Złamany palec

napisał/a: stalwart 2010-11-20 15:37
Witam, otóż 2 tygodnie zdjęli mi gips. I mam kilka pytań.

1. w okolicy tego zginacza palca (KCIUKA), czyli chyba dolnej części paliczka bliższego przeskakuje mi ta kość, wyraźnie strzyka gdy odchylam ją lekko do tyłu i gdy prostuje palce obu rąk to widać zniekształcenie i jakby ta część (to jest chyba staw) jest 2x większa i napuchnięta i ta kość jest bardzo duża. Myslalem ze 2 tygodnie po to wszystko zejdzie ale nic z tego. Miałem złamanie bliższej nasady paliczka kciuka (wszystko się ładnie zrosło) ale lekarz dodał że miałęm też coś ze stawem, pobadał i stwierdził że w porządku. Co myślicie o tym przeskakiwaniu?
2. 8 zdjęli mi gips, lekarz powiedział że powrót do siatkówki dopiero w lutym czyli 3 miesiące przerwy. Czy myślicie że potrzebna jest aż tak duża przerwa? Czy chodząc na pola magnetyczne, lasery, często na basen i nie naduzywajac tego palca jestem w stanie wrocic do siatkówki 2 miesiące po zdjęciu gipsu a łącznie to 3 miesiące od złamania (bo cały miesiąc zwlekałem z lekarzem ......) Jakieś stabilizatory, maście podczas gry? Jakie mogą być konsekwencje powtóne tego złamania
3.Jak myślicie ile jestem w stainie dostać odszkodowania? Powiem że we wtorek ide na kontrole ale juz teraz widze ze tym kciukiem najdalej zginam do podstawy palcow jak zginam go do środka .. jestem ubezpieczony tylko w PZU szkolnym, jaki procent uszczerbku mogę dostać?
napisał/a: stalwart 2010-11-22 15:07
byłem dzisiaj u chirurga.

Pozatym że wykrył złamanie paliczka dalszego, wcześniejszy mi napisał złamanie paliczka bliższego a na iizbie mi wypisali że to zwichnięcie paliczka czy tam śródręczy NIE WNIKAM.

Przeskakuje mi ten kciuk , pytam chirurga czemu.
Chrirug jasno i klarownie : nie mam pojęcia, nei wiem od czego, NIE WIEM.

Wiec może wy wiecie o co tu chodzi, że przy wygięciu palca do tyłu przeskakuje mi kość jaks ię okazałem na ocinku paliczka dalszego nie bliższego :)
napisał/a: stalwart 2010-11-27 16:32
czy naprawde nikt nie wie :)