zaufanie do tego DENTYSTY

napisał/a: gazaro 2010-09-09 10:50
Mam bardzo dobrego dentystę, ale miesiąc temu, kiedy bardzo zabolał ząb, mój był na urlopie, kolezanki dentysta też, więc musiałam pójść do przypadkowej dentystki. Ona odkryła zab, powiedziała, że jest niezbedne leczenie kanałowe. Już od miesiąca chodze do niej, ciągle aplikuje jakieś leki, ząb przez jakiś czas nie bolał, teraz znów boli, i, O ZGROZO, odpadł kawałek w ćwierć zęba!!! A był to cały ząb!!!! Do swojego dentysty nie chodziłam, bo myślałam, jak ta kobieta zaczęła leczyć to niech ona skonczy! Ale terz zaczynam mieć wątpliwości, czy nie przeciąga leczenia z celem wyciągnięcia gotówki. No i kawał zęba odpada, to mnie już zabija! Co mam robić, czy mam pójsć do mojego dentysty? (generalnie ciężko się z nim umówić od ręki, bo jest dobry i ma dużo pacjentów, ale jak coś pilnego, to spotka się nawet o 22 wieczorem). Mój dentysta pewnie bedzie chciał wiedzieć co było robione, a jak mam zdobyć te informacje? Jeśli spytam dentystki, to będzie wiedziała, że chce pójść do kogoś inego.... Poradzcie!
napisał/a: lotka24 2010-09-09 11:08
Jak chodzisz od miesiąca i końca nie widać, to wracaj do swojego i to szybko! ja w te wakacje przekonałam się, że jak się ma kasę, to i w jeden dzień można ząb kanałowy wyleczyć. więc nie trać czasu i umów się z tym swoim. i nie musisz mu wcale mówić dokładnie co było robione, wystarczy twój opis. dobry lekarz się zorientuje. a jeśli chodzi o odpadnięcie zęba - tak się właśnie dzieje, jak "kanałowy" ząb nie zostanie do miesiąca zaplombowany. w Twoim przypadku możliwe, że teraz to już tylko rekonstrukcja, ale jako pacjent niczego nie prorokuję, bo specjalistą nie jestem.
napisał/a: wikam2 2010-09-10 08:07
1. Mój dentysta (świetny dentysta) też leczy mi zęby na kilku wizytach. Twierdzi, ze tyle razy nalezy wymienic lekarstwo aby ząb w przyszłości już nie bolał. Koszt nie jest zalezny od ilości wizyt. Płacę 600zł.
2. Leczenie zęba kanałowego tak porządnie na jednej wizycie kosztuje u mnie około 2400zł
3. Kilka miesięcy temu mój stomatolog tez był na urlopie więc udałam się do innego. Nigdy wiecej.
Jesli coś Ci się nie podoba bez skrupułów wróc do swojego dentysty. Obecnej dentystki spytaj normalnie czym i jak leczyła bo wracasz do swojego dentysty. W czym problem? Przeciez ona sie nie obrazi....:)

Rozwiercony ząb, leczony jest moim zdaniem słabszy i dlatego się ukruszył.
napisał/a: wikam2 2010-09-10 21:01
Pkt 1 i 2 nie dotyczy oczywiście jednego gabinetu stomatologicznego :)