepisał mi 2 antybiotyki i za 2 tyg. do kontroli.

Nie powiem, bo bardzo mnie wystraszył, wyciągnęłam kolczyka którego zrobiłam nie dawno i nie wiem co dalej.

Czy możliwe jest aby guzek i zapalenie zrobiły mi się z powodu kolczyków, czy usłyszałam to tylko dlatego, że mój lekarz nie lubi kolczyków? Proszę o rady.
napisał/a: Peter 2012-09-17 09:06
Jeśli te kolczyki nie są ze szlachetnego materiału (srebro, złoto), to jak najbardziej mogą być źródłem infekcji. Poza tym w pewnych częściach ciała trudniej o utrzymanie higieny, co też stanowi problem. A nawracające infekcje faktycznie prowadzą do przerostu tkanki limfatycznej, a w dalszej konsekwencji nawet do zmian przednowotworowych.
napisał/a: kingaa777 2012-09-17 09:22
Kolczyki mam z tytanu i ze stali chirurgicznej.
Do tej pory wszystko było OK i nie miałam żadnych skutków ubocznych.
Zostawiłam kolczyki w przekłuciach w uszach, które mam już wygojone,
natomiast wyciągnęłam kolczyka ze świeżego przekłucia.

Guzek mam od 6 dni taki sam, dziś biorę ostatnią tabletkę Fromilidu,
mam nadzieję, że to pomoże.
napisał/a: Peter 2012-09-17 12:41
kingaa777 napisal(a):Kolczyki mam z tytanu i ze stali chirurgicznej.

Niestety, ale tylko srebro, złoto i platyna charakteryzują się tym, że na ich powierzchni praktycznie nie ma bakterii. Ani tytan, ani stal chirurgiczna nie ma takich właściwości.