Złamanie szczytu kostki przyśrodkowej/ uszkodzenie więzadła

napisał/a: marjan10 2011-01-10 15:03
Witam,
wiem, że są juz podobne tematy, jednak nie znalazłem w nich odpowiedzi na moje wątpliwości. Zacznę od początku:

10 października 2010 roku podczas meczu źle stanąłem i coś "strzeliło" mi w prawej stopie. Następnego dnia udałem się na SOR w Centrum Medycznym. Wysłano mnie na RTG:

[attachment=2:2aqb9hmn]rtg10pazdz.jpg[/attachment:2aqb9hmn]

[attachment=1:2aqb9hmn]rtg10pazdz2.jpg[/attachment:2aqb9hmn]

W karcie informacyjnej miałem wpisane: Uraz stawu skokowego prawego w dniu wczorajszym. Obrzęk w stawie skokowym prawym. Bólowe ograniczenie ruchomości w stawie. W rtg złamanie awulsyjne kostki przyśrodkowej prawej. Po unieruchomieniu longeta gipsowa pacjent wypisany do domu. kontrola w poradni ortopedycznej za 7 dni. Clexane 0,4 x 1 sc.

Podczas badania przyśrodkowa część kostki praktycznie mnie nie bolała. Za to bardzo bolało mnie obok kostki bocznej. Trudno mi opisać mieejsce więc dodam zdjęcie. Miejsce w którym mnie bolało( i boli nadal) opisane jest jako "ANTERIOR TALO-FIBULAR LIGAMENT"
[img]http://ortoreh.pl/sklep/catalog/images/ortoreh/ankle.jpg[/img]

18 października 2010 na kontroli u ortopedy po obejrzeniu nogi napisano mi w karcie: Złamanie szczytu kostki przyśrodkowej prawej / uszkodzenie więzadła trójgraniastego. Obrysy prawidłowe. Założono gips podudziowy na 6 tyg. 19.10-29.11.2010 kontynuacja profilaktyki p-zakrzepowej kolejne 10 dni. Kontrola za 6 tyg.

Nadal niebardzo bolało mnie w miejscu złamania, a w tym drugim miejscu opisanym wcześniej.

29 listopada 2010 miałem kolejną kontrole, po badaniu w karcie wpisano: Rozcięto gips do szyny. Stan miejscowy dobry. Obrysy st. skokowego prawego prawidłowe. Bez niestabilności. Chodzenie w szynie gipsowej. Kontrola za 6 tyg.

Czułem lekki ból w miejscu złamania i w tym drugim miejscu.

10 stycznia 2011 czyli dziś pojechałem na kontrole. Zrobiłem RTG. Poszedłem do lekarza który w karcie wpisał: Usunięto szynę gipsową. Stan miejscowy dobry. Obrysy st. skokowego prawego prawidłowe. Bez niestabilności. RTG - cechy zrostu głównego odłamu kostki przyśrodkowej. Stopniowe dociążanie k. dolnej prawej. Ćw. usprawniające. Zdolny do pracy.

Oto dzisiejsze RTG:

[attachment=0:2aqb9hmn]rtg10stycz.jpg[/attachment:2aqb9hmn]

Gdy wróciłem do domu obejrzałem dzisiejsze zdj RTG i w porównaniu do tych z października wg mnie chyba nic się nie zmieniło. Lekarz powiedział żebby od dzisiaj poruszał się bez kul, więc próbowałem. Gdy staram się iść coś strzyka mi w tej kostce i odczuwam ból. Nieco mniejszy ból odczuwam w tym drugim miejscu. Czy to normalne? Czy wg tych zdjęć widać jakąś poprawę? Czy lekarz mógł coś pominąć?

PS. O wszystkich miejscach bólu mówiłem lekarzowi. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc