Bakterie ecoli w gardle dziecka

napisał/a: madkas 2008-08-28 16:26
U mojej 3 letniej córki z wyniku wymazu wynika, że ma w gardełku bakterie eschenicha coli obfitośc wzrostu "+++" i streptococcus viridaus. Co to oznacza, czy obecnośc tych bakterii może być dla małej niebezpieczna? Obecnie córeczka nie ma żadnych innych objawów chorobowych, od czasu do czasu boli ją gardło, ma katar i powiększony trzeci migdał oraz powracajacy kaszel - wszystkie te dolegliwości okresowo mijają - W tej chwili nie zaobserwowałam u niej żadnych objawów chorobowych czy należy wobec tego leczyc ją antybiotykami? CZy są inne sposoby na pozbycie się tych bakterii/ Czy tez nalez z nimi zyc nie przejmowac się nimi? Czy mając te bakterie córk amoże być szczepiona na pneumokoki?
Będe wdzięczna za odpowiedz na moje pytania!
napisał/a: madkas 2008-08-29 09:16
bardzo licze na porade Petera ponieważ moja córeczka idzie do przeczkola i chce ją zaszczepić na pneumokoki - a nie wiem czy w jej stanie tym szczepieniem jej nie zaszkodze??? Mieszkamy w małej dziurze i nie mam się do koga zwrócić o pomoc.
napisał/a: Peter 2008-08-29 09:28
Obecnie nie ma potrzeby leczenia antybiotykami.
Jednakże obecność E. coli jest niewłaściwa (a zwłaszcza duża obfitość wzrostu ma tu znaczenie) i okresowe stany zapalne wraz z przerostem 3-go migdałka mogą być wskutek jej obecności. W przypadku spadku odporności może powodować dalsze problemy z gardłem.
Przed pójściem do przedszkola zalecałbym zaszczepić przeciwko pneumokokom. Należy wybrać okres, kiedy dziecko nie ma objawów chorobowych.
Po 6 tyg. po zaszczepieniu proponuję zająć się tą E. coli. Sugerowałbym szczepionkę donosową Polivaccinum oraz Lymphomyosot (ten już teraz można zastosować). Ma on zastosowanie przy przeroście m. in. migdałków. Minimalny czas kuracji lymphomyosotem 6 tyg.
W przypadku zaostrzenia objawów chorobowych, stanów podgorączkowych należy zastosować antybiotyk zgodnie z antybiotykogramem (z pewnoscią do wyniku dołączono).
napisał/a: madkas 2008-08-29 09:45
Bardzo dziekuje za odpowiedz, nasz pediatra przepisał mi antybiotyk - właśnie z antybiogramu, ale nie miałam sumienia podać dziecku antybiotyku przy braku oznak chorobowych.
CZy dobrze zrozumiałam Lymphomyosot może zacząć brać już trakcie popierania tego leku może być szczepiona?
I jeszcze jedno pytanie Lymphomyosot w kroplach czy w tabletkach i w jakiej ilości (Córka ma 2 latka i 10 miesięcy)?
napisał/a: Peter 2008-08-29 15:13
Tak, lymphomysot można od razu. Jeśli dziecko będzie umiało ssać tabletkę, to w tabletkach. Jeśli nie, to lepiej krople, tylko one zawierają alkohol i trzeba je wcześniej rozpuścic w niewielkiej ilości wody.
Jeśli nie ma objawów chorobowych (obecnie) to oczywiście zaszczepić.
napisał/a: madkas 2008-09-05 12:44
Witam,
Teraz bardzo proszę o pomoc wmojej sprawie - problem bardzo podobny jak u córki tzn. wyniki wymazu identyczne eschenicha coli obfitośc wzrostu "+++" i streptococcus viridaus, tylko ja jetem po solidnej dawce antybiotyków w tym roku : styczeń - augmentin, kwiecień jakiś odpowiednik augmentinu, maj neloren, czerwiec neloren, lipiec taclar. Wymaz zrobiny w sierpniu i wynik jak powyżej. w chwili obecnej brak u mnie objawów chorobowych. W jaki sposób mogę wyeliminować obecność tych bakterii i uodpornić siebie na nadchodzący sezon jesienno - zimowy ? Obawim się,że razem z córką zarażamy się nawzajem i chciałabym wreszcie to błedne koło przerwać.
ps. Córka dostaje lymphomysot, a od wczoraj wystąpiły u niej objawy przeziębienia tzn. katar, łzawienie, kichanie , czerwone gardło - bez objawów bólowych - czy nadal podawać lymphomysot ?
Szczepienie znowu musimy odłozyć :(
napisał/a: Peter 2008-09-07 08:48
Tak, lymphomyosot podawać.
Dla Pani widziałbym szczepionkę uodparniającą zawierającą m.in. te bakterie. To Polivaccinum. Bo jeśli anntybiotyki nie pomogły,to szkoda dalej je stosować.
napisał/a: madkas 2008-09-10 11:16
Lymphomyosot podaje dziecku 2 x po 1 tabletce- czy taki sposób dawkowani a jest odpowiedni - córka ma 2 lata i 10 miesięcy ? na ulotce nie jest zaznaczone jakie dawki dziecią podawać. Przeczytałam ,że poleca Pan Engystol na infekcje wirusowe, czy zasadne będzie tez podanie córce tego lekarstwa, na obecne przeziebienie? Czy można jednocześnie podawać lymphomyosot i engystol ? Jesli tak to w jakich dawkach i przez jak długi okres czasu?
Sama również złapałam od córci katar - obecnie biorę lymphomyosot, a w przyszłym tygodniu mam umuwioną wizyte u laryngologa i za Pańska porada poproszę o przepisanie szczepionki Polivaccinum. I stąd moje pytanie wg. jakiego schematu mam brać Polivaccinum?
Raz jeszcze dziękuje za pomoc.
napisał/a: madkas 2008-09-10 11:42
Jeszce jedno, a właściwie dwa pytania:
1. Lymphomyosot podaje po sniadaniu i po kolacji mała przegryza tabletki dlatego daje jej do popicia wode i tak pomalutku te rozgryzione kawałki połyka - czy to może miec jakieś znaczenie na działanie leku?
2. CZy jeśli jestem przeziębiona (ten koszmarny katar rozsadza mi zatoki) i nie pozbęde się go w przeciągu 7 dni to mogę zacząć stować Polivaccinum, czy nalezy sie z szcepionką wstrzymać, aż do całkowitego pozbycia się intruza? (- tylko kiedy to będzie???)
napisał/a: Peter 2008-09-10 11:54
Dawka ok. 2 razy dziennie to dobrze. Natomiast źle, jeśli chodzi o podanie - trzeba przed jedzeniem, a nie po, bo będzie mała efektywność. Można dołączyć Engystol w takiej samej dawce i częstotliwości. Okres czasu ok 6 tygodni.
Polivaccinum to szczepionka lecznicza. Można ją stsować przy objawach chorobowych, tylko należy się spodziewać zaostrzenia objawów chorobowych (ale to przemijające).
Standardowo stosuje się 10 dawek p. mite i 4 dawki forte. Schemat A ulotki (we wzrastających dawkach).
napisał/a: madkas 2008-09-10 12:57
to może ja tez najpierw wezmę Engystol, a dopiero po wyleczeniu kataru sięgne po szczepionke??? Przestraszyłam, się tego zaostrzenia objawów - czyt. czasowego wyłączenie ze świata aktywnych, we wrześniu nie moge sobie pozwolic na "chorobowe"!
napisał/a: Peter 2008-09-10 13:12
Może tak być.