Chroniczne zapalenie pochwy i pęcherza.

napisał/a: monika_monia 2019-09-16 18:09
Też mam taki sam problem. Szkoda, źe ludzie nie piszą jak się wyleczyli z takich przewlekłych chorób. Żyć się nie chce jak tyle lat się choruje.....
napisał/a: monika_monia 2019-09-16 18:40
I dodam że też leczę się pod kątem hiperprolaktynemii i zbyt niskiego progesteronu a wysokich estrogenów ale nie widzę poprawy w polepszeniu leczenia zapaleń. Nie wiem czy to ma aż taki duży wpływ jedno z drugim bo jeśli by tak było to widziabym jakieś efekty.....Obecnie jest tak źe zapalenie mam ciągle i nic tych bakterii nie rusza -objawy z cewki i pęcherza ale bakterie są teź w pochwie..nie wiem co będzie dalej tracę już nadzieję
napisał/a: monikab3287 2019-10-07 09:59
Cześć Kobietki! 

Parę porad od kobiety, która męczyła się z tym 4 lata i dopiero wychodzi na prostą w temacie.

1. Przyczyna zapaleń tych nawracających to najczęściej pochwa. Zapalenia pęcherza się nie łapie, lecz je rozwija.. pochwa która ma słabą florę balteryjną infekuje cewkę i niekoniecznie potrzebny jest do tego stosunek, wystarczy miesiączka. 

2. Przyczyna nr2 to nasze jelita oraz ich flora bakteryjna. Nasz organizm ma trzy śluzówki. W nosie, w jelitach i w pochwie. Jedząc antybiotyk wybijamy dobre bakterie z wszystkich naszych śluzówek na b. długo ( nawet do 4 lat może trwac odbudowywanie flory po tylko jednym antybiotyku- źródło M.Gałęcka "nawracające infekcje ..." ).
3. A zatem. Zacznijmy od jelit- kiszonki i dobry probiotyk na conajmniej ROK! Wróćcie do momentu 1szego zapalenia pęcherza. Czy byłyscie osłabione? Stres? To wszystko ma znaczenie.

4. Pochwa. Probiotyki ginekologiczne - invag, lactovaginal, selecta intima codziennie  + raz w tygodniu oekolp (estrogen dopochwowy, wzmacnia namnażanie dobrych bakterii). Oekolp na receptę jest.

5. Dla osób, które chcą szybko zakwasić pochwę- dobry jogurt naturalny ( maluta, krasnystaw) smarować/myć nim okolice intymne. bakterie z jogurtu nie zasiedlą pochwy, gdyż szczepy te różnią się od tych w miejscach intymnych, jednak szybko zakwaszą pochwę. Zakwaszenie hamuje rozrost złych bakterii.

6. Dla ambitnych/wymagających - posiew z dróg rodnych/wymaz. Możecie same zakupić wymazówke i pobrac sobie wymaz lub iśc do ginekologa. Oraz badanie KyberKompakt - badnaie mikroflory jelit .

7. Higiena. Zero irygacji. Zero drażniących płynów do higieny intymnej - szczeólnie tych wybijajacych dobre bakterie. Najlepiej myć się woda, a płynem delikatnym np. provag co 2-3 dni. Podpaski gentle day z paskiem anionowym na TE dni, przynajmniej na początek walki z problemem. tampony tylko organiczne 100% bawelna - takie nie chloną naszej dobrej śluzówki. 

8. Seks tylko z zabezpieczeniem. ostroznie z lubrykantami- doskonale przenoszą bakterie z pochwy do cewki. Pocieranie tylko od przodu do tyłu. Siusiu po seksie dopiero jak się nam chce, a nie do rau -musimy wysiusiuać bakterię z cewki gdy się nagromadzą. 

9. Suplementacja. codziennie B kompleks najlpszy SOLGAR, Chelat Cynku i 4000 Wit D. 

10. Dodatkowo kalibracja witamina C. ( mozecie poczytac na blogu pepsi eliot jak przeprowadzic dobrze taką kalibrację). Musicie zakupić dobrej jakości kwas l-askorbinowy. To najczysta i niesyntetczna witamina C.

11. Codziennie 1g rano witC, chelat Cynku, d3, B oraz magnez - najelpszy jest cytranian/labłczan magnezu. 

12. Jesli masz pbecnie zapalenie pecherza- NIE BIERZ ANTYBIOTYKU. Co godzinę/dwie ( zależy czy juz masz bulgotanie w brzuchu po dawce poprzedniej) 1 g witaminy C (kwas l-askobinowy) z wycisnietym sokiem z 2 pomaranczy Bio. Zobaczysz jakie cuda to zdziala. 

WITAMINA C jesli ma odpowiedni poziom w naszym organizmie sprawia, ze sami produkujemy antybiotyk na nasze klopoty.



Dziewczyny ... wiele lat się meczyłam z tym i nadal walczę. Te wskazówki mogą odmienić wiele . Nie łykanie kolorowych opakowań zurawinowych. 

Pomocne ksiązki :
Mirosława Galęcka "nawracające infekcje... "

Jerzy Zięba  "ukryte terapię"

blog pepsieliot



Lekarze, którzy pomogli/pomagają:

urolog Narcyz Kiejna

dr n. med Mirosława Gałęcka

napisał/a: monika_monia 2019-10-08 12:19
A na jakim etapie leczenia teraz jesteś? Czy wyleczyłaś się albo czy zapalenia są rzadsze? Co Ci pomaga?