Swedzenie Pochwy

napisał/a: myszka13 2011-11-22 10:39
anathe napisal(a):nie polecam tej metody z azotanem srebra i kwasem borowym bez zalecenia lekarza. dla złagodzenia objawów już lepiej zaparzyć sobie zioła i przemywać tym swędzące okolice (gotowe mieszanki można kupić w aptece), ew. posmarować clotrimazolum i dostarczac dobrej flory (lacibios femina). a leczenie pozostawić lekarzowi po zrobieniu wymazu i dobraniu właściwych leków.

Aby skutecznie poradzić sobie z grzybicą pochwy i sromu należy pamiętać o kilku zasadach:
1. W pierwszej kolejności należy zgłosić się do lekarza ginekologa, który potwierdzi grzybicze tło zapalenia pochwy i sromu
2. Należy stosować się do zaleceń lekarza pod względem rodzaju przyjmowanych leków przeciwgrzybicznych
3. Nie należy skracać czasu trwania leczenia zaleconego przez lekarza ponieważ grozi to nawrotem choroby
4. W przypadku chorób współistniejących, które predysponują do rozwoju grzybiczego zapalenia pochwy i sromu należy również ściśle stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Wówczas leczenie kandydiozy jest uzupełnieniem leczenia choroby zasadniczej.
5. Postępowaniem leczniczym należy objąć także partnera seksualnego ponieważ może być on nosicielem zakażenia

W większości przypadków w zakażeniach drożdżakowych pochwy i sromu stosuje się leczenie miejscowe. Podaje się dopochwowo leki pochodne imidazoli, izokonazoli, triazoli oraz antybiotyków przeciwgrzybiczych w postaci tabletek, globulek, kremów, żeli i tamponów. Przykładem skutecznego antybiotyku przeciwgrzybicznego jest Pimafucin pod postacią tabletek dopochwowych i globulek, które po wprowadzeniu do pochwy wytwarzają pienistą masę, która wypełnia wnętrze pochwy i dzięki temu dociera lepiej do mikroorganizmów. Preparat należy zakładać głęboko do pochwy na noc. W czasie miesiączki leczenie należy przerwać.
napisał/a: patim 2011-11-22 11:45
Z takimi problemami, jakie dziewczyny mają w tym wątku, to tylko i wyłącznie do ginekologa powinno się iść, a nie szukać pomocy w Internecie. To mogą być poważne sprawy!
napisał/a: misiaczek266 2011-11-22 16:28
W pełni zgadzam się z moją przedmówczyniom, żadne domowe sposoby tu nie pomogą a mogą tylko zaszkodzić, na swędzenie mogę polecić clotrimazol lub provag żel bo łagodzą te dolegliwości, ważne jest też to żeby leczyć się razem z partnerem bo jeśli nie to będziecie się wzajemnie zarażać.
napisał/a: myszka13 2011-11-23 09:13
patim napisal(a):Z takimi problemami, jakie dziewczyny mają w tym wątku, to tylko i wyłącznie do ginekologa powinno się iść, a nie szukać pomocy w Internecie. To mogą być poważne sprawy!

Skuteczne leczenie grzybicy pochwy wymaga starannej diagnostyki, bowiem tylko co 3-4 kobieta sięgająca po preparaty przeciwgrzybiczne wydawane bez recepty ma istotnie grzybicze zapalenie pochwy lub sromu. Zapalenie pochwy u około 50% młodych kobiet wywołane jest przez drożdżaki, w zdecydowanej większości (85-90%) z gatunku Candida albicans. Nie potwierdzenie etiologii drożdżakowej przez lekarza ginekologa i próby samodzielnego leczenia się mogą spowodować nawracające epizody zapalenia pochwy. Obserwuje się wzrastającą częstość zapaleń wywołanych przez gatunki non-albicans. Są to patogeny oporne na stosowane leki przeciwgrzybiczne. Potwierdzenie obecności tych gatunków wymaga posiewów mikologicznych i stosowania doustnych leków przeciwgrzybicznych, często wielokrotnie w ciągu wielu miesięcy. Należy pamiętać o diagnostyce stanów chorobowych sprzyjających rozwojowi grzybicy (np. cukrzyca). W celu uniknięcia późniejszych nadkażeń należy jednocześnie stosować leki przeciwgrzybiczne u partnera seksualnego.
napisał/a: aotylka 2011-11-24 11:54
o zakażeniach i infekcjach mozna sobie poczytać tutaj: http://www.provag.pl//abc_zakazen ale wg mnie jesli złapie się infekcję zawsze należy iśc do ginekologa który dobierze leczenie, zrobi wymaz itp.
napisał/a: myszka13 2011-11-24 13:19
aotylka napisal(a):o zakażeniach i infekcjach mozna sobie poczytać tutaj: http://www.provag.pl//abc_zakazen ale wg mnie jesli złapie się infekcję zawsze należy iśc do ginekologa który dobierze leczenie, zrobi wymaz itp.

Przy grzybicy polecam zrobić badania na obecność Candida albicans polegają na pobraniu materiału diagnostycznego i wykonaniu preparatu. Jednak w bezpośrednio wykonanych preparatach znajduje się grzyby rzadko. Powinno się wykonać posiew i badać uzyskaną w ten sposób hodowlę. Skuteczność leczenia może poprawić wykonanie antymikogramu. Badanie to dostarcza informacji o wrażliwości danego grzyba na środki przeciwgrzybicze.
napisał/a: eloelo 2011-11-25 21:56
ja tez potwierdzam że ważne są badania na które lekarze wysyłają nas niezbyt chętnie i na które same powinnysmy nalegać. Jeśli problem w infekcją powraca drugi lub kolejny raz to powinno się zrobić posiew w kierunku grzybów i bakterii. W moim laboratorium takie badanie kosztuje 60 zł.Jak coś się wyhoduje to robią antybiogram albo antymykogram. Wyniki powinien analizować lekarz, żeby dobrać odpowiednie leki. Co do probiotyków to wspoamgaja leczenie a provag to dobry wybór. Ja też stosuje.
napisał/a: myszka13 2011-12-05 08:53
eloelo napisal(a):ja tez potwierdzam że ważne są badania na które lekarze wysyłają nas niezbyt chętnie i na które same powinnysmy nalegać. Jeśli problem w infekcją powraca drugi lub kolejny raz to powinno się zrobić posiew w kierunku grzybów i bakterii. W moim laboratorium takie badanie kosztuje 60 zł.Jak coś się wyhoduje to robią antybiogram albo antymykogram. Wyniki powinien analizować lekarz, żeby dobrać odpowiednie leki. Co do probiotyków to wspoamgaja leczenie a provag to dobry wybór. Ja też stosuje.

jeśli lekarz nie chce wysłać na badania, ja jak najszybciej zmieniłabym lekarza! Przecież od wyniku badań zależy dobór leczenia, a ten jak wiadomo dla każdej jest inny i nie wszystko co działa na drugą osobę będzie działać również na nas. Przy prawidłowym zdiagnozowaniu i leczeniu kontrolowanym przez lekarza aż 80% niepowikłanych grzybiczych zapaleń ustępuje po zastosowaniu leku przeciwgrzybicznego, a to tylko potwierdza, że warto się przebadać.
napisał/a: stracz 2012-01-03 11:12
ja miałam infekcje zawsze po antybiotykach, mimo że brałam osłonki. teraz jestem juz madrzejsza, ginekolog mi poradziła lactovaginal, stosuje się dopochwowo, więc działa juz w miejscu podania. teraz zawsze kiedy biore antybiotyk, poza osłonką na układ pokarmowy stosuje lactovaginal i mam spokój.
napisał/a: Karola_24 2012-03-04 10:12
swedzenie niestety dopadlo tez mnie jakis czas temu, od tego czasu biore provag, robie kuracje 20 dniowe co jakis czas i juz swedzenia nie ma:) a wyniki posiewow mam dobre, mysle ze warto inwestowac w probiotyki dla kkobiet
napisał/a: indigo5 2012-03-08 23:32
ja biorę LacibiosFemina i dodatkowo na dogi moczowe ProUro i jest ok. A wcześniej było tak, że zapalenie pęcherza szło u mnie w parze z grzybicą - masakra.
mlecznasabi
napisał/a: mlecznasabi 2012-03-25 17:31
mam pytanie...
swedzi mnie tez co jakiś czas, a po paru dnaich mija...
Tylko, ze ja mam straszne problemy z miesiaczką.. czasami mam co kilka miesięcy a czasami co kilka dni... myślicie, ze swedzenie ma jakiś związek z nieregularnym okresem ???