Przeczytałam/em i polecam

napisał/a: repcak1 2008-05-06 00:07
oj książek to ja wręcz połykam mnóstwo :)

jestem wielkim fanem twórczości Roberta Ludluma - dla mnie jest on poprostu geniuszem i mistrzem powieści sensacyjnych. Przeczytałem już ok 15 jego ksiażek.

Ogólnie właśnie gustuje w powieściach senstacyjnych, kryminałach i thrillerach. Czasem też ksiażki przygodowe (polecam Labirynt Kate Mosse)

A takze czasem zwykłe powieści obyczajowe - ostatnio zachwyciłem się "Dobrym rokiem" Petera Mayle'a - jeśli ktoś lubi ksiażke o spokojnym życiua poza tym jest smakoszem wina to z pewnością ksiażka mu sie spodoba :)
napisał/a: Itzal 2008-05-06 22:08
repcak napisal(a):Labirynt Kate Mosse

czytalam, bardzo mi sie podobala
Teraz czytam "Pilary ziemi"? nie wiem czy tak samo w Polsce tłumaczyli, "Los pilares de la Tierra" Kena Folleta - baaardzo fajna
napisał/a: H2O 2008-05-06 22:27
A ja wlasnie na dniach dostane Heban Kapuscinskiego...siostra mi poleciala..Musze tylko po nia pojechac do szwagra i moge zaczac czytac
napisał/a: bluebell1 2008-05-16 11:47
ja właśnie skończyłam książkę młodej pisarki Magdaleny Kozak "Nocarz" i jestem zakochana !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! czekam na drugą część. Polecam wszystkim :D Adres do oficjalnej strony. http://www.nocarz.pl/o-autorce



http://www.elkander.join.pl/rec_nocarz.php - recenzja!
napisał/a: tajla 2008-05-16 11:54
Wszystkie ksiazki Cooka
napisał/a: bluebell1 2008-05-21 22:34
Uwaga! Kryptoreklama, :D bo chciałabym polecić tu książkę i opowiadania mojego starszego brata :) Pisze pod pseudonimem Paweł Czerwiec. Jestem z niego Bardzo dumna więc chciałam Wam przedstawić jego twórczość, pisze odkąd pamiętam, i moim zdaniem jest w tym świetny. Zerknijcie jak będziecie miały chwileczkę :D

http://esensja.pl/tworczosc/opowiadania/tekst.html?id=3525 - jedno króciutkie opowiadanie, bardzo stare :)
http://www.fahrenheit.net.pl/archiwum/f60/19.html - jeszcze jedno :)
http://www.fahrenheit.net.pl/archiwum/f57/20.html - i parę innych :)
http://www.fahrenheit.net.pl/archiwum/f55/22.html
http://www.fahrenheit.net.pl/archiwum/f54/23.html



To o ostatniej antologii w której ukazało się jego opowiadanie :)


Wspólnym tematem niniejszej antologii są czas i przestrzeń, od zarania dziejów pozostające żywiołami niemożliwymi do ujarzmienia przez człowieka. Godziny, minuty i sekundy są wszak tylko sposobem na okiełznanie czasu, wygląda jednak na to, iż nie zrozumiemy jego istoty. Ogólnie przyjęte jednostki miary zaś to nieudolna próba zrozumienia pojęcia przestrzeni. Zbiór opowiadań „Tempus Fugit” jest prawdziwą kopalnią gatunków, konwencji i sposobów na fantastykę, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poznaj więc nową wizję przyszłości Eugeniusza Dębskiego, wkrocz w mrożący krew w żyłach świat grozy Jarosława Grzędowicza. Swoich talentów literackich użyczyli również: Marcin Wroński, Milena Wójtowicz, Cezary Frąc, Paweł Majka i Sebastian Uznański. Oni już wiedzą, czym jest istota czasu i przestrzeni, nadeszła więc pora, byś dowiedział się i Ty...

Opowiadania:

*
Jarosław Grzędowicz: Zegarmistrz i łowca motyli
*
Milena Wójtowicz: Załatwiaczka
*
Eugeniusz Dębski: Najważniejszy dzień w tym roku
*
Paweł Majka: Poświat
*
Marcin Wroński: Niewiele brakowało
*
Sebastian Uznański: Matka Gromów
*
Cezary S. Frąc: Odnaleźć Annę

http://www.science-fiction.com.pl/forum/viewtopic.php?t=879 - to co piszą o nim :)
Paweł Majka, autor "Poświata", był dla mnie dotychczas postacią anonimową. Zresztą co się dziwić - wg tejże przedmowy ostatnie jego opowiadanie zostało opublikowane w latach osiemdziesiątych. Teraz wygląda na to, że powraca na scenę fantastyczną z "Poświatem". I jest to powrót całkiem udany. Opowiadanko to udany mariaż s.f. oraz fantasy. Autor prezentuje świat, w którym obok statków kosmicznych występują anioły, demony i bogowie. Fabuła, opowiadająca losy pewnego statku najemników, przypomina nieco "Czarną Kompanię" Glena Cooka, co jest oczywiście zaletą ;). Wiadomo - grupa najemników, różne charaktery i wynikające z tych różnic kłótnie oraz problemy. Pewnie, nie jest to dzieło najwyższej klasy, ale zdecydowanie coś w sobie ma. Historia zaciekawiła mnie na tyle, że chętnie przeczytałbym o dalszych losach bohaterów, zwłaszcza demona Ichismela. Pozostaje spytać: dlaczego autor milczał przez te wszystkie lata? Ocena: 4/6.


przepraszam za posta tasiemca :D
napisał/a: karmel75 2008-05-23 18:06
Lubię czytać wszystko, co jest napisane fajnym stylem, żywym językiem i dlatego czytam zarówno babską literaturę, żeby było szybko łatwo i przyjemnie i Whartona czy Coelho, żeby czasem coś ogarnąć innego niż codzienna gonitwa. Ostatnio pochłonęła mnie książka właśnie Coelho pt. Brida. Rzecz o tęsknocie za miłością i rozdarciu, jakie wywołuje. Przy tym wszystkim magia, chęć poznania tego, co ukryte i specyficzna coelhowska refleksja nad życiem. Wspaniała lektura!
napisał/a: tajla 2008-05-23 22:01
JA sie boiore za Sledzctwo LEMA
Ponoc fajna
A ktos czytujta Cory zycia?

[ Dodano: 2008-05-23, 22:01 ]
JA sie boiore za Sledzctwo LEMA
Ponoc fajna
A ktos czytujta Córy zycia?
napisał/a: repcak1 2008-05-25 11:10
ja teraz tylko czekam aż mi sie sesja skonczy na studiach - to upatrzę sobie kolejne ksiażki na allegro (bo najtaniej) i znów ruszę szturmem do czytania :)
napisał/a: tajla 2008-06-01 22:36
repcak napisal(a):znów ruszę szturmem do czytania
to tak jak ja
napisał/a: Karolinek 2008-06-03 23:50
Ja ostatnio w szalonym tempie pochłonęłam dwie książki: http://merlin.pl/Cos-pozyczonego_Emily-Giffin/browse/product/1,529745.html i jej kontynuację http://merlin.pl/Cos-niebieskiego_Emily-Giffin/browse/product/1,576085.html.
To książki lekkie tzw "babskie", ale naprawdę wciągające.
napisał/a: Belay 2008-06-12 17:45
Ja z czystym sumieniem mogę na etapie czytania książki polecić pozycję pt.: March, autorstwa Geraldine Brooks. Gdy jakiś film otrzymuje Oscara, najczęściej mi się nie podoba. Podobnie jest z innymi rzeczami. Tym razem jednak jest inaczej. Autorka za tę książkę otrzymała Nagrodę Pulitzera - uważam, że jak najbardziej jej się należało.

Fenomenalny język, niezwykła historia, po prostu wspaniała, choć momentami szokująca książka...