Złamanie kości łódeczkowatej

napisał/a: Marcin9218 2010-10-12 12:33
Witam. Mam pytanko jeszcze wie ktoś jak wygląda zabieg złamania kości łódeczkowatej?? ile po za biegu trwa leczenie jeszcze?? i co zakładają na rękę po zabiegu?? jak ktoś miał do czynienia z tym złamaniem prosił bym odpowiedź i dobre rady.:) dziękuje i pozdrawiam wszystkich;)
napisał/a: ulna 2010-10-12 20:59
Wykonuje się zespolenie kości drutami Kirschnera, śrubami Herberta-Fisha bądź bardzo rzadko usuwa się kość. Generalnie wykonuje się nacięcie na wysokości tabakierki anatomicznej, a już samą metodę wybiera się ostatecznie na podstawie oglądu pala operacyjnego, zwykle są to druty Kirschnera. Po zabiegu stosuje się unieruchomienie gipsowe na ok 4 tyg
napisał/a: Marcin9218 2010-10-12 22:07
Aha już teraz rozumiem wszystko:) dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam;)
napisał/a: Marcin9218 2011-01-11 23:07
Witam mam pytanie w związku złamaniem kości łódeczkowatej. Urazu doznałem latek zeszłego roku dzięki upadku na boisku i ciągnie się to do dnia dzisiejszego. Prawdopodobnie ręka zrosła się źle, dlatego ciągle mocno boli i wystąpiła martwica kości. W marcu mam mieć operację, dopiero.;// Chodzi mi głównie o to, czy mogę pracować normalnie z tym bólem, z tą ręką? jestem na zwolnieniu od 7miesięcy i noszę od września ortezę zamiast gipsu. Szef chciałby żebym do czasu operacji wrócił do pracy za biurko. Mój ortopeda ciągle pisze mi zwolnienia więc, nie wiem czy tak wolno prawnie. Szef chce mnie skierować do medycyny pracy na badania. proszę o jakąś podpowiedź, dobrą radę, kto był świadkiem takiej sytuacji z góry dziękuję;) pozdrawiam łódeczkowatych;)