zawroty głowy,kaszel - prawie miesiąc

napisał/a: 0sm0sis 2010-11-24 00:51
Witam, z góry wiem ze powinienem wybrać sie do lekarza ale wyjątkowo nie mam kiedy :(
Zacznę od początku: Niecały miesiąc temu zacząłem mieć zawroty głowy trwające nie więcej niż sekundę ( początkowo myślałem, że spowodowane jest to lekkim zatruciem amoniakiem podczas pracy w labolatorium, ale objawy są zupełnie inne ). Następnego dnia dostałem standardowych objawów: katar, gardło, lekka gorączka - zaleczyłem gripexem... po "zaleczeniu" pojawił się kaszel.
Wtedy zaopatrzyłem się w syrop oraz w echinacea - po jakimś 1,5 tyg. objawy ustąpiły... ale pozostały te mikro-zawroty, zazwyczaj pojawiające się wieczorami.
Nie minęło kilka dni, kaszel powrócił.
PS. Dodam, że rok temu, rowniez z pazdziernika na listopad miałem dość silny kaszel, ale wtedy to prawie płuca " wypluwałem ", bez acodinu się nie ruszałem, oczywiście wtedy byłem u lekarza, dostałem antybiotyk o szerokim spektrum działania, ale wtedy to nie pomogło i ostatecznie została mi przepisana echinacea, która rzeczywiście pomogła (dlatego zważywszy na objawy i brak czasu, zaopatrzyłem się w ten sam lek )

Czy ktoś spotkał się z podobnymi objawami ? ALbo ktoś wie co to może być ?
napisał/a: smed 2010-11-24 15:25
Co do zawrotów głowy, to spróbój zrobić morflogię krwi.
Natomiast w przypadku kaszlu, to polecałbym odwiedzić pulmonologa. Taki suchy kaszel długotrwający może przemawiać za atypowym zapaleniem płuc. Może nawet nie być gorączki, lub tylko nieznaczna gorączka, a jedynym objawem może być kaszel.