Zoloft, otępienie, boję się

napisał/a: JaxDraken 2010-10-13 19:28
Witam!
14dni temu lekarz zapisał mi ZOLOFT 50mg raz dziennie rano. Przez ok pierwszych 10 dni było ok, jednak od kilku dni ok. godziny 19.00 i czasem w dzień czuje straszne otępienie umysłowe. Nie mogę się skupić, a jeśli już się skupie to na jednej konkretnej rzeczy i cały świat poza tą rzeczą do mnie nie dociera. Trudno to opisać. Kiedyś potrafiłem robić 5 rzeczy na raz, np. pracowałem na komputerze i słuchałem wiadomości w TV i to z dobrym skutkiem dla wykonywanego przed komputerem działania a i wiadomości w 100% do mnie docierały i wszystkie zapamiętywałem. Czuję się bardzo dziwnie, dziwnie postrzegam świat wzrokowo, wszystko dzieje się w moich oczach tak szybko, nie nadążam, do tego dziwny nastrój, nie mogę powiedzieć że zły ale taki "mdły" jakby dookoła mnie, mojego domu, miejsca gdzie się aktualnie znajduje była szklana kopuła i nic poza nią... Strasznie ciężko mi to opisać... Zdiagnozowano u mnie nawracającą depresje z mocnymi wahaniami nastrojów, podejrzewano nawet CHAD ale lekarz stwierdził, że nie mam objawów manii a tylko stan normalny przeplatany z depresją. Proszę o poradę. Może powinienem przestać brać lek? Cały czas boje się, że mój mózg się uszkadza i to nieodwracalnie, następna wizyta u lekarza dopiero za 2 tyg...
napisał/a: Agusia1982 2010-10-14 09:09
Leki psychotropowe moga powodować takie skutki nawet i do miesiąca po czym sytuacja powinna ulec poprawie.
Dziwne jest to,że brałeś leki 10 dni i nic nie było a nagle zaczelo się dziać jak opisujesz.
Efekty od pierwszej tabletki powinny być odczuwalne.
Nie zwiększałeś dawki?i dobrze zrozumiałam,że te efekty to po 10 dniach przyjmowania wystapiły?
A jak się czułes przez te pierwsze dni?
napisał/a: JaxDraken 2010-10-14 09:34
Nie zwiększałem dawki, to tak w przybliżeniu po 10 dawkach, ale mniej więcej po tylu zacząłem zauważać, że źle się czuje, wcześniej było normalnie, choć miałem zawroty głowy i problemy ze snem.
napisał/a: Agusia1982 2010-10-14 09:41
Skoro miałeś zawroty głowy czyli jednak coś się dzialo.
Jak bym normalnie brała...ewentualnie jak bardzo Ci to przeszkadza zmniejsz dawke i zobacz jak będziesz się czuł.
Oczywiście u lekarza powiedz dokładnie co się dzieje...bo albo jest to normalne i jeszcze jakiś czas będziesz się musial pomęczyć zanim nastąpi poprawa albo będzie konieczna zmiana leku ale to już decyzja lekarza.
Chcesz znać moje zdanie to napisze,ze ja bym brała lub ewentualnie zmniejszyła dawke na jakiś czas i jak organizm troszke się przyzwyczai starała się brać tyle ile powinnam.
napisał/a: JaxDraken 2010-10-14 12:19
A czy mogę wypić pół litra piwa na tydzień przy braniu tego leku? Na razie się powstrzymałem, ale niedługo gotowe będzie piwo które warze i nie wiem czy wolno.
napisał/a: Agusia1982 2010-10-14 14:29
Przy psychotropach wogole nie wolno alkoholu i soku grejfrutowego z tego co mi wiadomo.