Zawroty głowy i problemy z sercem

napisał/a: Gordoon 2010-08-28 23:02
Witam. Od pewnego czasu zacząłem mieć zawroty głowy przy którym towarzyszyły mi mdłości,nadmierne pocenie oraz buzowanie z tyłu głowy. Strasznie mi to utrudniało funkcjonowanie w życiu codziennym. Zawroty głowy nie wiadomo czym były spowodowane. Łapały mnie w każdym momencie, czy odwróciłem głowę, czy szybko wstałem z łóżka,albo i też podczas wysiłku. Byłem u lekarza rodzinnego który dał mi skierowanie do bardzo dobrego kardiologa który nie stwierdził wad serca chociaż na prześwietleniu wykazało że mam trochę większa prawą komorę serca.Potem ponownie lekarz rodzinny dał mi skierowanie do Neurologa który dał mi lek bez recepty na zawroty głowy (Wertigoheel) który nie do końca mi pomagał, oraz dostałem skierowanie na rezonans magnetyczny na którym nie było problemów z moim mózgiem. Kilka razy miałem takie zawroty głowy które uniemożliwiały mi poruszanie się ponieważ wirowało mi wszystko przed oczami i towarzyszyły przy tym buzowanie w tylnej części głowy. Po kilku miesiącach objawy ustąpiły, ale pojawiały się z rzadkością i powstały nowe problemy.... Co jakiś czas zaczęło pracować mi serce w sposób nie naturalny. Czyli nie równo biło, zatrzymywało się na okres 2 sekund przy czym strasznie panikowałem, mocne bicie serca i podwyższenie ciśnienia i pulsu który był doskonale wyczuwalny , miałem także mocne ale wolne bicie serca czyli zabiło raz tak mocno i serce stawało na sekundę i potem wracało do poprawnego rytmu albo i też biło mocno i szybko.To wszystko trwa sekundy i trudno mi było cokolwiek zrobić oprócz panikowania... Mierzyłem też ciśnienie przez miesiąc i wykazywało mi 120/80. Nie utrafiłem na moment w którym brały mnie te (skurcze) serca, bo pewnie i tak bym był zaniepokojony wynikiem ciśnieniomierza. Miewałem także ciśnienie w granicy 130-150/90-100. Czym to wszystko może być spowodowane ? Czytałem bardzo dużo na temat Arytmii serca i znajdowały się tam takie objawy które ja mam. Jestem strasznie zaniepokojony swoim zdrowiem. W dzieciństwie miałem wiele problemów zdrowotnych. Np miałem raz ASO 900 , nie mogłem chodzić na nogi, oraz wiele wiele innych.(Jak to jest istotne do dopiszę). Bardzo prosił bym o wypowiedzenie się na mój problem dlatego że chcę uniknąć tego co może mnie czekać w sensie Arytmia czy inne schorzenia serca lub innego organu. Jak coś nie będzie zrozumiałe lub potrzeba więcej informacji dotyczącej moich problemów to proszę pytać wszystko powiem.

Pozdrawiam i dziękuję za poświęcenie czasu.
napisał/a: prist2005 2010-08-30 19:11
Kardiolog nie stwierdził wad, jednak czy byłeś u niego w czasie kiedy zaczeły robić Ci się te nazwę "dziwne rzeczy" z sercem . Proponuje jeszcze raz udać się do kardiologa, powiedzieć o przypadłosciach, jeżeli znajdzie wskazania, a wydaje mi się z Twojego opowiadania, że znajdzie to skieruje Cię na badanie hollterowskie, jeżeli jest to napadowe, to cieżkie będzie to do uchwycenia na wizycie u Kardiologa bo na ten czas możesz po prostu tego nie odczuwać.
napisał/a: Gordoon 2010-09-01 14:14
Właśnie badania miałem robione wtedy co miałem zawroty głowy, a nie miałem wtedy tych problemów z sercem. Będę wybierać się do lekarza rodzinnego po skierowanie do Kardiologa. Lekarz wspominał mi o takim aparacie co bym go nosił 24h.
napisał/a: prist2005 2010-09-01 17:51
dlatego też do wyjaśnienia będzie najpewniej ono konieczne i to jest ten tzw. Hollter ... życzę powodzenie i pozdrawiam