Zespół Klinefeltera

napisał/a: tygrysek123 2010-09-27 09:05
Witam,

mam pytanie odnośnie Zespołu Klinefeltera. Czy osoba z tym zespołem powinna być pod stałą opieka endokrynologa?Takie było zalecenie z poradni genetycznej. Czy to oznacza, że brak takiej kontroli może wywołac powazne skutki na zdrowiu? Czy osoba taka powinna całe życie przyjmowac jakies leki? Prosze o jakies namiary na endokrynologa z Wrocławia czy z wojewódzctwa lubuskiego, który ewentualnie zająłby się osoba z Zespołem Klinefeltera.
Pozdrawiam
napisał/a: tygrysek123 2010-10-15 09:55
Widać jacy specjaliści tutatj odpowiadaja!!! Jak trudniejszy przypadek to nikt nie raczy sie nawet nad nim zastanowić!!!Interpretowac wyniki może każdy, wystraczy sie wglębić!!! Dziekuję za pomoc.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-10-15 10:06
1. Skoro zalecał coś lekarz i to z poradni specjalistycznej to chyba nie sadziłeś/aś że ktoś napisze, że nie ma takiej konieczności, bez sensu też napisać że tak trzeba iść do endokrynologa.
2. Skoro nikt nie podał namiarów na lekarza oznacza, że nikt nie zna widocznie godnego polecenia, bo nie sztuką podać pierwszego lepszego znalezionego poprzez wujka google.
3. O jakim trudnym przypadku mówisz? zapytałeś/aś o ZK i lekarza, o pierwszym jest tysiące stron w necie o drugim już napisałem wyżej.