zawroty głowy

napisał/a: sfiercyk 2010-11-10 13:52
Witam.
Chciałem sięgnąć porady specjalistów na temat zawrotów głowy. Nad ranem wystąpił u mnie dziwny objaw, a mianowicie leżąc na łóżku na plecach poczułem się osłabiony i nie było to poprzedzone żadnym wysiłkiem fizycznym. Po kilku sekundach przez całe ciało przeszło mrowienie i zrobiło mi się gorąco. Odczekałem chwilę i wstałem z łóżka, z tym że pojawiły się zawroty głowy. Początkowo miałem problem z chodzeniem i koncentracją oraz podczas rozmowy z żoną kilka razy zasepleniłem co nigdy do tej pory mi się nie zdarzało. Objaw wystąpił ok 5:30 i do chwili obecnej mam zawroty głowy szczególnie podczas poruszania, problemy z koncentracją, lekko zdrętwiały kark i dziwne uczucie lekkości w głowie. Mam 24 lata, nie zażywam narkotyków i nie nadużywam alkoholu. Chciałem jeszcze dodać o tygodniowym pobycie w szpitalu od dnia 09.08.2010 ale nie mam pojęcia czy może jest to istotne. Rozpoznano u mnie ostre zapalenie węzłów chłonnych w lewej pachwinie, ale nie wiadomo jaka była tego przyczyna. Na wizycie kontrolnej dnia 29.09.2010 zrobiono mi jeszcze raz usg, w tym jamy brzusznej. Jedynie na lewym boku ok. 10 cm nad biodrem usg coś wykazało, ale lekarz powiedział że to tłuszczak i nie wymaga ingerencji lekarskiej. RTG klatki piersiowej również prawidłowy. Dodam jeszcze że rodzice mówili o tym, że w rodzinie było wiele przypadków chorej tarczycy i oni sami też biorą na nią leki, 2 lata starszy brat również. Nie wiem czy ma to coś wspólnego i proszę o sugestie, czy mam udać się od razu do neurologa, czy ma to związek z wcześniejszą chorobą i powinienem zgłosić się do lekarza który mnie leczył. No i czy jest sens iść bo może jest to przejściowe a ja martwię się za zapas. Z góry wszystkim bardzo dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: placio93 2010-11-11 15:06
Witaj!
Myślę że nie warto się martwić na zapas. To nie są objawy żadnego poważnego zaburzenia neurologicznego.
to może być niski cukier, niedobór magnezu, niedokrwistość, zaburzenia ciśnienia, lub po prostu długotrwały stres lub niewyspanie.
Jeśli objawy utrzymają się przez następnych kilka dni można się zastanawiać nad pójściem do specjalisty.
No chyba że miałeś jakiś uraz głowy o którym nie napisałeś, jeśli tak to powinieneś natychmiast skonsultować się z lekarzem.
Jeśli posiadasz w domu glukometr możesz zmierzyć sobie poziom cukru.
pozdrawiam: Placio93
napisał/a: sfiercyk 2010-11-18 07:14
Zrobiłem morfologię, OB i TSH, wszystko wyszło idealnie tylko cholesterol był lekko podwyższony. No ale to chyba nie będzie przyczyną że każdego wieczoru wracają zawroty głowy i dziwny stan lekkości, szczególnie w pozycji leżącej. Do tego nie mogę sypiać, jak tylko zamknę oczy to po paru minutach zaczyna mi wirować w głowie, serce przyśpiesza i robi mi się ciepło. Po wizycie u lekarza ogólnego dostałem tylko tabletki na obniżenie cholesterolu i proszki na sen. Przemęczony nie jestem na 100% bo od 29.10. jestem na urlopie. Chyba u siebie w przychodni nie dowiem się więcej i chciałem zapytać czy może wykonać jakieś dodatkowe badania, tylko nie wiem od czego zacząć. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
napisał/a: placio93 2010-11-20 07:19
hmm... a czy inni domownicy mają podobne objawy.
może jest to wina jakiejś toksyny/grzyba/czegokolwiek innego w domu.
możesz zrobić toksykologie i metale ciężkie.
może to efekt uboczny jakiegoś leku, możesz napisać jakie leki bierzesz.(te bez recepty też).
albo może bierze Cię grypa. Przy reakcji immunologicznej mogą pojawić się zawroty głowy (w skrajnych przypadkach nawet omamy)
jaką masz temperaturę?
i ile masz lat?

Edit:(przeczytałem jeszcze raz pierwsze dwie linijki Twojego posta i mnie olśniło) Może to problem z zastawkami?
obiło mi się o uszy, że osoby mające problem z zastawkami, mogą odczuwać dyskomfort leżąc na plecach, ale nie wiem ile w tym prawdy, nie jestem lekarzem... jeszcze.
napisał/a: sfiercyk 2010-11-20 11:26
Leków żadnych od wyjścia ze szpitala pod koniec sierpnia. Za to w dzieciństwie byłem zapisany w poradni kardiologicznej ale czemu to już nie pamiętam. Musiałbym poszukać papierów u rodziców. W zeszłym roku miałem EKG na badaniach okresowych i nic nie wyszło a echo chyba w wieku 18 lat ostatnio, też bez zmian. No ale chyba w przeciągu roku dużo może się zmienić jeśli chodzi o serce. Mam 24 lata i do sierpnia tego roku byłem okazem zdrowia :/
Zapomniałem o lekach obecnych: na cholesterol ale dopiero 3 dzień dzisiaj Simvasterol 20mg i na sen Stilnox 10mg. Nikt więcej nie ma podobnych objawów, temperatura w normie, dom pół roku po kapitalnym remoncie.