Konkurs "Naturalnie piękna"

napisał/a: ~marielu 2008-04-30 13:33
Naturalnie piękne jesteśmy wszystkie. Każda z nas ma to "coś" co jest piękne dla "TEGO kogoś" . To fajne i zdrowe że po latach mody na chemię wracamy do natury , do sposobów naszych babć i do tego że zamiast pędzić za modą przeprosiliśmy się w końcu z matką naturą :) O wyższości naturalnych kosmetyków nie trzeba sie zbyt rozpisywać - to swoista medycyna naturalna dla naszego ciała. Dbam o siebie - bo mam świadomość że dbałość o wygląd od najmłodszych lat to gwarancja godnego starzenia się i zadowolenia ze swojego wyglądu nawet u jesieni życia. Woda, zioła , owoce , miód - dobrodziejstwo natury ogólnodostępne i tanie i działają na zewnątrz i od wewnątrz .Wszak siła każdej Polki tkwi w jej naturalnym uroku.
napisał/a: mmXii 2008-04-30 14:08
Używam kosmetyków naturalnych,bo to dla mnie cały alfabet zalet:
A Atrakcja
B Bliskość natury
C C
D Delikatność
E Efekt murowny
F Fantastyczny wygląd
G Gładkość
H Higiena
I Inna jestem
J Jak bym
K Kupowała
L Los na loterii
Ł Ładna skóra
M Młodsza
N Naturalna
O Odprężona
P Promienieje
R Rano wsmarowuję
S Stopniowo oczyszczam
T Tylko na noc
W Wodą przemywam
Z Zdrową skórę mam!

Polecam każemu! Bliżej natury , dłuższe życie!
napisał/a: bialaaa_2 2008-04-30 14:58
Naturalne produkty to prawdopodobnie najskuteczniejsze kosmetyki. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że możemy zadbać o naszą skórę domowymi sposobami, nie wydając majątku na drogie kremy, które na dodatek nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Dlatego też używam kosmetyków naturalnych.
Jeżeli mamy taką możliwość, dlaczego nie korzystać z darów natury? Olejki eteryczne są wspaniałe, wchłaniane są do wewnątrz organizmu. Oddziałują przez to na nasze stany psychiczne, są pomocą przy migrenach czy bezsenności. Cudowna sprawa to też kąpiel mleko + miód - nic lepiej nie wpływa na zmęczoną skórę ciała jak taka mieszanka. Uwielbiam okłady z rumianku na twarz, szczególnie przy moich problemach ze skórą twarzy, rumianek niesamowicie koi. Kosmetyki naturalne to wspaniała i zarazem niedroga sprawa. Polecam je każdemu.
napisał/a: Frezyjka2 2008-04-30 15:57
Używam i uwielbiam kosmetyki naturalne.....dlaczego??? W dzisiejszym świecie tak mało jest natury,wokoło pełno chemii:spaliny, zanieczyszczenie środowiska,wszechobecny plastik więc po co jeszcze nacierać ciało kolejnymi chemicznymi specyfikami??? To nie ma sensu!!! Daje sobie chwile relaksu i luksusu stosując naturalne kremy, płyny do kapieli, itp-mają cudowny zapach i zapewniają spokój ducha, że moja skóra przy tym nie ucierpi;)
napisał/a: daglezja 2008-04-30 16:04
Nie będę tu pisać referatów na temat naturalnych kosmetyków, gdyż wiadomym jest, że im więcej natury, a mniej chemii i detergentów, tym lepiej dla wszystkich i wszystkiego :)

Oczywiście używam takich kosmetyków, gdyż uważam, że" nie można życiu dodać dni, ale dniom z całą pewnością można dodać życia" A dzięki naturalnym kosmetykom takiego naturalnego życia mamy w sobie więcej !!!!!!!!!!
napisał/a: jagienkazbagienka 2008-04-30 16:31
Zastanawiam się, czym właściwie są „kosmetyki naturalne”. Sięgam po stojące na półce w łazience specyfiki i czytam, co producenci napisali na etykietkach. Słowo „natura” powtarza się prawie na każdym. Mleczko oczyszczająco – wygładzające to „doskonały preparat o unikalnej kombinacji naturalnych składników aktywnych”. Olejek do kąpieli o aromatycznym zapachu kawy także zawiera „aktywne składniki naturalne”. Nawilżający krem do twarzy na noc z „aktywnymi ekstraktami roślinnymi, bez barwników, konserwantów i dodatków zapachowych” nosi nazwę Witalność natury. Krótko mówiąc – wszystko jest naturalne. Ale czy rzeczywiście? Ile w tych wszystkich cudownych specyfikach jest prawdziwej natury? Wydaje mi się, że niewiele. Naturalny żel pod prysznic o aromacie pomarańczy pachnie intensywniej od prawdziwych owoców i ma podejrzanie nasycony kolor. A przecież, im bardziej kosmetyk jest kolorowy i im bardziej pachnący – tym więcej w nim chemii, sztucznych barwników i konserwantów. Kosmetyki te są niemalże nieśmiertelne – ich długie daty przydatności kłócą się z rzekomą „naturalnością”. Istnieją jednak kosmetyki, którym do natury jest znacznie bliżej. Zawierają one olejki eteryczne, ekstrakty roślinne, wyciągi z kwiatów pochodzących z upraw ekologicznych. Takie specyfiki na pewno lepiej działają na skórę (nie podrażniają jej, nie wywołują uczuleń), a ponadto nie szkodzą środowisku. Przyznam się jednak, iż nie używam takich środków pielęgnacyjnych. Mimo ich niezliczonych zalet decydująca jest ich prawdopodobnie jedyna wada. Bardzo wysoka cena. Żel pod prysznic kosztuje cztery, a nawet pięć razy więcej niż zwykłe żele. Kremy, mydła, szampony, odżywki, a nawet pasty do zębów… Każdy „nie do końca naturalny” kosmetyk ma swój 100 procentowo naturalny odpowiednik. Niestety dużo droższy. Przeglądając strony internetowe producentów biokosmetyków, doszłam do wniosku, że mimo wszystko warto zainwestować w te specyfiki. Jeśli nie teraz, to w niedalekiej przyszłości. Szczególnie wtedy, gdy moja skóra będzie na gwałt potrzebowała odpowiedniej pielęgnacji. Chociażby, gdy pojawią się pierwsze zmarszczki. To pewnie już tuż, tuż…
cohenna
napisał/a: cohenna 2008-04-30 19:15
Waganga - ale to już było.
http://www.naturalne-kosmetyki.net/

waganga napisal(a):Kosmetyki naturalne to kosmetyki wyprodukowane wyłącznie na bazie naturalnych składników w oparciu o tradycyjne receptury. Dzięki zawartości ziół wpływają korzystnie na wygląd skóry i włosów, niektóre preparaty odtruwają organizm ze szkodliwych substancji. Firmy kosmetyczne znów powracają do receptur opartych na ziołach, używanych obecnie do pielęgnacji cery, włosów ciała, do zabiegów zewnętrznych i wewnętrznych. Zioła są to jednak kosmetyki dla cierpliwych, bo efektów ich działania nie można oczekiwać po kilku dniach, lecz po długim okresie stosowania.
Naturalne produkty to skuteczne kosmetyki i leki najwyższej jakości.

Natura ofiarowuje nam wszystko, czego potrzebuje nasze ciało, trzeba tylko umieć to znaleźć i wykorzystać. Wiele roślin i innych produktów naturalnych zawiera bezcenne dla skóry składniki.
Kosmetyki ziołowe, z naturalnych składników są dostępne jako produkty wytwarzane przemysłowo, możemy je także, nawet z lepszym skutkiem, sporządzić w domowy sposób wykorzystując produkty z działki i ogródka.
Kosmetyki naturalne mają jeszcze jedną zaletę, a mianowicie sami widzimy i wybieramy produkty - składniki do ich przygotowania. Możemy zadbać o to, aby były świeże, dobrej jakości i aby nam pomogły zachować urodę.

Miód - To idealny kosmetyk dla zmęczonej, szarej skóry. Najważniejsze substancje znajdujące się w miodzie to dwa cukry proste ( fruktoza i glukoza ), sole mineralne, enzyzmy, witaminy B, C, A, D i E, a także kwasy organiczne i olejki eteryczne . Ten słodki dar pszczół działa na naszą skórę odżywczo, energizująco, a także łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie sie naskórka. Działa korzystnie utrzymując odpowiedni poziom nawilżenia skóry, wzmacnia jej elastyczność. Zmiękcza i wygładza skórę, poprawia wygląd cery. Miód to prawdziwy balsam dla skóry szorstkiej, spierzchniętej i popękanej.

Mleko - Zawiera białka, witaminy A, B i E, tłuszcze oraz cenne pierwiastki np. wapń. Mleko regeneruje naskórek, neutralizuje wolne rodniki, a w efekcie hamuje proces starzenia się skóry. Ma też w swoim składzie kwas mlekowy - naturalne AHA - o działaniu złuszczającym. Natłuszcza, wygładza, chroni i uelastycznia skórę, przynosi jej wyraźną ulgę gdy jest wysuszona. Ponadto pobudza ją do wytwarzania kolagenu, dzięki czemu staje się jędrniejsza. Mleko nadaje się do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Kwasy tłuszczowe zawarte w mleku łagodzą podrażnienia i odbudowują płaszcz lipidowy. Mleko może byc również wykorzystywane do pielęgnacji włosów, poprawia ich kondycję i zapobiega rozdwajaniu się końcówek.
Jajka - Znakomicie regenerują skórę. Zawierają dużo białka, witaminy B12 i składników mineralnych. Żółtko skutecznie odżywia skórę, a białko oczyszcza ją i ściąga rozszerzone pory.

Migdały i orzechy - Pomagają usunąć martwy naskórek oraz odżywiają skórę. Zawierają dużo witaminy E, z grupy B, białka oraz składniki mineralne.

Pietruszka - Zapobiega zmarszczkom dzięki witaminom A, C i E, które walczą z wolnymi rodnikami, wspomaga metabolizm komórek skóry. Ma także właściwości wybielające.

Ziemniaki - To skarbnica białka, witamin i enzymów. Ugotowane bez soli wspaniale łagodzą podrażnienia i wygładzają szorstką skórę.

Oliwa - Źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy E. Regeneruje skórę.

Siemię lniane - Zawiera śluzy roślinne, które goją drobne ranki. Olej z siemienia to ceniony składnik kosmetyków do suchej skóry.

Płatki owsiane - Zawierają substancje śluzowe, które tworząc cienki film na skórze, chronią ją przed podrażnieniami. Ze względu na właściwości przeciwzapalne wyciąg z owsa jest cenionym składnikiem kosmetyków do cery wrażliwej i alergicznej.

Marchew - Nazywana jest eliksirem młodości. Zawiera m.in. beta karoten, którego cudowne działanie neutralizuje przyczyny powstawania zmarszczek, a to dzięki temu, że jako silny antyoksydant likwiduje efekt wolnych rodników. Chroni też skórę przed szkodliwym działaniem promieni UVA i zapobiega jej odwodnieniu. Beta karoten ma też znakomity wpływ na nasze włosy. Zapobiega ich łamliwości i reguluje funkcję wydzielniczą skóry. Stymuluje porost włosów. Marchew to również bogate źródło bioflawonidów, żelaza, cynku, wapnia. Oddziaływuje na skórę kojaco i wygładzająco. Poprawia jej koloryt.

Ogórek - Ogórki zawierają sole mineralne, kwasy organiczne, cukry i witaminy (C, A, B, E). Ich dobroczynne działanie wiąże się również z wysoką zawartością siarki, cząsteczek śluzowych i enzymów. Charakteryzują się wysoką zawartością potasu, fosforu, wapnia, sodu i magnezu.. Ogórek ma ten sam odczyn PH, co skóra, korzystnie wpływa na jej kondycję. Sok z ogórka łagodzi podrażnienia i zmiękcza skórę. Nawilża ją, tonizuje i odświeża. Działa ściągająco, wygładzająco i wybielająco. Rozjaśnia piegi i przebarwienia. Szczególnie polecany dla osób z cerą tłustą, trądzikową i skłonnością do wyprysków.
Poza tym, kiszony, doskonale leczy kaca i nadaje się jako "zagrycha".

Cytryna - Ma właściwości antybakteryjne i antyseptyczne. Doskonale rozjaśnia skórę, oczyszcza i orzeźwia cerę, wygładza zmarszczki, a nawet walczy z cellulitem. Sok z cytryny jest kwaśny, po rozcieńczeniu może więc być używany jako tonik. Przywraca skórze właściwy odczyn PH, ściąga rozszerzone pory i walczy z wypryskami. Dlatego nadaje sie głównie do pielęgnacji cery tłustej. Redukuje również przebarwienia skóry. Przydatny jest również do pielęgnacji włosów: hamuje łojotok i nadaje włosom połysk.

Jabłka - Zawierają dużo witaminy C, fruktozy oraz pektyny. Działają ujędrniająco na zmęczoną skórę. Poprawiają jej napięcie i kolor. Zawierają naturalny alkohol - sorbitol (podobnie jak gruszki i śliwki) łagodzący podrażnienia skóry i wypryski. Sok jabłkowy likwiduje łupież.

Nagietek - Nagietek lekarski to zioło o znacznej mocy leczniczej. Ma uniwersalne zastosowanie antytoksyczne, wzmacnia siły obronne naszego organizmu. Ma działanie bakteriobójcze i antybiotyczne. Stosowany jest do wyrobu maści, plastrów a także jako napar. Pomaga przy oparzeniach, skaleczeniach i wrzodach. Najlepiej zbierać kwiatostan przy słonecznej pogodzie, gdy księżyc zbliża się do pełni. Zawarta w nagietku witamina A zapobiega wysuszaniu i łuszczeniu skóry.

Winogrona - Każda ich część jest źródłem cennych składników. Miąższ zawiera witaminy z grupy B i cukry. Działa na skórę energizująco i odżywczo. Olej uzyskiwany z pestek winogron ma właściwości nawilżające i wygładzające. Natomiast skórki są bogatym źródłem polifenoli odpowiedzialnych za aromat, które wzmacniają barierę obronną skóry, chronią ją przed działaniem wolnych rodników. Kosmetyki naturalne z winogron usuwają objawy zmęczenia, przyspieszają regenerację naskórka, rozświetlają cerę i hamują proces starzenia.

Rozmaryn - Ma działanie przeciwzmarszczkowe, ujędrniające. Wspaniale wpływa zarówno na wgląd skóry jak i włosów. Nadaje im piękny, jedwabisty połysk, odżywia je i ogranicza nadmierne przetłuszczanie. Tonik z rozmarynu leczy trądzik.

Pokrzywa - Ma wszechstronne naturalne działanie lecznicze i odmładzające. Jest bogata w mikroelementy i witaminy - w jej liściach znajduje się prowitamina A, witaminy B2 i C. Stare recepty zalecają jako kurację odmładzającą picie roztworu soku młodych pokrzyw, natomiast kilkuminutowe "bicie" pokrzywami oraz kąpiele z suszem pokrzywowym pomagają na reumatyzm. Napar z pokrzywy stosowany do mycia twarzy dobrze oczyszcza skórę tłustą, łojotokową i zapobiega wypryskom. Płukanie włosów w herbacie pokrzywowej lub nacieranie skóry głowy alkoholowym wyciągiem z korzeni pokrzywy wzmacnia cebulki włosowe, nadaje włosom puszystość i połysk.

Rumianek - Koszyczki rumianku zawierają substancje przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, pobudzające przemianę materii w skórze. Korzystne są kąpiele rumiankowe na wypryski i zapalenie skóry. Parowanie twarzy oparami rumianku pomaga przy trądziku, zapaleniu zatok i katarze. Mieszanki z zawartością tego ziela stosuje się przy chorobach przewodu pokarmowego, a napar z rumianku nadaje włosom połysk i elastyczność.

Skrzyp - Skrzyp polny przywraca skórze elastyczność, jędrność i sprężystość; włosom nadaje blask, zapobiega ich przetłuszczaniu i wypadaniu. Pomaga uporać się też z łamliwością paznokci. Lecznicze właściwości skrzypu wynikają z dużej zawartości krzemu. Pierwiastek ten wspomaga przemianę materii, spowalnia proces tworzenia się blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych, ułatwia gojenie się ran. Skrzyp zwykle stosuje się w formia naparów i odwarów do picia oraz do nasączania okładów

Kosmetyki naturalne to najnowsze osiągnięcie, stanowiące swoisty powrót do tradycji. Jestem przekonany, że są najlepsze z możliwych.
Powiedz “NIE” tym wszystkim konserwantom w kosmetykach tradycyjnych.


Ale to już było - tylko kolejność nieco inna. to co na tamtej stronie jest ostatnie u ciebie jest z początku - 3 sekundy w google
http://www.naturalne-kosmetyki.net/
cohenna
napisał/a: cohenna 2008-04-30 19:23
Paula26013Ale to już było
Dziewczyny czemu kopiujecie całe strony??? Albo ich fragmenty???
http://www.baby-shower.pl/content/view/171/83/
http://www.naturalne-kosmetyki.net/

paula26013 napisal(a):Marchew
Nazywana jest eliksirem młodości. Zawiera m.in. beta karoten, którego cudowne działanie neutralizuje przyczyny powstawania zmarszczek, a to dzięki temu, że jako silny antyoksydant likwiduje efekt wolnych rodników. Chroni też skórę przed szkodliwym działaniem promieni UVA i zapobiega jej odwodnieniu. Beta karoten ma też znakomity wpływ na nasze włosy. Zapobiega ich łamliwości i reguluje funkcję wydzielniczą skóry. Stymuluje porost włosów. Marchew to również bogate źródło bioflawonidów, żelaza, cynku, wapnia. Oddziaływuje na skórę kojaco i wygładzająco. Poprawia jej koloryt.
Cytryna
Ma właściwości antybakteryjne i antyseptyczne. Doskonale rozjaśnia skórę, oczyszcza i orzeźwia cerę, wygładza zmarszczki, a nawet walczy z cellulitem. Sok z cytryny jest kwaśny, po rozcieńczeniu może więc być używany jako tonik. Przywraca skórze właściwy odczyn PH, ściąga rozszerzone pory i walczy z wypryskami. Dlatego nadaje sie głównie do pielęgnacji cery tłustej. Redukuje również przebarwienia skóry. Przydatny jest również do pielęgnacji włosów: hamuje łojotok i nadaje włosom połysk.
Rumianek
Koszyczki rumianku zawierają substancje przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, pobudzające przemianę materii w skórze. Korzystne są kąpiele rumiankowe na wypryski i zapalenie skóry. Parowanie twarzy oparami rumianku pomaga przy trądziku, zapaleniu zatok i katarze. Mieszanki z zawartością tego ziela stosuje się przy chorobach przewodu pokarmowego, a napar z rumianku nadaje włosom połysk i elastyczność.
cohenna
napisał/a: cohenna 2008-04-30 19:25
Znów jak nie całość to choć fragment :p
http://www.naturalne-kosmetyki.net/

dziunia9 napisal(a):Naturalne produkty to skuteczne kosmetyki i leki najwyższej jakości. Często nie zdajemy sobie sprawy, że możemy zadbać o naszą skórę domowymi sposobami, nie wydając majątku na drogie kremy, które na dodatek nie zawsze spełniają nasze oczekiwania.

Pamiętajmy, że przed setkami lat starożytne piękności dla zachowania swojej urody stosowały przeróżne metody, ale bazowały na środkach pochodzenia naturalnego. Znane były kąpiele w mleku i miodzie. Ciała namaszczano wonnymi olejkami. Już wtedy zdawano sobie świetnie sprawę z ich zbawiennego wpływu na skórę i na dobry nastrój. Olejki eteryczne uzyskiwane z przeróżnych roślin oddziaływują bardzo silnie również na naszą psychikę, a tym samym na nasze samopoczucie. Natura ofiarowuje nam wszystko, czego potrzebuje nasze ciało, trzeba tylko umieć to znaleźć i wykorzystać.

Kosmetyki naturalne mają jeszcze jedną zaletę, a mianowicie sami widzimy i wybieramy produkty - składniki do ich przygotowania. Możemy zadbać o to, aby były świeże, dobrej jakości i aby nam pomogły zachować urodę.

Jeżeli mamy taką możliwość, dlaczego nie korzystać z darów natury?
cohenna
napisał/a: cohenna 2008-04-30 19:29
Początek i koniec strony
http://www.naturalne-kosmetyki.net/

mimka21 napisal(a):Chyba kazda kobieta woli kosmetyki naturalne od tych naśaczonych chemią. Najlepsze jest to , ze takie kosmetyki możemy sobie zrobic same w zaciszu własnego mieszkania, nie wydając majątku na drogie kremy, które na dodatek nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Przed laty nie było takiego wyboru kosmetyków jak teraz, a nasza praprababcie stosowały własnie kosmetyki naturalne aby dbac o swoja skóre i jak wyglądały? Nie trzeba było im chemii i róznorodnych specyfików.Natura ofiarowuje nam wszystko, czego potrzebuje nasze ciało, trzeba tylko umieć to znaleźć i wykorzystać. Jeśli mamy możliwosc, to dlaczego nie mamy korzystac z tego co ofiaruje nam natura? Wiele roślin i innych produktów naturalnych zawiera bezcenne dla skóry składniki.W XXI wieku kosmetyka w dużym stopniu korzysta z ziół i roślin, których korzystne właściwości zostały potwierdzone badaniami naukowymi.Kosmetyki naturalne mają jeszcze jedną zaletę, a mianowicie sami widzimy i wybieramy produkty - składniki do ich przygotowania. Możemy zadbać o to, aby były świeże, dobrej jakości i aby nam pomogły zachować urodę.
napisał/a: blueberry5 2008-04-30 20:14
No to i ja coś dodam ;/

sisinke napisal(a):Kosmetyki naturalne możesz przygotować sama z odpowiednich surowców i składników,
aby w ten sposób chociaż trochę zbliżyć się do natury.
Samodzielne przygotowanie kosmetyków jest szczególnie dobrym rozwiązaniem dla osób o bardzo wrażliwej skórze, ze skłonnościami do podrażnień i alergii. Trzeba tylko znaleźć dobre receptury, zakupić odpowiednie surowce.
Oczyszczanie to podstawa pielęgnacji skóry


- Opłukiwanie twarzy zimną wodą (z prysznica, pod małym ciśnieniem) to szczególny rodzaj pielęgnacji, która jest jednocześnie przyjemnością. W ten sposób krążenie krwi w skórze zostaje gwałtownie pobudzone. Polewania zimną wodą nie stosujemy przy cienkiej skórze z kruchością naczyń krwionośnych, gdyż ten zabieg mógłby spowodować trwałe uszkodzenia naczyń.

Skóra twarzy każdego dnia pokrywa się warstwą zanieczyszczeń, pochodzących głównie ze skażonego środowiska- dotyczy to głównie mieszkańców miast. Codziennie należy ją oczyścić możliwie jak najdokładniej.

Osławiona, miękka woda deszczowa również nadaje się do mycia. Na obszarach, gdzie środowisko naturalne jest bardzo zanieczyszczone- oczywiście nie. Na wsi i wszędzie tam, gdzie w powietrzu jest niewiele spalin i pyłów warto zbierać wodę deszczowa i myć nią twarz.

- Zapomnij o codziennych kąpielach w wannie. Postępuj zgodnie z zasadą: mycie pod prysznicem raz dziennie, kąpiel raz w tygodniu. Doskonałe są naprzemienne natryski: ciepły-zimny. Nie tylko ożywiają, ale również hartują i pobudzają krążenie, gdyż
rozszerzone pod wpływem ciepłej wody naczynia natychmiast się
kurczą pod wpływem zimnej.


- Odżywiaj się zdrowo z korzyścią dla skóry

Piękno i zdrowie skóry zależy od tego, co jemy.

Dieta piękności

Płatki owsiane to kosmetyk wysokiej wartości. Od dawien dawna wykorzystuje się wartościowe składniki ziaren owsa w medycynie ogólnej i kosmetyce. Mąka owsiana z pełnego przemiału, ugotowana lub surowa, nałożona jako maseczka znakomicie wygładza skórę. Obok wartościowych aminokwasów, witamin E, K i z grupy B oraz beta-karotenu, ziarno owsa zawiera pierwiastki śladowe: mangan, żelazo, kobalt, czasami jod i wzmacniający tkanki kwas krzemowy. Potas i magnez uzupełniają to niezwykłe bogactwo składników mineralnych kryjące się w ziarnie owsa.

Siemię lniane oczyszcza.

Zmielone siemię lniane bywa zalecane jako maseczka o działaniu oczyszczającym i pielęgnującym, do cery tłustej, a także do mycia skóry łojotokowej, skłonnej do wyprysków.
Kuracja z siemienia lnianego skutecznie oczyszcza organizm od wewnątrz. Przez około 2 tygodnie trzeba zjadać 3 razy dziennie łyżkę zmielonego siemienia, np. można stosować jako dodatek do sałatek.

Chrzan wygładza skórę.

Z powodu swego wyjątkowego smaku chrzan wyciska łzy z oczu, ale odpowiednio przyrządzony staje się łagodny. Spożywanie 4-8 gram tartego chrzanu dziennie, przez kilka tygodni spowoduje wygładzenie zmarszczek. Tarty chrzan można jeść z musem jabłkowym

Naturalne kosmetyki do układania włosów.

Cytrynowy płyn do układania włosów

1 cytryna

Sok z cytryny utrwala fryzurę, przede wszystkim nadaje się do włosów jasnych i przetłuszczających się. Wyciskamy sok z cytryny, odcedzamy go i polewamy nim włosy. Szybko wysycha.

Szampon - zakwaszająca płukanka

2 łyżki octu owocowego
2 filiżanki wody
sok z jednej dużej cytryny

Ocet mieszamy z sokiem z cytryny, dolewamy wody i rozprowadzamy na
jeszcze wilgotnych włosach. Pozostawiamy na chwilę i spłukujemy letnia wodą.

Ocet owocowy.

Możemy go przygotować w domu z jabłek i gruszek. Drobno pokrojone owoce wkładamy do czystego słoja i zalewamy letnią, przegotowaną wodą ze słodem jęczmiennym (3 dkg na 1 litr). Przykryty gazą słój stawiamy w ciepłym miejscu. Gdy ocet sfermentuje (kwaśny smak)
przecedzamy, zlewamy do butelki, korkujemy i odstawiamy w chłodne miejsce. Ocet owocowy jest dobrą płukanką do włosów - zmywa resztki związków wapnia pozostałe po myciu w twardej wodzie.

Wody do włosów
Woda pokrzywowa

1/4 litra octu owocowego
1 garść suszonych liści pokrzywy
750 ml wody destylowanej

Do gotującego się octu wrzucamy garść liści pokrzywy, pozostawiamy na 10 min. Do naciągnięcia i odcedzamy. Używamy co drugi dzień do mycia lub płukania włosów. Nie spłukujemy. Woda pokrzywowa zapobiega wypadaniu włosów, łagodzi swędzenie skóry i zwalcza łupież. Zaleca się do włosów tłustych.


Woda miętowa

1 filiżanka octu owocowego
1 filiżanka wody
1 garść suszonych liści mięty

Wszystkie składniki gotujemy na bardzo małym ogniu przez 10 min. Następnie płyn odcedzamy. Gdy wystygnie, nacieramy nim skórę głowy przed myciem włosów. Mięta działa łagodząco i oczyszczająco, uspokaja swędzącą skórę i pobudza krążenie krwi.
Wodę miętową można stosować także po myciu włosów, wtedy wcieramy ją w jeszcze wilgotną skórę i nie spłukujemy.


http://www.vegan.pl/index.php?name=Sections&req=viewarticle&artid=12
Przykre to trochę ;/
napisał/a: kikrame 2008-04-30 20:19
Kosmetyki naturalne zaczęłam stosować gdy byłam w ciąży i tak zostało do dziś. Mają same zalety.
Samo zdrowie,
Alergii nie powodują,
Naturalne składniki, organiczne,
Farmy ekologiczne,
Lubię ich zapach,
Ochrona przyrody,
Rośliny egzotyczne zawierają,
ECOCert gwarancja dobrej jakości.