Staphylococcus aureus MSSA

napisał/a: anti20 2012-12-28 14:01
Wszystko jasne. Wroce na forum jak zdobede szersze informacje.

Zapewne bedzie to juz w nowym Roku, tak wiec korzystajac z okazji zycze Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku, Panu, jak rowniez pozostalym forumowiczom.
napisał/a: Moniskaa 2013-01-02 23:37
Witam serdecznie :)
Chciałabym uzyskać radę odnośnie mojej choroby.

Jestem nosicielką Staphylococcus Aureus, Gronkowca Złocistego typu MSSA (hodowla bulionowa, posiew bezpośredni ujemny) który mieści się na skórze, w postaci guzów ropnych. Mam sporo blizn na pachwinach, pachach, brzuchu, ostatnio miałam na twarzy. Często te guzki wyrywają, bez ujścia, i trzeba je usuwać chirurgicznie.
Wymaz był brany w Kętrzynie i wysyłany do Bartoszyc do l.mikrobiologicznego.

A oto moje wyniki Antybiogramu:

CEFOKSYTYNA - WRAŻLIWY
GENTAMYCYNA - WRAŻLIWY
TOBRAMYCYNA - WRAŻLIWY
ERYTROMYCYNA - WRAŻLIWY
KLINDAMYCYNA - WRAŻLIWY
TETRACYKLINA - WRAŻLIWY
NORFLOKSACYNA - WRAŻLIWY
KOTRIMOKSAZOL - WRAŻLIWY

wrażliwość cefoksytynę jest reprezentatywna dla beta-laktamów skutecznych w leczeniu zakażeń w etiologii gronkowcowej.

Nie poleca się stosowania penicyliny ze względu na wysoki procent odporności.

Wrażliwość na erytromycynę jest reprezentatywna dla azytromycyny, klarytromycyny i roksytromycyny.

Izolaty wrażliwe na tetracyklinę są wrażliwe na doksycyklnę i minocyklinę.
Izolaty wrażliwe na norfloksacynę są wrażliwe na ciprofloksacynę, ofloksacynę, lewofloksacynę i moksifloksacynę.

Przyjmowałam takie leki jak Biseptol, na bazie gentamycyny (ampułki) do smarowania detrymycyna , dalacin C, clindamycin
Jedynie Dalacin coś trochę pomogł, ale bez rewelacji i po odstawieniu mega wysyp.

Zaczynam się już podłamywać tym wszystkim, cierpię na to od paru lat a dopiero niecały rok temu lekarz wpadł na to że może to gronkowiec, dlatego bardzo proszę o pomoc, co powinnam zrobić , jakie leki i jakie badania mogą mi pomóc.

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.
napisał/a: Peter 2013-01-04 08:14
Niestety, ale ropni skórnych nie da się wyleczyć za pomocą antybiotyku stosowanego zewnętrznie. Albo trzeba klindamycynę w tabl, albo w zastrzykach (te ostanie dają duża szansę na pozbycie się problemu). Idealnym antybiotykiem jest tobramycyna, ale sądzę, że będą poważne trudności z zastosowaniem takiego antybiotyku.
Po antybiotykoterapii wskazana szczepionka Ismigen lub Luivac, by problem nie powrócił, bo jak piszesz, to długo już trwa.
napisał/a: mandarynek1 2013-01-04 19:15
Gra mam minimum w gardle gronkowca MRS. Paraprotex, miód manuka, citrospet - nie działa. Zostają inne metody, autoszczepionka lub polyvaccinum, jest też ten SANUM Sanukehl Staph D6. Nie wiem na co się zdecydować...

ps. Peter, wysłałem do Ciebie prywatną wiadomość. Nie wiem dlaczego jest w do wysłania, a nie w wysłane?
napisał/a: Peter 2013-01-07 15:08
mandarynek napisal(a):
ps. Peter, wysłałem do Ciebie prywatną wiadomość. Nie wiem dlaczego jest w do wysłania, a nie w wysłane?

Pozostaje w folderze do wysłania dopóki nie odbiorę. Odpisałem, pozdr.
napisał/a: Moniskaa 2013-01-08 20:00
Witam,

Mam jeszcze jedno pytanko.

Chcę wykupić szczepionkę Luivac, jak Pan mi poradził.
(No i dziś chirurg (byłam na nacinaniu czyraka na twarzy), powiedział bym przyszła w pt, by pobrać posiew i wysłać to do Krakowa, by opracowali dla mnie autoszczepionkę.)

+ chcę brać Lehning Sulfur 12

czy mogę brać jednocześnie? czy w jakiejś kolejności ? a jeśli tak - to jakiś odstęp czasowy ?

z góry dziękuje i pozdrawiam :)
napisał/a: Peter 2013-01-09 08:41
Może być autoszczepionka.
Lehning Sulfur 12 możesz przyjmować.
napisał/a: Moniskaa 2013-01-09 21:14
Jeszcze jedno pytanko:)

Nigdzie nie mogę znaleźć Lehning Sulfur 12. Ani w mieście w aptekach, ani w internecie.

Czy mógłby mi Pan polecić inne homeopatyczne leki , skuteczne na gronkowca?
napisał/a: Peter 2013-01-10 12:42
Moniskaa napisal(a):Jeszcze jedno pytanko:)

Nigdzie nie mogę znaleźć Lehning Sulfur 12. Ani w mieście w aptekach, ani w internecie.

Czy mógłby mi Pan polecić inne homeopatyczne leki , skuteczne na gronkowca?

No właśnie z tym jest problem. Bo coraz częściej te skuteczne leki homeo są na receptę. Dobrym lekiem są kapsułki latensin D4 (niestety na receptę), Echinacea compositum to do kupienia w aptekach internetowych na stronach niemieckich.
napisał/a: mapaju 2013-01-15 21:24
Witam,
Chciałam prosić Petera o poradę.
Mój 9 miesięczny syn ma od dawna przykry zapach z nosa. Zwalane to było na alergię, chociaż testy Ige panel "mleko plus" nic nie wykazały, to zmiana mleka na sojowe oraz maść sterydowa wyzwoliły go z silnego uczulenia, które nawet miało ropne wysięki.
Wielkie zielone gile, które wyciągałam codziennie też się trochę uspokoiły, ale przykry zapach pozostał. We wrześniu u syna zdiagnozowano wadę serca (ASD II), która wymagała interwencji kardiochirurgicznej. W związku z tym był hospitalizowany.
Najpierw w listopadzie byliśmy tydzień na oddziale, z uwagi na gorączkę zrobiono wszelkie posiewy i stwierdzono infekcję w moczu. Podawano taromentin i wypisano nas z Augmentinem. Podczas brania antybiotyku zapach i gile zniknęły, a w 3 dni po odstawieniu leków wróciły. Potem w grudniu byliśmy w szpitalu 2 tygodnie. 19 grudnia syn miał operację na otwartym sercu (zakończyła się pomyślnie) i znów podano Taromenitn (osłonowo okołooperacyjnie), ale przykry zapach nie zniknął. Operacja i rekonwalescencja przebiegały prawidłowo. Niestety na rurce intubacyjnej wyhodowano Staphylococcus aureus (ponoć szczep wrażliwy na wiele antybiotyków) w związku z czym zastosowano Vancomycynę przez 7 dni, po czym wypisano nas ze szpitala 31 grudnia twierdząc, że syn jest zdrowy. Ponieważ przykry zapach z nosa utrzymuje się, do tego są twarde gile, to Pediatra zlecił wymaz. Dodam, że syn często ma podwyższoną temp. oscylującą wokół 37,5C - pediatra twierdzi, że to zęby (żaden jeszcze nie wyszedł). Zrobiłam wymaz z obu dziurek oraz z gardła.

W nosie w obu dziurkach wyhodowano Staphylococcus aureus, wrażliwy na Amoks./Kw.Klaw., Cefalotyna, Erytromycyna, Klindamycyna, Tetracyklina, Norfloksacyna, Gentamycyna, Neomycyna, Mupirocyna, Trimetoprim/Sulfametoksazol. Oporny na penicylinę.
W gardle wyhodowano Staphylococcus aureus, Staphylococcus gr viridans, Klebsiella pneumoniae wrażliwe na Amoks./Kw.Klaw., Cefalotyna, Erytromycyna, Gentamycyna, Trimetoprim/Sulfametoksazol, Klindamycyna. Oporny na penicylinę.
SZCZEP MSSA - wrażliwy na metycylinę jest wrażliwy in vitro na wszystkie antybiotyki B-laktamowe tj.: Kloksacylinę, Penicyliny skojarzone z inhibitorami b-laktamowymi, Cefalosporyny, Karbapenemy.

Wyniki krwi robione kilkakrotnie były dobre za wyjątkiem pierwszych zrobionych w październiku, gdzie wyszła anemia.
Podane żelazo sprawiło, że dziecko wyszło z anemii i pozostałe badania krwi (robione już w szpitalu) nie wskazywały na stany zapalne, nawet gdy wyhodowano bakterie w moczu to wyniki krwi były dobre (według mnie te bakterie wyszły bo pobranie próbki moczu było mało sterylne...)

Nie wiem co mam z tym zrobić i czy coś w ogóle robić?
Pediatra twierdzi, że powinniśmy nic nie robić, póki dziecko nie choruje, a sami powinniśmy zrobić sobie wymazy, bo może jego antybiotyki wyleczyły, a my przekazaliśmy od nowa. Czy rzeczywiście jest sens?
Znajoma Pani epidemiolog twierdzi, że mamy nie robić wymazów, za to dziecku zastosować maść bactroban i na wszelki wypadek my też powinniśmy używać (?). Głupieję.... Czy to leczyć? Czy w ogóle da się to wyleczyć? Czy mamy robić całą rodziną te wymazy (mam jeszcze 2,5 letnią córkę)? Proszę o pomoc, wskazówkę, co robić?

Drażni mnie ten zapach z tego nosa, bo tak chyba być nie powinno...
Jakby co mogę podać wyniki krwi (mam z 25.10, 22.11, 26.11, 7.12, 18.12, 21.12, 30.12) i chyba zrobię niebawem następne, kontrolnie po operacji.

Pozdrawiam
Magdalena
napisał/a: Peter 2013-01-16 15:19
Dziecko winien obejrzeć laryngolog. Zasadniczo obecność gronkowca nie powinna powodować takiego przykrego zapachu, ale poprawa po antybiotykoterapii może jednak wskazywać na jakiś problem bakteryjny. Można pokusić się jeszcze o wymaz uwzględniający bakterie względnie beztlenowe.
Bactroban maść można zastosować. Skontrolować pozostałych członków rodziny można. Faktem jest, że po zastosowaniu Vankomycyny gronkowca nie powinno być.
napisał/a: mapaju 2013-01-16 17:30
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Kupiliśmy już Bactroban i zastosujemy u syna. Ile razy dziennie i jak długo najlepiej zastosować?
Zrobimy te wymazy sobie i synowi na bakterie beztlenowe, ale czy w takim razie zrobić to przed zastosowaniem Bactrobanu, czy jego używanie wpłynie na wynik? Czy może po zastosowaniu terapii Bactrobanem?
Pytam, bo pomyślałam ze od razu z pełnymi wynikami pójdę do jakiegoś dobrego laryngologa (jak tylko znajdę takiego).

Przypomniało mi się, że podczas wizyty w szpitalu w listopadzie oglądał syna laryngolog - właśnie z powodu wydzieliny z nosa, sami powiedzieliśmy, że coś jest nie tak. Oto co stwierdził:
Uszy - otoskopowo, błona szaroperłowa, bez zmian patologicznych.
Nos - zalega wydzielina śluzowa, lekki obrzęk małżowin.
Gardło - lekko zaczerwienione, błona śluzowa, migdałki podniebienne bez nalotów. Zaciek śluzowy? ropny? na tylnej ścianie.
Rozp. Płukanie nosa+Dicortineff 2x dziennie po 1-2 kropli do nosa.

Podawali synowi Neomycynę donosowo bo w szpitalu nie było Dicortineffu, sugerowałam ze kupie, ale powiedzieli, że to żadna różnica...

W tej chwili uzywam dużo disnemaru (ale może niepotrzebnie nawadniam mu ten nos), żeby łatwiej wyciągać gile. Stosuję też Euphorbium.

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam
Magdalena