Zmiana rozrostowa trzonu kręgowego C3.

napisał/a: ognum 2010-09-15 23:47
Witam, od jakiegos czasu mam bóle karku oraz czuje jak cos w nim przeskakuje i strzela, musze spac na jaśku bo inaczej ciezko mi spac. Poddalem się badaniu rtg kręgosłuma szyjnego i oto opis: "kręgosłup szyjny nieznacznie skrzywiony prawostronnie o s[łyconej lordozie. Na zdj. bocznym w rzucie trzonu C3 torbielowate przejaśnienia- zmiana zlokalizowana w czesci bocznej trzonu?, trzon/łuk?. Poza tym kręgosłup szyjny w bad. rtg prawidłowy. Konieczna dalsza diagnostyka- konsultacja neurologiczna, bad. TK" nastepnie udalem sie z tym do neurologa, zbadal mnie i powiedizal ze zmian neurologicznych nie ma, wyslal mnie na TK, a oto opis badania:

" Dane kliczniczne ze skierowania: wykluczenie zmiany odniskowej w kręgu C3. W RTG torbielowate przejaśnienia? Do oceny przedstawiono badanie wykonane aparatem spiralnym bez podania srodka kontrastowego w algorytmie do oceny kręgosłupa szyjnego.

Odprostowanie fizjologicznej lordozzy szyjnej. Ząb obrotnika w polozeniu anatomicznym. W zakresie trzonu C3 po stronie prawej i obrebie łuku przedniego widoczne nieregulane, torbielowate przejaśnienia mogące odpowiadać zmianie o charakterze rozrostowym. Obraz może odpowiadać zmianie o typie zmiany rozrostowej z obeznoscia tkanki chrzęstnej. Zmiana powoduje dyskretne zniekształcenie światła kanału kręgowego od strony prawej z objęciem zachyłka bocznego kanału kręgowego oraz znacznego stopnia zniekształcenie trzonu kręgowego. Proponuje rozszetrzenie diagnostyki o badanie MRI z kontrastem. Innych zmian w wykonanym badaniu TK nie stwierdzam
Wnioski: Obraz moze odpowiadać zmianie rozrostowe trzonu kręgowego c3 o charakterze znuabt z zawartoscia tknki chrzęstnej. "

Ma ktos jakies pojęcie co to moze byc?