gronkowiec

napisał/a: Peter 2007-04-20 07:24
Nie słyszał o takim antybiotyku???? Masakra. Gdzie on się uczył???
Jedyne, co mądre powiedział, to że się migdałków nie usuwa. Ale daje się jakąś alternatywę, a nie pozostawia spawę sobie. Jak Ci przepisał Luivac, to na razie niech będzie. Po skończonej kuracji zrób wymaz. Jęsli gronkowiec dalej będzie, to trzeba szczepionkę Polyvaccinum, tak jak pisałem wyżej..
napisał/a: ewa11a 2007-04-23 18:20
mial ja miałam kiedyś bardzo suche gardło- rano jak sie budziłam to miałam uczucie pisku w buzi- koszmar! Kiedy lekarz przepisał mi Flumycon (ponieważ mialam grzybice pochwy) dolegliwości zniknęły. Stąd wniosuje że to mogła być grzybica jamy ustnej!
Dodam tylo że ja cierpialam prawie 3 lata zanim sie tego 9przez przypadek) pozbyłam


Wszystkiego dobrego
ewa

[ Dodano: 2007-04-23, 18:22 ]
przepraszam ale ta odpowiedz zamieszczona wyżej znalazła sie nie tu gdzie miała

ewa
napisał/a: johane 2007-05-16 09:40
Wiam,mam problem z moja 3,5letnią cóeką.Otóż od pół roku ma katar a jak go wylwczę to zostaje stale zatkany nos,z którego przy najdrobniejszej infekcji cieknie na nowo katar i zaczyna sie dwutygodniowy kaszel,najpierw mokry a potem suchy i tak w kółko.Lekarze nie bardzo widza skąd to i co to jest.Alergolog po wywiadzie stwierdził że to raczej nie jest alergia a jego zdaniem testy jest sęs robic wtedy kiedy mała skończy 5 lat. Laryngolog nie zbadał jej trzeciego migdała bo stale ma zainfekowane górne drogi oddechowe. Robiłam jej wymaz z krwi i wszystko dobrze z wyjątkiem ob 34 wiec b.wysokie i wymaz z gardła w którym wyszedł gronkowiec złocisty,ale jak sie dowiedziałam tego sie nie leczy,a podejrzewam że to może być przyczyną.Sama nie wiem jakie badania mam jej zrobić i do jakiego specjalist mam iść.Od pół zimy zażywa wirlix,do nosa MUCOFLUID,PYRGOLI,FIXONASE,a teraz IRS19,no i wszystkie działają chwilowo i nie rozwiązały problemu.Jeżeli ktoś miał podobny problem to bardzo proszę o jakąś rade bo juz psychicznie wysiadam.
napisał/a: Peter 2007-05-16 10:16
Johane - Co za lekarz powiedział takie głupoty, że gronkowca złocistego się nie leczy?
Proponuję wybrać się do myślącego lekarza i zaproponować takie leki (mam nadzieję, że się nie obrazi):
- Echinacea compositum SN - jest to lek homeopatyczny immunostymulujący zawierający w swoim składzie m. in. zabite bakterie gronkowca złocistego. Trzeba stosować przez 6 tyg. po 1 ampułce doustnie co 2 dni. Jeśli lekarz nie będzie chciał przepisać, to w niektórych aptekach można dostać bez recepty.
- rozważyć można podanie antybiotyku zgodnie z anntybiotykogramem, ale tylko w przypadku znacznego zaostrzenia objawów (w przeciwnym przypadku nie ma sensu, bo naprawdę skuteczne antybiotyki na gronkowca nie są w Polsce dostępne, chociażby z tego powodu, z jakiego sama pani od lekarza usłyszała "gronkowca się nie leczy" i takie bzdury powodują, że nie ma zapotrzebowania na takie leki, więc w Polsce się ich nie rejestruje).
- IRS 19 stosuje się przez 20 dni. Jeśli pani zakończyła jej stosowanie i nie ma efektu, to proponuję inną szczepionkę Ribomunyl (stosuje się ją przez 4-5 msc. zgodnie z ulotką). Prosze poprosić o tą szczepionkę lekarza, bo ona jest na receptę.
Po całej kuracji, czyli zakończenia podawania Ribomunylu (za 5 msc) ponowny wymaz w kierunku sprawdzenia, czy doszło do usunięcia gronkowca. Jeśli nie (bo to możliwe), to pozostaje zastosowanie szczepionki iniekcyjnej Polyvaccinum lub autoszczepionki (ostateczność).
Odnośnie testów alergicznych, to wskazane jest ukończenie przez dziecko 5 lat. Ale te objawy raczej są od obecności gronkowca.
napisał/a: johane 2007-05-16 11:30
Dziekuje bardzo za rade

Dziś ide do lekarza i zobacze co on mi powie.Zastanawiam sie jeszcze nad tym trzecim migdałem,czy to tez może być przyczyna,ale wszystko po kole Najgorsze jest to,że jak człowiek sam sie o nic nie upomnie,,nie zaproponuje,że może by jakieś dodatkowe badania to echoooo,zawsze tylko słyszałam, że to normalne jak dziecko zacznie chodzić do przedszkola a że ona w ciągu miesiąca była zaledwie pare razy to już ich nie interesowało.

Dziekuję jeszcze raz.i Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2007-05-16 11:46
Dziecko idące po raz pierwszy do przedszkola (a więc dużego zbiorowiska) spotyka się z dużą ilością patogenów. Wiele dzieci nie radzi sobie z tym, i to nie jest normalne. Taka postawa lekarza jest niewłaściwa (mówiąc delikatnie).
Ten problem jest mi znany, bo go osobiście przerabiałem. I trzeba po prostu dziecku pomóc, i po to te leki, które opisałem wyżej. I zapewniam, że są skuteczne. Problem może być w tym, ze akurat dziecko złapało gronkowca złocistego, a z nim bywa duży problem. Ale nie jest jeszcze taki najgorszy, zwłaszcza, że nie powinien to być typ MRSA (na wyniku antybiotykogramu dość często laboratorium podaje). Typy MRSA są typowe dla zakażeń szpitalnych.
Jeśli chodzi o "trzeci migdał", to powiększenie węzłów chłonnych w przypadku zakażenia lub nosicielstwa gronkowca złocistego jest rzeczą normalną. Trzeba usunąć przyczynę (gronkowca), a nie migdał, co jak większość lekarzy (o zgrozo) doradza.
napisał/a: paciorek1 2007-05-25 12:39
u mnie dopiero przy drugim wymazie okazało sie ze mam gronkowca zlocistego
w sumie nazbierały sie 4 bakterie z wymazu (3 potencjlanie chorobotórcze)

stosowałam IRS-19, przy braniu szczepionki bylam osłabiona...ale nie czulam sie źle, po prostu bylam bardziej zmęczona po południu...bralam ją 14 dni i przy niej stany podg. spadały...ale po skonczeniu wszystko powróciło do normy

Ribomunyl moge polecic /on juz nie powodowal takiego oslabienia- w sumie to nie wiem czy to dobrze czy źle /...biore juz ostatnią pólroczna dawkę, ale czuje sie o wiele lepiej, temp. mi spadła i migdalki się poprawiły

zamierzam jeszcze sprobowac tą Echinacea compositum SN, którą Peter tutaj poleca a potem Polyvaccinum

acha gronkowiec wyszedł mi dopiero przy drugim wymazie wykonanym przed przedostatnią dawką Ribomunylu i podejrzewam, ze moze sie on uchowac u mnie ....dlatego chce go jeszcze dobic potem tymi preparatami ;)
napisał/a: johane 2007-05-25 19:21
Hejka
mam pyt. mojej 3,5 letniej córce lekarka przepisała na gronkowca antybiotyk summamed i tabletki osłonowe Sinupret,tylko że antybiotyk dostała w tamtym tyg.a sinupretu nie mieli więc jej od wczoraj zaczynam podawac i się zastanawiam czy to ma sens teraz jej go podawać bo ma je dostawac przez 3 tyg. 2x1 i moje drugie pyt. czy jeżeli mam jej to dawać to czy jest jakiś podobny w działaniu syrop ,bo nie umie jeszcze łykac tabletki ani po połowie ani rozdrobnionej po prostu nie wiem w jaki sposób miałabym jej przemycic ta tabletke.? Acha przez 20 dni dawałam jej irs 19 i chyba nie pomógł bo słysze że nos ma dalej zatkany więć daje jej sól fizjologiczną.Proszę o jakąś poradę? Pozdrawiam
napisał/a: clodi 2007-05-25 19:56
Hej!Sinupret dostępny jest w kroplach(moje dzieci zażywały),ale z tego co pamiętam nie ma działania osłonowego,lecz rozrzedza śluz(podobnie jak mukolityki)
pozdrawiam i życzę dużo zdrówka
napisał/a: johane 2007-05-25 20:52
Dzięki za porade,poszukam w aptekach,może można to kupić bez recepty.A jak nie to zas do lekarza i to bedzie kłopot bo mała w niedzielę wyjeżdża nad morze.
W każdym razie dzieki jeszcze raz za rade i pozdrawiam.

[ Dodano: 2007-05-25, 21:25 ]
mam jeszcze jedno pyt. w jaki sposób działaja tabletki do ssania SINUPRED I JAK DŁUGO NALEŻY JE BRAĆ?
napisał/a: Wiki131 2007-10-29 18:23
Witam!

Mam problem i chciałabym prosić o pomoc.
Kilka lat temu podczas hospitalizacji zachorowałam na zapalenie krtani, trzy kolejne antybiotyki nie wyleczyły infekcji do końca.
Musiałam poddać sie operacji mimo niedoleczonej infekcji. Została uszkodzona tchawica pewnie podczas intubacji , 2 kręgi nosiły cechy malacji, a na granicy przykrtaniowo-przytchawiczej pękł wrzód.
Od tego czas noszę rurkę tracheotomijną.
Po operacji zrobiono mi wymaz z tchawicy i wykryto Acinetobacter sp. oraz Staphyllococcus aureus MSSA.

Czy to możliwe, żeby gronkowiec miał wpływ na uszkodzenie tchawicy i czy da się go wyleczyć wraz z acinetobacter?
Gdyby tak było, miałabym szanse na udrożnienie tchawicy i znowu mogłabym mówić!

Jakoś nikt do tej pory nie uświadomił mi,że mam gronkowca.
Kolejne antybiotyki /częste zapalenia oskrzeli leczone były na podstawie starego antybiogramu/ do dzisiaj pomagały, ale teraz to się zmieniło.

Jak to leczyć?

Pozdrawiam!
napisał/a: Peter 2007-10-29 19:36
Trzeba wykonać ponowny wymaz i ustalić antybiotykogram.