plasty czy tabletki??

napisał/a: gwiazdaXlena 2007-10-28 12:38
co jest lepsze dziewczyny??plastry czy tabletki?? tabletki weim ze mozna juz kupic od 6zl nawet ale co do plajstrow wiem bardzo malo...

w jakiej cenie mozna je kupic, gdzie sie je zaklada i czy sa lepsze od tabletek antykoncepcyjnych??

ps. wiecie czy antykoncepcja hormonalna dziala tak samo jesli wezne np pierwsza tabletke 1 raz 2 dni po okresie a nie w 1 dniu trwania??
napisał/a: Milena21 2007-11-15 13:24
Hej, a więc tak : tabletki niszczą wątrobę natomiast plastry przykleja się na dowolną część ciała oprócz piersi. Fakt tabletki kupisz już od 6 zł natomiast ja za 2 opakowania Evry zapłaciłam 128 zł czyli tak 64 zł za 1 opakowania, ale to już zależy od Ciebie jaki środek antykoncepcyjny wybierzesz pozdrawiam
napisał/a: Hania9 2007-11-15 13:32
Przez skórę hormony przenikają lepiej i szybciej, dlatego do organizmu dostaje się więcej hormonów niż przy stosowaniu tabletek o identycznym składzie. Dlatego nie jest to metoda dla kobiet, które potrzebują jak najmniejszej dawki hormonów.

I zawsze przechodzą przez wątrobę, jak wszystko co jest pochlapanie przez nasz organizm!

"Hormony przenikają przez skórę bezpośrednio do krwiobiegu, a stamtąd wraz z krwią rozchodzą się po całym organizmie i są wychwytywane przez odpowiednie receptory. Trafiają do wątroby, gdzie zostają rozłożone na substancje pochodne, a później wydalone wraz z moczem i kałem".
napisał/a: Hania9 2007-11-15 13:34
Co wybierzesz zależy od Ciebie! Musisz się zastanowić, która forma będzie dla Ciebie bardziej komfortowa, a w praktyce zobaczysz czy Twój organizm toleruje tego typu hormony!

Ja nie polecam w ogóle... :rolleyes:
napisał/a: nie_lykam_01 2016-05-31 17:46
gwiazdaXlena napisal(a):co jest lepsze dziewczyny??plastry czy tabletki?? tabletki weim ze mozna juz kupic od 6zl nawet ale co do plajstrow wiem bardzo malo...

w jakiej cenie mozna je kupic, gdzie sie je zaklada i czy sa lepsze od tabletek antykoncepcyjnych??

ps. wiecie czy antykoncepcja hormonalna dziala tak samo jesli wezne np pierwsza tabletke 1 raz 2 dni po okresie a nie w 1 dniu trwania??Droga gwiazdaXlena :) Antykoncepcja hormonalna ma wiele twarzy (chociażby wspomniane przez Ciebie tabletki czy plastry). Mimo tego, że są to metody hormonalne, nie są identyczne - zawierają inne hormony i w innych ilościach. Jest to bardzo ważne, dlatego antykoncepcję powinno się wybierać z ginekologiem - lekarz wie, jakie są przeciwwskazania do stosowania każdej z tych metod i być może od razu odrzuci którąś z nich. Najlepiej udaj się do ginekologa - niech Cię zbada; powiedz lekarzowi o swoich oczekiwaniach i obawach, o przebytych chorobach (Twoich i Twoich bliskich), o przyjmowanych lekach, a na pewno coś razem wybierzecie, tak, abyś otrzymała receptę na antykoncepcję, która została "uszyta na Twoją miarę" :)
napisał/a: julma 2016-06-01 18:41
warto jest znać wszystkie za i przeciw, powiedzieć lekarzowi o obawach i razem znaleźć odpowiednią metodą, ważne jest, aby wywiad był dokładny, ja zdecydowałam się na antykoncepcję doustną, biorę vibin mini i teraz z perspektywy czasu też bym się na taką zdecydowała:) powodzenia!
napisał/a: balbalele_90 2016-06-14 14:31
a krążki? ostatnio ginekolożka mi je zachwalała, ale nie jestem przekonana :( któraś z Was stosuje/stosowała?
napisał/a: julma 2016-06-30 18:16
wiadomo, że każda metoda antykoncepcji ma swoje wady i zalety, ale jednak na krążki to bym się nie zdecydowała, koleżanka stosowała i miała jakieś dziwne problemy, jak na razie vibin mini odpowiada mi w 100% oby tylko nic się nie zmieniło:)
napisał/a: sowka29 2016-07-05 12:23
Ja za swoje Vixpo płacę nieco ponad 20 złotych. I chwalę sobie, bo na prezerwatywy musiałabym wydać minimum drugie tyle, a skuteczność mniejsza. Mam stałego partnera, więc chorób się tak bardzo nie obawiam. No i wygoda przyjmowania robi swoje - nie muszę w chwili uniesienia nerwowo szukać gumek w torebce.
napisał/a: kropla 2016-08-05 12:07
Mnie się wydaje, ze niektóre plastry mają zalety, zwłaszcza te po których się nie tyje i mają najmniej hormonów
napisał/a: gwiezdna 2016-08-06 13:09
Lisvy mają najmniej hormonów ze wszystkich i nie ma po nich skutków ubocznych. Jak pierwszy raz zaczęłam je stosować to nie wierzyłam, ze będą trzymać się mocno przez cały tydzień.
napisał/a: nie_lykam_01 2016-08-29 17:21
Gwiezdna, prawidłowe przechowywanie i - co bardzo ważne - przyklejanie plastra jest niezbędne do jego prawidłowego stosowania. Należy pamiętać o tym, by plaster przechowywać w oryginalnym opakowaniu (nie w lodówce!), nie zamrażać go i po przyklejeniu przytrzymać ciepłą i suchą dłonią przez 30 sekund. Pilnowanie tego czasu jest bardzo ważne! :)