zatkany nos i problemy z oddychaniem

napisał/a: polii89 2010-08-17 22:42
Od jakiegoś czasu mam problem ze swobodnym oddychaniem, zatyka mi się nos najczęściej wieczorami. Nie jest to spowodowane przeziębieniem ani żadną chorobą. Poszukuję leku, który pomógłby mi ale wolałabym żeby to nie były krople. Raczej myślałam o jakimś roztworze wodnym, czy ktoś mógłby mi coś polecić?
napisał/a: doloress10 2010-08-17 23:09
Witam
Zacznij od wody morskiej w sprayu: np. Sterimar lub Marimer cena ok 22zł. Mogę też polecić Tobie olejek do nosa na bazie sezamu - Nosoil (koszt ok 24 zł), który nawilża, natłuszcza i regeneruje śluzówkę. Doraźnie możesz zastosować Cirrus (obkurcza błony sluzowe nosa i go odblokowuje, ale można je stosować tylko kilka dni).
Zwykłych kropli do nosa typu xylometazolin nie kupuj, szkoda śluzówki w nosie. Na początku wydaje się, że super działają, ale jak je odstawiasz to problem wraca (w dodatku można je stosować przez kilka dni, bo później moga powodowac nawrót problemu).
napisał/a: polii89 2010-08-17 23:19
No właśnie nie bardzo chcę się truć tymi kroplami bo od długiego czasu mam ten problem. To może faktycznie ta woda morska. Tylko taka jesdna sprawa bo wyjeżdzam teraz w gory a tam zdarza mi sie krew z nosa. Ostatnio mialam sol emska ale z krwią to raczej kiepskie połączenie. Co uważasz, że powinnam kupić?