Ziarnica? Chłoniak?

napisał/a: krasnoludek77115 2010-09-10 08:18
Witam!
Od niedawna wyczułam sobie w lewej śliniance kulke wielkosci ziarenka grochu. Nie było to uciążliwe. Sądziłam, że samo zniknie. Niedawno wybrałam sie na rower - przewiało mnie. Kulka sie powiększyła i zaczęła bolec. Wtedy sie zaniepokoiłam. Poszłam więc z tym do laryngologa, który stwierdził, że to tylko powiększony węzeł chłonny i że to normalne. Od jakiegoś czasu jednak odczuwam swędzenie skóry. A ponadto dziś w nocy miałam straszne poty:( Nie czuje się osłabiona, nie przytyłam ani nie schudłam. Podwyższonej temperatury ciała też nie zauważyłam. Martwię się jednak co to może być i obawiam sie tego najgorszego :(
Pomóżcie...
napisał/a: Jarost1403 2010-09-10 14:02
Spokojnie, po co ta panika? Węzły chłonne czasem się powiększają, bo od tego są ,kiedy odporność organizmu spadnie i coś tam zaszwankuje.Widział go laryngolog, trochę Cię jak piszesz przewiało, to i węzeł się powiększył... i nocne poty, a swędzenie skóry...? - ze strachu bolą nawet włosy i paznokcie. Wrzuć na luz- moim zdaniem nic się nie dzieje - minie tydzień z "ogonkiem" i bedziesz jak nowa.Pozdrawiam.
napisał/a: Vieri 2010-09-11 00:28
Witam,

Odpowiedź poprzednika wyczerpuje temat. Nie ma na razie powodu do niepokoju. Dopiero utrzymujące się dłużej powiększenie węzłów chłonnych może stanowić podstawę do rozszerzenia diagnostyki. A jeśli jesteś hipochondrykiem i masochistką to możesz wykonać kontrolną morfologię.

Pozdrawiam
napisał/a: krasnoludek77115 2010-10-04 08:03
Zrobiłam badania. Morfologię, mocz, OB. Lekarz obejrzał, powiedział, że nie ma się do czego przyczepić. Wszystkie objawy nagle minęły. Nawet tak kulka stała się już niewyczuwalna. Myślałam, że to koniec problemów. Ale wczoraj identyczna kulka tym razem pojawiła się po prawej stronie. Jak myslicie jest się czym przejmować czy lepiej w ogóle zapomnieć o sprawie? Dziękuje Wam za pomoc..
napisał/a: lussi3 2010-10-04 21:20
Moim zdaniem nie masz powodów do obaw,węzły powiększają sie przy drobnej nawet infekcji i same wracają do normy także wrzuć na luz i nie myśl już o tym:)
napisał/a: Jarost1403 2010-10-04 23:18
Witaj.Nie wsłuchuj się w siebie i nie "obmacuj" tak namiętnie, bo to bedzie niedługo jedyne Twoje zajęcie. A teraz poważnie - Lussi ma rację,wrzuć na luz, mój kolega ilekroć wraca z basenu, zawsze na szyi ma widoczne koraliki węzłów - coś organizmowi się w tej wodzie nie podoba i tak reaguje. Zrobiłaś badania, jest o.k. i ..... daj spokój! Pozdrawiam.