zatkane, obolałe ucho

napisał/a: ziemia93 2010-11-11 20:15
Witam.
W poniedziałek obudziłem się w z "zatkanym" uchem jak po kąpieli lub basenie, przez 2dni próbowałem tę "wodę" wydobyć patyczkiem do uszu, czasem miałem uczucie jakby chciała wylecieć, w tedy wnętrze ucha było w dużym stopniu wilgotne. Dzisiaj nadal miałem uczucie "wody" w uchu ale doszedł ból, którego prawie wcale nie czuje jeśli nie dotykam ucha boli natomiast przy dotykaniu końca małżowiny (gdzie łączy się z głową), dotykaniu pod małżowiną oraz hmm jakby na północy wschód :P zaraz za małżowiną. Z tego co wiem to to raczej nie jest zapalenie bo najprawdopodobniej ból byłby taki, że bym teraz tutaj nie pisał ;] Dodam, że wczoraj było w miarę zimno (wieczorem) a ja zapomniałem czapeczki :(
napisał/a: aleksha90 2010-11-21 20:35
uczucie wody w uchu, która nie mogła wypłynąć, zatkane ucho, słaby słuch... masz może jeszcze uczucie zdrętwiałego ucha? Gdyż ja te twoje dolegliwości miałam, jak miałam dosłownie zatkany kanalik słuchowy. i widząc po tym, że na ból i to uczucie zatkanego ucha reagujesz patyczkiem do uszu sytuacja, może się pogorszyć gdyż wpychasz jeszcze większą ilość woskowiny głębiej. Do tego są specjalne krople do usuwania woskowiny z uszu :) najlepiej zapytaj w aptece, jak się pogorszy wybierz się do laryngologa i chodź z czapką.. ;)
napisał/a: smoczyca1 2010-11-21 21:44
Też proponuje krople zamiast patyczków
Ból ucha nasilajacy się po dotknięciu małżowiny, uciśnięciu palcem na ucho może wskazywać na zapalenie ucha zewnętrznego - jak się rozkręci potrafi nieźle dac w kość, powikłania też nie ciekawe.