zasłabniecia, osłabienie

napisał/a: martina2 2010-09-16 21:36
Ostatnio zaczęły mnie zastanawiać pewne dolegliwości które mam od dawna.
Od dziecka zdarzały mi się omdlenia, zasłabnięcia, szczególnie jak długo stałam. Czasem zdarza mi się to do dzisiaj, np. na fitnesie, przy intensywnych ćwiczeniach, lub kiedy szybko wstanę - mroczki przed oczami. Zawsze miałam kiepską kondycję, chociaż staram się ruszać :) W nocy budzą mnie czasem strasznie nieprzyjemne kołatania serca. Szybko marzną mi stopy, dłonie i nos ;)
Od czasu do czasu zdarzaja mi sie dni kiedy nie mam siły wstać z łóżka, po prostu jestem bardzo osłabiona.
Napisałam wszystko co mogę skojarzyć z krążeniem. Nie miałam za to nigdy żadnych kłuć serca, chyba że mam serce jakoś bardzo po boku ;) Wyniki badań krwii mam zawsze idealnie. Ciśnienie krwii raczej w normie. Niedawno przy jakimś rutynowym badaniu lekarz rodzinny stwierdzil jakies lekkie zaburzenia rytmu ale nie kontynuował tematu więc to chyba nic ważnego.
Piszę tutaj zamiast iść do lekarza, bo może taka jest po prostu moja "uroda" i nie ma co tracić czasu na badania :)
Czekam na opinie.
napisał/a: Agusia1982 2010-09-16 22:23
Nic nie dzieje się bez przyczyny.
Zapytaj kardiologa czy te zasłabnięcia mają związek z sercem.Jak stanowczo zaprzeczy trzeba szukać przyczyny gdzie indziej.
W jakich okolicznościach zdarza się to najczęsciej...czy są to sytuacje stresowe a może przed okresm,podczas jajeczkowania a może po jakimś stresującym wydarzeniu?to może być ważna wskazówka.
napisał/a: martina2 2010-09-16 22:45
Nie zauważyłam żadnej prawidłowości z tymi omdleniami, tylko stanie długo, albo nagle duży wysiłek. Nie zdarza się to często więc nie jest to taki wielki problem, dlatego do tej pory o tym nie myślałam. Dopiero ostatnio zaczęłam kojarzyć fakty.
napisał/a: Blackursus 2010-09-16 22:56
Po pierwsze radzila bym Ci zrobic badania THS, T3 i T4, bo to moga byc zaburzenia pracy tarczycy.