Złamanie Nadgarstka

napisał/a: Verakros 2010-11-25 20:44
O to mój opis zdjęcia rentgenowskiego:

napisal(a):tylko na zdj . ap widoczne dyksretne linijne przejaśnienie w nasadzie dalszej k. promieniowej p od str. przyśrodkowej ze zwapnieniem przykorowo - najpewniej stan po złamaniu w trakcie gojenia. struktury kostne nadgarstka p bez wyraźnych zmian urazowych. dyskretny zanik kostny okołostawowy.


Jak będzie trzeba dam zdjęcie.
Czy mógłby mi ktoś z państwa powiedzieć, co mi dolega ''tak po polsku'' oraz na jakiej zasadzie przebiegałoby leczenie? Chce wiedzieć, bo niedługo mam wizytę i mam zamiar się ''przygotować''
Czy to będzie tylko gips na np. miesiąc, czy coś gorszego?
napisał/a: ulna 2010-11-26 21:43
Staw wygląda jak byłby po konkretniejszym urazie (zwapnienia są normalnym fizjologicznym efektem złamań), natomiast zanik kostny może świadczyć o toczącym się procesie osteoporozy. Myślę, że gipsu w tym wypadku nie będzie, jest on zbędny, jeśli nadgarstek dokucza, to wskazane jest zastosowanie fizykoterapii, jeśli występują ograniczenia w zakresie ruchomości, to powinna być ona uzupełniona o ćwiczenia usprawniające.
napisał/a: Verakros 2010-11-27 07:09
Lekarz rodzinny, powwiedział mi że mam jakby złe ułożenie kości i występują odłamki, które jakby się ścierają ze sobą i przemieszczają się(nie potrafię tego bardzo wytłumaczyć)
Ręka czasami mi sztywnieje, boli przy pisaniu, czy czym kolwiek, nie mogę naprężyć mięśni, bo odrazu czuje ból w nadgarstku.
napisał/a: ulna 2010-11-27 11:53
Z opisu nic takiego nie wynika, być może widać je na zdjęciu, aczkolwiek jeśli tak by było, powinno zostać to opisane