znieczulenie a ból

napisał/a: andrut 2010-11-27 21:28
Witam , 2 dni temu bylem u stomatolgoa . Miałem leczonego 1 zęba i miałem 3 znieczulenia. 2 miałem do tego zeba a 3 bylo od trzonowców robione tam daleko . bardzo bolało ;(. pani powiedziała ze mam bardzoo mocne kosci ;d . i wlasnie mam taki problem bo od tego czasu mnie tam boli jak otwieram i ruszam buzią. jest to taki nie mocny ból. oraz jak dotykam od strony weweętrznej to czuje ból . ból sie zmniejsza ;d . a i mam 13 lat i jestem chłopakiem . ( od strony wewnętrznej nic prawie nie czuje tylko zewnetrznej ) , a i była leczona 5 na dole ! ;d dzieki z góry
napisał/a: viki71 2010-11-28 17:24
Rozumiem,że boli dziąsło.Jeśli zastrzyk był w kanał,który znajduje się w głąb buzi a dentystka nie weszła z igłą dokładnie w to miejsce to mogła zachaczyć o kość i wtedy boli a czasem nawet strzyka w żuchwie przez ok.tydzień.Powinno przejść.
napisał/a: wikam2 2010-11-28 17:37
Nikt nie odpowiada więc postaram się ja coś naskrobac :) Ale specem nie jestem w tej dziedzinie!

Dlaczego boli? Otóż boli zapewne po znieczuleniach. Ból po zastrzyku może się utrzymywac kilka dni.
Mnie po ostatnim znieczuleniu ( podawane do dolnej czwróki) bolało kilka dni i nawet zrobił się lekki zrost(?). Nie wiem co to ale namacalne było zgrubienie, które bolało.
Po podaniu znieczulenia do nerwu obwodowego (do tylnych zębów) bolała szczęka podczas ...otwierania :)
Są ludzie, którzy b. źle znoszą zastrzyki a ból doskwiera bardziej niż ten spowodowany bólem zęba.

Nie wiem dlaczego podczas borowania(?) Ciebie bolało. Dla mnie jest to niewyobrażalne. Mój dentysta jesli poda mi zastrzyk i on nie działa to :
- możliwe, ze mam stan zapalny zniczulenie nie działa i wpierw nalezy wyleczyc ząb antybiotykiem
- Kłuje poprostu w inne miejsce. Kiedyś podał zastrzyk do kanału(?) Dopiero wtedy zadziałało.
Pytałam go kiedyś dlaczego niektórych boli pomimo znieczulenia. Powiedział , ze :
- nie na każdego działa to samo znieczulenie (tak zrozumiałam)
- czasem denstysta nie trafia w to miejsce w które powinien
- i to co najważniejsze - zapomniałam :/

Ostatnio rozmawiając o znieczuleniach dentysta powiedział mi, ze zamawia nowy sprzet do znieczuleń, który polega na tym, iż igła wkręca się w kość. Tłumaczył, ze znieczula się wtedy wszystko co powinno (było też o tkankach ale oczywiście wiedzy owej nie przyswoiłam) a to oznacza, ze przy znieczuleniu tradycyjnym faktycznie moze zdarzyć sie tak, ze bedzie bolało.

U mojego dentysty mnie nie boli nigdy nic. Powód? Kombinuje on ze mną jak tylko może.
Nawierca mi jakieś dziurki, zanim poda znieczulenie nakłada na dziąsło maść, coś tam jeszcze i zanim poda zastrzyk znieczula dziąsło chyba z 30 minut.

Widzisz ostatnio zabolało mnie czyszczenie kanału w, którym nie było już nerwów. Powód - jakieś bodaj tkanki w tych kanałach odrastają(?) mi bardzo szybko i przy kazdej kolejnej wizycie boli bo siedzi tam "coś zywego". I teraz - za miesiąc konczy mi leczenie tego zeba i nie obchodzi mnie co zrobi ale ma mnie nei boleć i koniec! Jak zaboli - zaczne krzyczeć - serio a on sobie na to nie pozwoli :D

Reasumując - myślę, ze boli po zastrzyku a co do bolu podczas leczenia - spytaj o to swojej dentystki.
A Ty mialeś leczenie kanałowe?
napisał/a: wikam2 2010-11-28 17:38
O proszę - masz jeszcze jedną odpowiedz powyżej :)
napisał/a: viki71 2010-11-28 18:08
Ja przerobiłam kilku dentystów i doszłam,że wiele zależy na ile kto ma wprawę i jaka igłą robi zastrzyk.Moja aktualna dentystka jest mistrzem w robieniu zastrzyków.Nie dość,że same w sobie nie bolą to potem też nie mam żadnych złych doznań.Robi je koncertowo,dlatego jej sie trzymam:)
napisał/a: wikam2 2010-11-28 18:25
No Viki wiesz, ze ja mojego dentystę ubóstwiam :)
Po znieczuleniu czasem czuje dyskomfort ale momentu wkłucia igły i podawania leku - nigdy :)
Jak Ty :)