Staphylococcus aureus MSSA

napisał/a: Tofkrzysz 2010-04-22 23:02
Odnośnie witaminy C znalazłem to:

UWAGA! DOTYCZY TO WYŁĄCZNIE NATURALNEJ (NIE SYNTETYCZNEJ) WITAMINY C!

"Doktor Pauling doniósł, że witamina C niezbędna w organizmie jest dla prawidłowego przebiegu procesów fagocytozy (pochłaniania drobnoustrojów chorobotwórczych przez białe krwinki).
Krwinki odżywione witaminą C działają energicznie, a te o niskim stężeniu witaminy C reagują niemrawo.
Doktor Pauling był przekonany, że można żyć dłużej nawet o 12-18 lat, przyjmując codziennie 3,2 –12 gram witaminy C, ilość porównywalną z zawartością witaminy C z 50 -170 pomarańczy."


"Dr.med. Frederik Klenner z uznaniem komentował w latach trzydziestych potencjał leczniczy witaminy C. Eksperymentował na sobie samym, swoich dzieciach i pacjentach, i przekonał się, że może zahamować rozwój chorób szczególnie wirusowych stanów zakaźnych u dzieci w przeciągu minut lub godzin od podania uderzeniowej dawki witaminy. Jako jeden z pierwszych zauważył i opisał zjawisko spadku witaminy C we krwi osób cierpiących na choroby zakaźne.
Znamy opisy badań nad leczniczym działaniem witaminy C na infekcje bakteryjne. W jednej z nich znajdujemy informację, że podanie witaminy C hamowało wzrost prątków gruźlicy.
Okazuje się też, że deaktywuje ona inne bakterie, w tym bakterie tyfusu, paciorkowce i laseczki tężca. Zaobserwowano też zjawisko deaktywacji toksyn tężca, dezynterii, dyfterytu i gronkowcowych stanów zakaźnych."

" W okresie infekcji możesz bezpiecznie zwiększyć spożycie do 10 czy 20 gramów dziennie. W przypadku mononukleozy zakaźnej można zdecydować się na dawkę 100 gramów dziennie (również w zastrzykach i mega dawkach np. C1000), aż do ustąpienia objawów. Ze zwiększeniem dawek wg. Dr R. Williams nie wiąże się zupełnie żadne niebezpieczeństwo toksykacji, szczególnie w przypadku krótkotrwałych kuracji. W prowadzonych badaniach nie stwierdzono żadnych zaburzeń nawet po dziennych dawkach rzędu 10 g podawanych w ciągu kilku lat. Brakuje też dowodów, które mogłyby potwierdzić związek między przyjmowaniem naturalnej witaminy C a powstawaniem kamicy układu moczowego, co może mieć miejsce w przypadku przyjmowania syntetycznej witaminy C"

"Podczas, gdy my dyskutujemy o tym, czy potrzebujemy 60 czy 600 mg witaminy C dziennie, przeważająca większość zwierząt (z wyjątkiem człowieka i świnki morskiej) sama produkuje kwas askorbinowy na własne potrzeby – i to wcale w niemałej ilości. Przeliczając na człowieka, u owczarka niemieckiego ( waga masy ciała ok. 32-35 kg) dzienna produkcja wynosi ok. 25 gramów (25000mg) witaminy C."

źródło: www euromentor org pl /autoryzacja / subskrypcja_nr200504 html
napisał/a: Hubert@ 2010-04-23 15:11
Te informacje nie są zgodne z prawdą. To zupełnie nie tak a celem artykułu jest zachęta do kupna poleconego produktu. Tak wysokie dawki mogą spowodować co prawda najwyżej lekką kwasicę i biegunkę jednak na pewno nie leczą.
napisał/a: martusp1 2010-05-12 14:43
Witam serdecznie
Mój mąz oczekuje na operację żylaków nogi,między czasie uderzył się w tę nogę-rana zamiast goić zaogniała się coraz bardziej.Mąż zaczął leczenie u chirurga-niestety chodzi do specjaliste 2 razy w tygodniu już od 3 m-cy,a z raną jest coraz gorzej.W końcu lekarz skierował Go na wymaz z rany.Wczoraj odebrał wynik:w warunkach tlenowych wychodowano-staphylococcus aureus(wzrost miernie obfity)oraz enterobacter cloacae(w warunkach tlenowych)
Lekarz nic mężowi nie powiedział tylko kazał przyjść jutro.
Bardzo się martwie o tę nogę-wygląda naprawdę żle-i do tego te żylaki które muszą koniecznie być zoperowane..
Bardzo proszę o jakąś opinię
Pozdrawia-Marta
napisał/a: Hubert@ 2010-05-12 15:11
Antybiogram jest? Powinien być podany skuteczny antybiotyk dożylnie lub domięśniowo zgodnie z wynikiem plus odkażanie rany nie drażniącymi specyfikami.
napisał/a: martusp1 2010-05-12 18:43
Antybiogram odnośnie staphylococcus aureus:
penicylina-oporny
gentamycyna-wrażliwy
ciprofloksacyna-wr.
erytromycyna-wr.
klindamycyna-wr.
tetracyklina-wr.
sulphametoxazol/trimetoprim-wr.
Odnośnie enterobacter cloacae:
piperacylina
piperacylina/tazobaktam
cefotaksym
amikacyna
gentamycyna
ciprofloksacyna
tetracyklina
sulphametoxazol/trimetoprim-na wszystkie wrażliwy

Panie doktorze-ja wogóle nie orientuję się w sytuacji..Jestem przerażona tą diagnozą-przyznam że przez moją niewiedzę.
Co to wogóle oznacza dla męża?
napisał/a: yozzy 2010-05-12 21:51
Witam serdecznie Doktorze Peterze
Jak wiekszosc internautow jestem tu ponownie ze swoim SA(MSSA) w pecherzu moczowym.ostatni swoj post odnosnie choroby i leczenia pisalam do P.Doktora 2009.11.04. od tamtej pory nie wiele sie zmienilo procz tego ze zaczelam dodatkowo odczuwac dokuczliwe bole w dolnej czesci kregoslupa i lewym biodrze.jezeli chodzi o leki dostalam od prywatnego lekarza urologa 2,5 miesiaca temu lek o nazwie URO VAXOM ( szczepionka mam ja brac 3 miesiace- zostalo mi jeszcze pol miesiaca do konca kuracji) niestety nie Polivaccinum krota Pan mi sugerowal ,oraz masc MACMIROR COMPLEX-100mg+40 000j.m ) dwa opakowania z czestotliwoscia przyjmowania co 2 dni.w posiewach moczu nic nie wychodzi od pazdziernika tamtego roku ale dolegliwosci wcale nie ustepuja no moze ostatnio po tej szczepionce i masci jest troche lepiej. Panie Doktorze prosze o porade czy obecne leczenie jest na dobrej drodze? i jeszcze jedno wazne pytanie! za miesiac wyjezdzam do Stanow.Zjednoczonych czy moze tam mozna kupic jakis lek na tego nieszczesnego gronkowca ktotego nie ma u nas w Polskich aptekach?
Z gory dziekuje bardzo za odpowiedz .Pozdrawiam Yozzy
napisał/a: Peter 2010-05-14 08:50
Jeśli w posiewach moczu nic nie wychodzi, to gronkowca nie ma. Ale pozostaje problem nadwrażliwości. Uporanie się z tym jest trudne. Obecne leczenie ok.
Nie sądzę, by w stanach było coś lepszego, tym bardziej, że gronkowca nie ma i problem tkwi we wspomnianej nadwrażliwości (być może jest to nadwrażliwość samej śluzówki, lub mamy do czynienia z pęcherzem reaktywnym - tutaj podłoże problemu jest szersze).
napisał/a: yozzy 2010-05-17 19:40
Dziekuje bardzo P.Doktorze . w tym tygodniu mam umowiana kontrolna wizyte do mojego P.Dr (urologa ) zobaczymy co powie. Jak narazie Pozdrawiam serdecznie Yozzy
napisał/a: agniecha1307 2010-06-07 10:49
Witam, zrobiłam sobie wymaz z gardła i oto wyniki:
staphylococcus aureus pojedyncze szczep mssa

erytromycyna 1W
klindamycyna 1W

proszę o interpretację tych wyników
napisał/a: Peter 2010-06-08 12:01
Jeśli nie ma objawów, nic nie trzeba z tym robić.
napisał/a: agniecha1307 2010-06-09 09:04
objawy są takie, że bardzo często boli mnie gardło
napisał/a: Peter 2010-06-09 10:22
W takim razie przy nasileniu takich objawów sugeruję leczenie Klindamycyną przez 5 dni, a potem szczepionkę Luivac.