wydzielina

napisał/a: sali mali 2007-03-31 19:17
Dopiero po skonczeniu tabletek, tak tydzien po.
napisał/a: Izka1 2007-03-31 19:18
a jakie mialas dolegliwości podczas zapalenia??
napisał/a: sali mali 2007-04-02 09:24
ZAdnych dolegliwosci, tylko ta wydzielina, troche mnie to zaczyna martwic.
napisał/a: millo1 2007-04-03 13:35
sali mali, a czy ta wydzielina ma jakiś zapach? czy przy tym odczuwasz jakies inne dolegliwości typu swędzenie czy pieczenie? bo tak, są conajmniej dwie możliwości: albo to jest zwykła, prawidłowa wydzielina i nie masz się co martwić (może zmienialaś lub zaczełam stosować tabletki antykoncepcyjne?), albo pojawiła się infekcja po globulkach. to możliwe, ze globulka podrazniła nabłonek pochwy, wybiła pożyteczne bakterie i złapałaś np. lekką grzyice. nie piszesz nic o tym, czy dostałas osłonowo jakis probiotyk, więc organizm nie miał jak sie bronić z braku lactobacillusów. jednak ostatecznie radziłabym wykonać posiew. wtedy bedziesz już pewna, co się dzieje i bedziesz wiedziała, na czym stoisz. a następnym razem pamiętaj przy przyjmowaniu jakichkowiek leków przeciwgrzybiczych, przeciwzapalnych, przeciwbakteryjnych czy antybiotyków o osłonowym lykaniu probiotyków (np. lacibios femina itp.)
napisał/a: Patrycja27 2007-04-06 20:24
Właśnie , ten laciios femina i pomógł... Miałam wg opisu coś podobnego - sma wydzielina bez innych objawów - lekarz zalcił lacibios femina i po takiej kuracji miesięcznej wszystko wróciło do normy... :)
napisał/a: sali mali 2007-04-10 22:17
Właśnie nie ma żadnych innych objawów, tabletek też nie zaczełam przyjmować, może to przez to że nie miałam zadnej słony w postaci innych leków, tylko że o tym powinnien pamiętac raczej lekarz a nie pacjentka która spotyka się z takim czymś po raz pierwszy. Dzięki wszystkim za odpowiedzi, czas się wybrać do pani ginekolog ;) Pozdrawiam
napisał/a: Patrycja27 2007-04-24 21:43
Co do Lacibiosu femina to mam taki zbiór najważniejszych informacji...

Probiotyki to żywe drobnoustroje, które podane w odpowiedniej ilości wywierają korzystny wpływ na zdrowie gospodarza. Mówiąc o probiotykach, mamy zazwyczaj na myśli bakterie z rodzajów Lactobacillus i Bifidobacterium. Probiotyki stosowane w ginekologii to zazwyczaj preparaty dopochwowe, chociaż istnieją probiotyki doustne z działaniem potwierdzonym klinicznie.
W Lacibiosie bakterie Lactobacillus podawane doustnie docierają do pochwy z odbytu, podobnie jak bakterie chorobotwórcze, bardzo często niezależnie od stosowanych metod higienicznych. W zapobieganiu i wspomaganiu leczenia zakażeń pochwy bierze się pod uwagę zastosowanie 2 szczepów spełniających wymogi WHO/FAO – Lactobacillus rhamnosus GR-1 oraz Lactobacillus fermentum RC-14. Takie szczepy są właśnie w Lacibiosie.

Wskazania do stosowania:
1) w trkacie i po kuracji antybiotykowej
2) wspomagająco w bakteryjnym zakażeniu pochwy (waginoza bakteryjna - BV)
3) wspomagająco przy wtórnych i nawrotowych zakażeniach bakteryjnych i grzybicznych układu moczowo-płuciowego
4) dla kobiet uczeszczjących na basen i często podróżujących
5) dla kobiet w okresie menopauzy
6) po zabiegach chirurgicznych w obrębie układu moczowo-płuciowego.

LaciBios femina jest bez recepty....