szczepienie

napisał/a: aniap1 2008-09-16 14:10
Mojej najlepszej przyjaciółki córcia w wieku dwóch tygodni trafiła do centrum zdrowia dziecka , leżała tam miesiąc .. miała sepse i silny wylew krwi..
Zaraziła sie przy porodzie , bo szpital nie zrobił posiewu .. a przyjaciółka nie wiedziała że powinno sie zrobic takie badanie .. a wkońcu bakterie wychodza o ok. 30% kobiet , ja też mam paciorkowca i przed porodem dostałam antybiotyk ..
Mała przyjaciółki ma wade serca na szczęście nie groźną i w tej chwili choruje na astme , która może byc powikłaniem ..
Jak dla mnie choćbym nie miała kasy .. to moje dziecko zostanie zaszczepione na pneumokoki .. bo na własne oczy widziałam chore dziecko
napisał/a: Aniinka 2008-09-18 00:18
moniczka- napisal(a):moze ktos zle mnie poinformowal ale kazdy czlowiek ma swoje zdanie i swoje opinie kiedys nie bylo takich szczepionek i dzieci byly szczepione tymi bezplatnymi i jest dobrze
a kazda szczepionka u kzdego dziecka inaczej jest przyjmowana


kiedyś nie było prądu, ludzie siedzieli przy świeczkach i też im było dobrze...

medycyna rozwija się z dnia na dzień i dzięki temu możemy chronić nasze dzieci
napisał/a: Aniinka 2008-09-18 00:25
moniczka- napisal(a):znalzlam taki artykul ciekawe co powiecie na jego temat

http://www.zakatek21.pl/forum/viewtopic.php?p=18039#18039


temat sepsy nie jest mi obcy. sepsa może być spowodowana wieloma różnymi drobnoustrojami, głównie jednak są to pneumokoki i meningokoki, dlatego na sepsę nie można się zaszczepić.

a tak na marginesie pneumokoki są odpowiedzialne za 80% zapaleń płuc u dzieci poniżej 2 roku życia, a te jak wiadomo u takich maluchów mogą doprowadzić do sepsy...
napisał/a: aniap1 2008-09-19 19:18
A możecie mi doradzić pewnej sprawie ?
pani doktor zaleca żeby małego zaszczepić 6w1 do tego pnaumokoki i rota .. nie rozpatruje teraz kwesti finansowej , bo mąż stwierdził ze ma gdzies i na zdrowie dziecka nie będzie żałował .. boję się tylko czy to nie jest za dużo dla takiego malucha .
Co sądzicie , w jakim okresie życia dziecka szczepić na rota i pneumokoki ?
napisał/a: Aniinka 2008-09-19 22:43
ja radzę na pneumokoki szczep jak najszybciej, ja zwlekałam i mała zachorowała na zap płuc w wieku 2,5 miesiąca, szpital, antybiotyk jedna wielka męka dla niej i dla mnie. jak wyzdrowiała to od razu było szczepienie, a co do rotawirusów to wstrzymałabym się, bo mały jest w domu nie chodzi do żłobka, a tam można najczęściej złapać infekcję, ale to tylko moje zdanie;)
pozdrawiam
napisał/a: aniap1 2008-09-20 11:32
Aninka - dzięki .. co do rota to też różnie bywa . mojej sąsiadki synek zachorował .. miał ok 2 miesięcy .. no i też szpital .. oj skołowana jestem
napisał/a: Aniinka 2008-09-21 11:16
dlatego musisz sama decyzję podjąć;)
tak jak piszesz taka dawka szczepionek dla takiego malucha...sama miałabym, dylemat, ale chyba jednak poczekałabym z rotawirusami, choć z drugiej strony lekarz chyba wie co mówi?
pozdrawiamy
napisał/a: Sebastian34 2009-03-06 15:59
Witam w kwestii szczepionek przeanalizowałem ten wałek i o to co mi wyszło:



pozdrawiam
napisał/a: marta7777 2009-03-11 18:16
http://www.bebiko.com.pl/#/galeria/b5ee57fed375efd7b1e59fbca6a1e0d1

bardzo proszę o głosik na Anikę... to tylko kilka sekund!

Pozdrawiam serdecznie!
MedPolonia
napisał/a: MedPolonia 2011-08-23 13:30
Szanowni Państwo
Grypa rozpoczyna się najczęściej gwałtownie i od początku towarzyszą jej ostre objawy. Źródłem zakażenia jest chory człowiek, a zarazić się można drogą kropelkową, poprzez kontakt z przedmiotami, na których znajdują się wirusy grypy, czyli np. klamki, słuchawki telefoniczne, klawiatura komputera czy ręka podana na powitanie, którą chory przed chwilą wycierał nos. Obecnie lekarze są zdania, że najlepszą i najbardziej opłacalną metodą zapobiegania zachorowaniu jest szczepienie. Przeciwko grypie zaszczepić się może każda osoba powyżej 6. miesiąca życia, pod warunkiem, że nie istnieją ku temu żadne medyczne przeciwwskazania (m.in. uczulenie na białko jaja kurzego). Szczególnie zaleca się szczepienia wśród osób z tak zwanej grupy ryzyka, która jest wyjątkowo narażona na powikłania. Należą do niej osoby starsze, dzieci poniżej 2. roku życia oraz kobiety w ciąży. Szczególnie zagrożone są także osoby cierpiące na ogólnoustrojowe choroby przewlekłe, na przykład cukrzycę, astmę, niewydolność nerek, choroby układu oddechowego, sercowo-naczyniowego, wątroby a także osoby z obniżoną odpornością. Szczepić trzeba się co roku. Najlepiej zrobić to przed sezonem grypowym, który w Polsce rozpoczyna się na przełomie listopada i grudnia.

Zespół poznańskiego szpitala i przychodni Med Polonia
napisał/a: ankaasdf 2011-10-18 21:27
byłam wczoraj u lekarza, bom znowu chora :< do tej pory się nie szczepiłam i pani doktor popukała się w głowę )) i zaproponowała szczepienie śródskórne - niedrogie, bezbolesne i podobno można robić samemu, bez pomocy specjalisty. zaintrygowało mnie to powiem szczerze , poszukałam więcej info i znalazłam stronę, http://www.wlaczochrone.pl/ . czy ktos z was szczepil sie już w ten sposób?