Czy prezenty od byłego należy wyrzucić?

napisał/a: Davcio93 2019-03-14 00:54
Witam Was. Jestem pierwszy raz na tym forum. Tylko dlatego że męczy mnie pewna sprawa. Nigdzie nie mogłem znaleźć podobnego tematu. Otóż zastanawia mnie czy moje podejście jest normalne, czy nie przesadzam. Mam kobietę którą bardzo kocham. Ona mnie również. Może nie jesteśmy długo razem ale po prostu oboje wiemy że to wlansie to. Ogólnie jestem zazdrośnikiem i często zdarza mi się przesadzać ale czy tak jest również tym razem? Przesadzam? A więc... Moja kobieta ma dwa dość specjalne prezenty od byłego.. W sumie byłego narzeczonego. Może nie ruszyło by mnie to mocno gdybym nie zauważył jakim sentymentem je obdarza. Jest to wibrator który dostała kiedy mieli krótka przerwę w związku oraz pierścionek zaręczynowy. Pierścionka były niby nie chciał przyjąć ale ona obdarza go wielkim sentymentem. Tak samo z wibratorem.. Zapytałem ją czy wyrzuci go kiedy kupię jej taki sam lub podobny.. Jej reakcja była dziwna. Nie chciała za bardzo.. Tak jakby miała sentyment do niego.. Dziwnie się czuję ze świadomością że to zabawka od niego. Oraz ja uważam że kiedy zrywa się zaręczyny to pierścionek powinno się oddać facetowi, nie ważne czy on chce go przyjąć czy nie. Nie podoba mi się że moja ukochana trzyma te prezenty oraz jednego czasem używa.. ( na razie mieszkamy na odległość). Czy moje podejście jest normalne? Do zrozumienia?
Kitka03
napisał/a: Kitka03 2019-03-15 14:10
To tylko rzeczy. A po co wyrzucać rzeczy, które są dobre i kupować nowe takie same? Nie ma to za dużego sensu. Jeśli poza tym nie wspomina jakoś bardzo byłego, to moim zdaniem jest ok. Sama trzymam kilka prezentów i do głowy by mi nie przyszło, żeby je wyrzucać.
domczaa
napisał/a: domczaa 2019-05-21 16:03
wg mnie nienormalne. co innego jakby chodziło o jakieś ich wspólne zdjęcia porozwieszane po całym domu wtedy bym się nie dziwiła, że czujesz się niekomfortowo.
poziomki3
napisał/a: poziomki3 2019-07-04 16:43
Według mnie również nie do końca normalne, mimo że to niby tylko rzeczy. Nie wiem czemu odmówiła Ci, żebyś kupił jej wibrator... to rzeczywiście dziwne. A ten pierścionek jeszcze dziwniejszy... gdyby nic do niego nie czuła to by go nie nosiła tylko schowała głęboko do szuflady.